Skocz do zawartości

Podano przyczynę pożaru katedry.


Rekomendowane odpowiedzi

No zgadnijcie jaka przyczyna pożaru. Bardzo ciekawa jak dla mnie elektryka z ponad 40 letnim doświadczeniem i to nie tylko za biurkiem.

 

                                        https://wiadomosci.wp.pl/notre-dame-w-ogniu-sledczy-podali-prawdopodobna-przyczyne-pozaru-6371759738947713a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Śledczy uważają, że najbardziej prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zwarcie w instalacji elektrycznej.

Zważywszy, że nie weszli na teren budowy bo nie mogą jeszcze, to tak naprawdę nic nie wiedzą. To nie jest żadna wiadomość. To spekulacja, całkowicie bezpodstawna.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DanielSI ze śmiercią JFK. I ze strefą 51. I z lądowaniem na księżycu. I reptilianami. I Wielką Lechią. 

 

I wszystkimi pozostałymi. Założenie, że każde zdarzenie przebiegło inaczej niż podaje się oficjalnie, jest nieco ryzykowne. Ale to tak na marginesie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DanielSNie bardzo. O części nie wiem wiele, ale większość tych teorii spiskowych, którymi się interesowałem jest bardzo łatwa do obalenia. Swego czasu byłą na forum obszerna dyskusja z moim udziałem na temat Wielkiej Lechii i argumentów jej zwolennikom zabrakło. 

 

Smoleńsk - też niedawno było i tam nie widzę pola do żadnego spisku, wersja linkowana tam jest tak niesamowicie "polska", tak powszechnie spotykana w naszej rzeczywistości, że aż w oczywisty sposób najbardziej prawdopodobna. 

 

Lądowanie na księżycu - tak samo. 

 

WTC - tu przyznam, że nie wiem o co chodzi do końca - to nie terroryści jebnęli w obie wieże? Może jestem otumaniony papką medialną.

 

I tak dalej, i tak dalej. Zaznaczam, że o Notre Dame się nie wypowiadam w tym kontekście - po prostu mając na uwadze powyższe do wszelkiej maści teorii spiskowych podchodzę sceptycznie. A one tworzą się niemal zawsze i wiara w to, że zawsze są prawdziwe jest tak samo naiwna, jak to że przekaz medialny jest przekazem obiektywnym - stoi po prostu na przeciwnym biegunie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTC to najprawdopodobniej nuklearne wyburzenie @tytuschrypus. Wskazuje na to wiele faktów. Ta wersja najbardziej trzyma się kupy :) 

 

Budynek został sproszkowany przez wybuch ładunków jądrowych pod ziemią (każdy wysoki budynek wg przepisów USA musiał mieć zaprojektowaną metodę jego wyburzenia, a jedyną sensowną metodą były ładunki nuklearne odpalone pod powierzchnią ziemi).

 

Stąd zawalanie się budynku z prędkością zbliżoną do swobodnego spadku, wysoka temperatura utrzymująca metal w stanie ciekłym przez kilka miesięcy, kształty ruin pozostających po katastrofie. Samoloty były prawdopodobnie nałożone cyfrowo na przekazy medialne, żeby odciągnąć uwagę ludzi od prawdziwych przyczyn zawalenia. Żaden samolot z aluminium nie jest w stanie spenetrować konstrukcji budynku wykonanej z masywnych stalowych filarów i potwierdzali to architekci, którzy projektowali WTC ;) 

 

Ten film fajnie wszystko opisuje i wyjaśnia. Wypowiada się w nich rusek, który dobrze znał ówczesne realia polityki jądrowej Rosji i USA :D 

 

 

 

Edytowane przez DanielS
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DanielSChryste panie... Nawet mi się nie chce w to zagłębiać. Jak widzę, gdy przychodzi do teorii spiskowych to nagle "rusek" staje się wiarygodny, podczas gdy zwykle ten rusek to przy innych teoriach spiskowych pierwszy oszust.

 

Ale zakładam, że wiarygodność tego filmu gdyby na niego spojrzał jakiś specjalista od zabudowy wysokościowej ma tyle samo sensu, co "niepodważalne" dowody na istnienie Wielkiej Lechii czy mgły smoleńskiej. 

