Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że Panowie z forum mi pomogą, być może Panie też. :) Serdecznie proszę o porady.
Regularnie myję/czyszczę piekarnik, pralkę, lodówkę, zmywarkę. Rury/syfony?? potraktuję też kretem (choć wolę sodę oczyszczoną + ocet + wrzątek). 
Już doszłam do wprawy z rozbiórką, czyszczeniem, montażem części/elementów wewnętrznych okapu, zmywarki. 
Dzisiaj wymieniłam szyny w piekarniku, ale wyczyściłabym wentylator i grzałkę, tylko cykam się, żeby czegoś nie spitolić. Na razie obczajam na youtube nagrania wymiany grzałek w piekarniku itd. 
W pralce czyszczę komorę/szufladę na detergenty. Kupuję gotowe produkty na autoczyszczenie pralki, ale czy nie powinno się myśleć o jakieś regularnej wymianie rur odprowadzających wodę, uszczelek? 
Na razie wszystko biorę na logikę, ale wiadomka - czyjeś rady też się przydadzą! Jestem babą, więc - też można mieć inne podejście do techniki. 

P.S. Mój ciągle w pracy, z resztą, moja natura też nie pozwala mi siedzieć z założonymi rękami. :D 


 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 16.04.2019 o 16:42, maggienovak napisał:

W pralce czyszczę komorę/szufladę na detergenty. Kupuję gotowe produkty na autoczyszczenie pralki, ale czy nie powinno się myśleć o jakieś regularnej wymianie rur odprowadzających wodę, uszczelek? 

Też czyszczę szufladkę na detergenty. 

Samą pralkę by wyczyścić od środka, puszczam szybkie puste pranie wlewając do bębna ocet z sokiem cytryny ewentualnie jeszcze soda.

Piekarnik - och, uwielbiam... szorowałam ostatnio szybę od środka Lekko druciakiem przez cienką szmatkę, żeby nie porysować inaczej nie da rady. Musiałam wcześniej też rozkręcić. 

Czajnik - też czyszcze octem z cytryną. Ewentualnie specjalnym środkiem do czyszczenia czajników. 

U mnie UK bardzo często zatyka się odpływ w zlewie. Mamy połączony obieg razem z pralką i zmywarką. Cały syf lubi się w kolanku gromadzić. Dlatego co jakiś czas używamy przepychaczki a zaraz po tym traktujemy kretem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.