Skocz do zawartości

Srebro. Czyszczenie.


zuckerfrei

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie dobrze, że nie brałeś się za to bez niezbędnej wiedzy bo bardzo łatwo monety można pozbawić sporo na wartości przez nieświadome uszkodzenie ich.

 

Tu masz fajny kanał dotyczący monet ogólnie a ten filmik jest o czyszczeniu monet:

 

 

Możesz też poczytać:

https://www.mennica.com.pl/produkty-inwestycyjne/poradnik-inwestora-szczegoly/Jak-wyczyscic-srebro

 

https://www.numizmatyka24.pl/czyszczenie.php

 

Jak masz fotki to chętnie rzucę okiem na Twoje zdobycze... :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polubię później - wylajkowalem się. 

 

Znalazłem dwie po dziadku z okresu PRL - xxx lat PRL i olimpiada obie w nominale 200 plz. Nic ciekawego taki paskudny zielonkawy nalot. Może je do jubilera zaniosę bo i tak mam inny biznes z nim. 

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę... to tzw silver junk... próba 0,625 srebra...

 

200_z%C5%82_XXX_lat_PRL.jpg

 

200_z%C5%82otych_1976_Igrzyska_XXI_olimp

 

Ja bym nie czyścił, handlarze cenią sobie ten zielonkawy nalot czyli naturalną patynę na takich monetach... No chyba, że chcesz żeby Ci się ładnie świeciły na półeczce. :)

 

Te monety są warte tyle ile cena zawartego w nim srebra, wartość numizmatyczna jest prawie zerowa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to te, już doczytałem o nich. Tak się podjaralem, bo tylko one miały ten nalot. Rozumiem kolekcjonerów ale on jest tak obleśny, że strach... Sztuka z dobrym wiatrem coś około 14 pln. Z tym, że do tych jeszcze jest sentyment. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie @
takie monety dostawaliśmy przy wypłacie w firmie .Wchodziły w skład wypłaty, można było wydać lub zostawić na lepsze czasy. Takich akcji było kilka. 

 A pro po monet , ex nie zabrała tych srebrnych, nie zabrała też 10 rubli z 1899 roku. 10 rubli było schowane w obudowie dzwonka do drzwi i po prostu zapomniała o tym. 

To jest taka pamiątka rodzinna po dziadku (por. Carskich), babcia zakopała mundur, szablę, dokumenty ,zdjęcia. Szkoda ,że żyłem jako młody chłopak w tak niepewnych czasach.                                                                  Nawet rodzina bała mówić o pewnych sprawach. Wiem że data urodzin dziadka jest fałszywa i tak niech zostanie. Mam jednak trochę rodzinnych ciekawych pamiątek.

Ex zabrała tylko to co miało wartość przy sprzedaży np. srebrne sztućce, telefon polowy niemiecki w idealnym stanie, 2 stare aparaty foto. Dokumenty ją nie interesowały. 

 

Edytowane przez Rodanek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.