Skocz do zawartości

Jaki jest Twój ulubiony język programowania i dlaczego?


DanielS

Jaki jest Twój ulubiony język programowania i dlaczego?  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki jest Twój ulubiony język programowania i dlaczego?



Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, PUNK napisał:

Panowie darujcie sobie. Nie róbcie profanacji. Chcecie pisać o programowaniu, to sugeruję 4programmers.net.

Temat znajduje się w w odpowiednim dziale Software. Skoro taki dział na forum istnieje, to znaczy, że można w nim dyskutować o oprogramowaniu @PUNK ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie jak dzieci. Nie dziwię się skąd te częste problemy z cipkami.

Macie dylematy typu, jaki pojazd jest najlepszy: koparka, czołg, skuter, rower, rakieta, amfibia, wrotki. Niektóre języki są zwyczajnie podobne leksykalnie, syntaktycznie czy semantycznie, jedne są na poziomie całkowitego mikroprogramowania, jedne wykorzystują mikroinstrukcje/rozkazy procesora, inne wykorzystują totalną abstrakcję. Jedne trzymają się jakiś chorych i aktualnie modnych paradygmatów inne nie. Jedne były tworzone do osiągania szybkiego, efektywnego i małego programu,  w innych stawiano na zupełnie inne kwestie. Jak jesteście pasjonatami inżynierii oprogramowania, to odsyłam do klasyki, np.: Komputery w pytaniach i odpowiedziach Gutowskiego i Molskiego z 88 r., czy Turbo Assembler Biblia użytkownika Syck'a z 94 r. Niektóre jezyki wymagają kompilacji kodu i linkowania, inne wymagają interpreterów. Dywagacje naprawdę macie z dupy, ale co ja tam mogę wiedzieć, jako dinozaur posługujący się jeszcze bramkami logicznymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ancalagon napisał:

Brainfuck - idealny do zadań z code golfingu :)

 

I prawidłowo, bo nie są to języki programowania.

O widzę jako jedyny załapałeś haczyk. Jednak @leto ma rację HTML5 + CSS3 można już nazwać programowaniem. W zupełności wystarczy aby nawet proste minigry tworzyć.

 

Cytat

@koldra

Ty się tak nie rozpisuj, bo i tak to wkrótce wszystko wyleci :P

Wybitny informatyk i mędrzec, znawca życia, mistrz ciętej klawiatury oraz emeryt PHP developer w jednym. To miejsce ewidentnie nie jest godne aby jego geniusz tutaj figurował na dłużej. Dlatego niedługo znów wyruszy w samotną wędrówkę zasiewając w nas filozoficzne rozważania natury egzystencjonalnej "kiedy znów się odrodzi w nowym wcieleniu powróci nasz prorok" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PUNK napisał:

Macie dylematy typu, jaki pojazd jest najlepszy

Nie tak brzmiało pytanie w ankiecie @PUNK  ;) Między słowem najlepszy, a ulubiony jest spora różnica :D 

 

8 godzin temu, PUNK napisał:

Piszecie jak dzieci. Nie dziwię się skąd te częste problemy z cipkami.

Chcesz przez to powiedzieć, że faceci interesujący się technologią nie obracają dupek? ? :P 

Edytowane przez DanielS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DanielS, między słowami: najlepszy a ulubiony widzę znikomą różnicę.

W kwestii obracania dupeczek i zainteresowań technologią, to jakieś 17-18 lat temu w sieci pojawił się mem kojarzony ze spędzaniem sylwestra (jest on w tym artykule: https://natemat.pl/91649,kiedys-pryszczaty-gosc-w-sweterku-dzis-swietnie-oplacany-fachowiec-it-kim-jest-typowy-informatyk), który dosadnie przedstawia wizerunek ludzi z IT. Chłopaki ze zdjęcia alfami nie są i nigdy nie będą, pomimo spektakularnych sukcesów. Ten wizerunek niestety wciąż trwa.

Chcesz mieć ulubiony język, to sobie go stwórz w przerwach między ruchaniem panien. Nikt ci przecież nie broni interesować się technologią, ale na litość boską, po chuj te dywagacje.

Bez względu na to, czy zapytasz o ulubiony, czy najlepszy język, wciąż będziesz nerdem. Miejcie jaja!

Na forum chcę czytać tematy w stylu proponowanym np. przez @Still niż dyrdymały o programowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci przecież nie każe czytać tematów z działów nie dotyczących relacji damsko-męskich @PUNK :D 

 

A wizerunek chłopaków IT, którzy są nerdami to nic innego jak szufladkowanie i generalizacje. Nie każdy informatyk jest nerdem i nie każdy musi być beta kapcioszkiem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Godzinę temu, shadw napisał:

Orientujecie się ile trzeba zapłacić programiście aby stworzył stronę www? Chodzi tutaj o sklep. 

A musisz go programować od zera? Nie wystarczą gotowe rozwiązania jak Shoper, Sky-shop czy open sourcowe cmsy jak woocommerce czy prestashop? To zależy jaki to sklep, jaka funkcjonalność, ilość produktów itd.

Edytowane przez BrightStar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Si szarp i wszystko jasne, Małymiętki zrobił z Javy mistrzostwo według mnie świata;) 

Nie chcę mi się tłumaczyć ale zaczynałem od basica na C64, assemblery i inne gówna przerobiłem, turbo pascale, C w rożnych wydaniach.

Nie zarabiam 15 koła bo nie chcę się robić w tej branży z pewnych waględów(biura, zamknięte pomieszczenia tak naprawdę mnie odpychają) ,ale od czasu do czasu lubię sobie coś skrobnąć bo lubię.

Pozdro

Edytowane przez Bohun
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.