Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sign in to follow this  
DanielS

Jaki jest Twój ulubiony język programowania i dlaczego?

Jaki jest Twój ulubiony język programowania i dlaczego?  

28 members have voted

1. 1. Jaki jest Twój ulubiony język programowania i dlaczego?

Recommended Posts

Witajcie Bracia :) 

Jaki jest Wasz ulubiony język programowania i dlaczego akurat ten? Podajcie jego wady i zalety :) 

Jako weekend programmer ;) preferuję język Java, ponieważ jest dość prosty w obsłudze :) 

Główna wada to konieczność instalowania maszyny wirtualnej, aby taki program odpalił i dość zasobożerne programy. Nie to co napisane np. w C++, albo dla hardkorowców w Assemblerze ;) :) 

• Like 1

W moim przypadku wygląda to tak:

Leżę na golasa między nogami wybranki i wpisuję kod na osiągnięcie orgazmu. Kod zależy od partnerki... Jedna woli 'Jave', inna 'Pytona', jeszcze inna C z plusem...

W dzisiejszych czasach trzeba znaleźć złoty środek (czyli literkę G na tej dziwnej klawiaturze)... znaczy oprogramowania... znaczy jaki sprzęt ci dadzą... No wiesz o co chodzi... :P:D

A tak w ogóle to mam własny język, który nie został jeszcze sklasyfikowany bo wymyka się wszelkim standardom... jest zbyt oryginalny coby go zaszufladkować. :)

Więc jeśli już muszę to wybieram opcję 'Inny'.

• Haha 3

Nie pomyślałem, żeby do ankiety dodać język programowania "G-spot" @Cortazar :lol::lol::lol:

Posted (edited)

Język polski :P 

ewentualnie zwilżony :D

(chodzi o whisky zboczuchy)

Edited by Ksanti

Najprzyjemniej mi się piszę w Pythonie, nie mniej ma to swoją cenę pod postacią chaosu wynikającego z dynamicznego typowania. Wadą jest to że by odpalić cokolwiek to trzeba mieć interpreter. W przypadku Javy nie jest to problemem.Nie mniej Java jest bardziej wymagająca pod względem ilości kodu.

6 minut temu, Ksanti napisał:

(chodzi o whisky zboczuchy)

Też jestem zboczuchem, bo skojarzyło mi się z czym innym niż whisky @Ksanti :D

Nie programowałem nigdy w Pythonie. Powiadasz, że ilość kodu mniejsza niż w Java @Libertyn? A jak jest z trudnością programowania? :) 

public class

psvm

sout("Hello World")}}- Java

print = ("hello world")- Python.

Python jest banalny. Dużo wybacza ale po dłuższym czasie to wybaczanie boli. To co Java zablokuje, Python przepuści

• Like 1

Faktycznie składnia Pythona banalna @Libertyn. Pytanie, jak z programowaniem większych projektów. Pewnie robi się pierdolnik ;) 

Trzeba tworzyć. Inaczej może być problem z kompilacją. Przynajmniej w Intellij

Jesteś programistą @koldra, bo z Twojego postu wynika, że masz dużą wiedzę w temacie? :) 

Co do ulubionego języka programowania zgaduje, że to kwestia przyzwyczajenia i pewnie tego jak często trzeba z niego korzystać.

Intellij akurat jest dosyć pedantyczny, ale przynajmniej krzyczy o co mu chodzi :) 

Myślę, że SQL jest przyjemny póki nie ma jakichś skomplikowanych join'ów.

No i zabrakło w ankiecie możliwości zaznaczenia HTML'a oraz Excel'a, ewentualnie CNC :d

• Like 1

Python, ale miłość do C z młodych lat nie umrze nigdy!

17 minutes ago, koldra said:

PHP czy też Python jako języki skryptowe wymagają interpretera czyli programu wykonywalnego (na Windowsie .exe) napisanego w C++ który je interpretuje w locie i kompiluje na kod maszynowy

Ani PHP ani (C)Python nie kompilują aktualnie kodu w locie. PHP ma mieć JIT w 8.0, do którego droga jeszcze długa (2021?), CPython raczej nie będzie miał nigdy, pypy (Python z JITem) to też pieśń odległej przyszłości.

19 minutes ago, koldra said:

Python jest dobry do Machine Learning, natomiast do webówki to nie najlepsza opcja

Tysiące ludzi w Polsce zarabia na klepaniu kodu webowego w Pythonie :)

6 minut temu, Ksanti napisał:

No i zabrakło w ankiecie możliwości zaznaczenia HTML'a oraz Excel'a, ewentualnie CNC :d

Zbyt długa byłaby ta ankieta @Ksanti. Szkoda, że nie ma opcji dodawania swoich odpowiedzi :D 
Co do Excel'a to faktycznie przypomniałeś mi, że sporo kiedyś bawiłem się programowaniem makr w Visual Basic :D 

A w C++ (następca C) programowałeś @leto? :) 

1 minute ago, DanielS said:

A w C++ (następca C) programowałeś @leto?

Niedużo, ale coś tam pisałem.

No pisałeś @koldra, nie wiem, może przez pomyłkę :D Zobacz fragment Twojej wypowiedzi, który wyżej cytowałem.

Pracowałem przy co najmniej jednym bardzo bardzo dużym (ilość requestów, pieniądze, rozpoznawalność na rynku) systemie, którego backend był na początku w 100% w Pythonie (teraz tam jest dzika mieszanka, Python, node, Ruby i Go chyba). Kupa kodu w Google też np jest w Pythonie. To nie jest niszowa technologia :D

FORTRAN - bo przypomina mi dzieciństwo.

Syntetyczne benczmarki wydajności mają niską wartość, w dzisiejszych czasach taniej jest dostawić 5 serwerów niż polerować wydajność kodu ($$ na developerów)

3 minutes ago, Imbryk said:

Znałem jednego gościa który umiał w fortrana, miał doktorat z matematyki :D

BTW, na Cobolu podobno ciągle można zarobić furę siana.

Jezu PHP/Python to skrót myślowy, pozwól że Ci rozwinę: "interpreter PHP/interpreter Pythona". I nie, nie kompilują do kodu maszynowego (chyba że bajtkod podciągniesz pod kod maszynowy, ale nikt normalnie nie używa w tym sensie tej terminologii).

11 minut temu, Imbryk napisał:

Przypomniałeś mi dzieciństwo @Imbryk i zabawy w proste programowanie w Basic'u na Commodore 64 :P 

Brainfuck - idealny do zadań z code golfingu :)

46 minut temu, Ksanti napisał:

No i zabrakło w ankiecie możliwości zaznaczenia HTML'a oraz Excel'a,

I prawidłowo, bo nie są to języki programowania.

@koldra

Ty się tak nie rozpisuj, bo i tak to wkrótce wszystko wyleci :P

• Haha 1

VB albo fortran. Może dlatego, że często potrzebuję coś policzyć numerycznie, a nie koniecznie chce mi się szukać gotowych rozwiązań. Chociaż coraz częściej apka Wolfram rozwiązuje większość moich problemów. 

VB jest wygodne mogę skompilować coś pod Windowsa, albo wysłać klientowi żeby mógł używać w kilka minut.

O, parch wrócił...znaczy @arch

Może tym razem uda się choć dobę bez bana zagrzać miejsce?

Java, bo znam, ale teraz jak poznaję JS, TS i Pythona to na Javę patrzę jak na dziadka.

Posted (edited)

Obecnie JS wcześniej C++ i C#. 
A zaczynałem od PHP :P

A w JS spora wolność co jest i plusem i minusem jednocześnie :) 

Edited by Reflux