Skocz do zawartości

Jaki jest Twój ulubiony język programowania i dlaczego?


DanielS

Jaki jest Twój ulubiony język programowania i dlaczego?  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki jest Twój ulubiony język programowania i dlaczego?



Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bracia :) 

 

Jaki jest Wasz ulubiony język programowania i dlaczego akurat ten? Podajcie jego wady i zalety :) 

 

Jako weekend programmer ;) preferuję język Java, ponieważ jest dość prosty w obsłudze :) 

 

Główna wada to konieczność instalowania maszyny wirtualnej, aby taki program odpalił i dość zasobożerne programy. Nie to co napisane np. w C++, albo dla hardkorowców w Assemblerze ;) :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku wygląda to tak:

 

Leżę na golasa między nogami wybranki i wpisuję kod na osiągnięcie orgazmu. Kod zależy od partnerki... Jedna woli 'Jave', inna 'Pytona', jeszcze inna C z plusem...

 

W dzisiejszych czasach trzeba znaleźć złoty środek (czyli literkę G na tej dziwnej klawiaturze)... znaczy oprogramowania... znaczy jaki sprzęt ci dadzą... No wiesz o co chodzi... :P:D

 

A tak w ogóle to mam własny język, który nie został jeszcze sklasyfikowany bo wymyka się wszelkim standardom... jest zbyt oryginalny coby go zaszufladkować. :)

 

Więc jeśli już muszę to wybieram opcję 'Inny'.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprzyjemniej mi się piszę w Pythonie, nie mniej ma to swoją cenę pod postacią chaosu wynikającego z dynamicznego typowania. Wadą jest to że by odpalić cokolwiek to trzeba mieć interpreter. W przypadku Javy nie jest to problemem.Nie mniej Java jest bardziej wymagająca pod względem ilości kodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ksanti napisał:

(chodzi o whisky zboczuchy)

Też jestem zboczuchem, bo skojarzyło mi się z czym innym niż whisky @Ksanti :D

 

Nie programowałem nigdy w Pythonie. Powiadasz, że ilość kodu mniejsza niż w Java @Libertyn? A jak jest z trudnością programowania? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ulubionego języka programowania zgaduje, że to kwestia przyzwyczajenia i pewnie tego jak często trzeba z niego korzystać.

 

Intellij akurat jest dosyć pedantyczny, ale przynajmniej krzyczy o co mu chodzi :) 

 

Myślę, że SQL jest przyjemny póki nie ma jakichś skomplikowanych join'ów.

 

No i zabrakło w ankiecie możliwości zaznaczenia HTML'a oraz Excel'a, ewentualnie CNC :d

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Python, ale miłość do C z młodych lat nie umrze nigdy!

17 minutes ago, koldra said:

PHP czy też Python jako języki skryptowe wymagają interpretera czyli programu wykonywalnego (na Windowsie .exe) napisanego w C++ który je interpretuje w locie i kompiluje na kod maszynowy

Ani PHP ani (C)Python nie kompilują aktualnie kodu w locie. PHP ma mieć JIT w 8.0, do którego droga jeszcze długa (2021?), CPython raczej nie będzie miał nigdy, pypy (Python z JITem) to też pieśń odległej przyszłości.

19 minutes ago, koldra said:

Python jest dobry do Machine Learning, natomiast do webówki to nie najlepsza opcja

Tysiące ludzi w Polsce zarabia na klepaniu kodu webowego w Pythonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Ksanti napisał:

No i zabrakło w ankiecie możliwości zaznaczenia HTML'a oraz Excel'a, ewentualnie CNC :d

Zbyt długa byłaby ta ankieta @Ksanti. Szkoda, że nie ma opcji dodawania swoich odpowiedzi :D 
Co do Excel'a to faktycznie przypomniałeś mi, że sporo kiedyś bawiłem się programowaniem makr w Visual Basic :D 

 

A w C++ (następca C) programowałeś @leto? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pisałeś @koldra, nie wiem, może przez pomyłkę :D Zobacz fragment Twojej wypowiedzi, który wyżej cytowałem.

 

Pracowałem przy co najmniej jednym bardzo bardzo dużym (ilość requestów, pieniądze, rozpoznawalność na rynku) systemie, którego backend był na początku w 100% w Pythonie (teraz tam jest dzika mieszanka, Python, node, Ruby i Go chyba). Kupa kodu w Google też np jest w Pythonie. To nie jest niszowa technologia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syntetyczne benczmarki wydajności mają niską wartość, w dzisiejszych czasach taniej jest dostawić 5 serwerów niż polerować wydajność kodu ($$ na developerów)

3 minutes ago, Imbryk said:

FORTRAN - bo przypomina mi dzieciństwo.

Znałem jednego gościa który umiał w fortrana, miał doktorat z matematyki :D

 

BTW, na Cobolu podobno ciągle można zarobić furę siana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu PHP/Python to skrót myślowy, pozwól że Ci rozwinę: "interpreter PHP/interpreter Pythona". I nie, nie kompilują do kodu maszynowego (chyba że bajtkod podciągniesz pod kod maszynowy, ale nikt normalnie nie używa w tym sensie tej terminologii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brainfuck - idealny do zadań z code golfingu :)

 

46 minut temu, Ksanti napisał:

No i zabrakło w ankiecie możliwości zaznaczenia HTML'a oraz Excel'a,

I prawidłowo, bo nie są to języki programowania.

 

@koldra

Ty się tak nie rozpisuj, bo i tak to wkrótce wszystko wyleci :P

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VB albo fortran. Może dlatego, że często potrzebuję coś policzyć numerycznie, a nie koniecznie chce mi się szukać gotowych rozwiązań. Chociaż coraz częściej apka Wolfram rozwiązuje większość moich problemów. 

 

VB jest wygodne mogę skompilować coś pod Windowsa, albo wysłać klientowi żeby mógł używać w kilka minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.