 

5 minut temu, DanielS napisał:

Samoloty były prawdopodobnie nałożone cyfrowo na przekazy medialne

Na 100%. 

 

Niestety, problem polega na tym, że fani teorii spiskowych chcą pozować na takich, którzy właśnie dobrze znają i rozumieją otaczającą rzeczywistość, nie są tacy jak ten tępy motłoch, tylko "znają prawdę" - podczas gdy w istocie dają się tak samo manipulować, tylko innym mediom. Wbrew pozorom to nie jest kwestia zdrowego rozsądku, tylko pewna filozofia życia, ponieważ zwolennicy teorii spiskowych wierzą w nie zawsze i absolutną większość z nich (by nie powiedzieć, że wszystkie). 

 

Z ciekawości - ile jest tzw. teorii spiskowych, z którymi się absolutnie nie zgadzasz? 

Edytowane przez tytuschrypus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamte teorie spiskowe się nie wgłębiałem @tytuschrypus, ale co do WTC podejrzewam, że jednak wersja z nuklearnym wyburzeniem ma najwięcej sensu, bo jest spójna i nie ma się za bardzo do czego w niej doczepić ;) 

 

Tak czy inaczej, mało to dla nas istotne. Lepiej zająć się ciekawszymi tematami, niż analizowanie teorii spiskowych :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus odpisujesz do użytkownika który wysrywa z siebie od około 50 do 100 postów dziennie i jeszcze spodziewasz się merytoryki? Przy takiej ilości wpisów zdrowemu człowiekowi zaczęłoby brakować szarych komórek w głowie do napisania czegoś sensownego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maszracius_Iustuseee tam, ja sam swego czasu pisałem sporo :) I pozwalam sobie uważać, że mimo ilości było to całkiem merytoryczne ;) A ten użytkownik kiedyś chyba tyle nie pisał, może mu przejdzie :p 

 

Zresztą temat ciekawy, tym bardziej że to taki dość reprezentatywny chyba przypadek grupy, o której piszę. Szkoda, że nie dowiedzieliśmy się, ile jest takich teorii spiskowych, w które on nie wierzy. I zgadza się tym samym z "medialną papką". 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tytuschrypus napisał:

w które on nie wierzy. I zgadza się tym samym z "medialną papką". 

Tak jak napisałem niezbyt może sobie pozwolić na nie wierzenie w coś bo by miał  mniej powodów do napisania choć odrobinę mniej dziennie, a tu działa pierwsze prawo janusza ''nie znam się, ale wypowiem''.

 

Użytkownik 'śledź' obślizgły, podlizujący a jak trafi na argument to identycznie jak z brajankieem na audycjach czmych! I już w innym wątku. @Taboo dobrze to opisał w tym temacie: 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DanielS napisał:

Samoloty były prawdopodobnie nałożone cyfrowo na przekazy medialne

Ta...

 

Ponadto:

https://www.tms.org/pubs/journals/jom/0112/eagar/eagar-0112.html

 

No ale co tam, profesor na pewno przekupiony z CIA na karku ;)

 

Wiele teorii spiskowych ma dużo sensu, tutaj tez jest wiele pytań.

Ale czy zawsze muszą się pojawiać jakieś wytłumaczenia wzięte z kosmosu?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ancalagon, @tytuschrypus, @Tomko przedstawiłem jedynie swoją opinię na ten temat. Nie musicie się z nią przecież zgadzać ;) 
 

20 minut temu, tytuschrypus napisał:

to taki dość reprezentatywny chyba przypadek grupy, o której piszę

Nie jestem typowym reprezentantem grupy fanów teorii spiskowych i nie łykam wszystkiego jak pelikan @tytuschrypus ;) 

Edytowane przez DanielS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ancalagon napisał:

Wiele teorii spiskowych ma dużo sensu, tutaj tez jest wiele pytań.

Pytania wszędzie się pojawiają, bo pytania (zwłaszcza oskarżycielskie) jest łatwo zadawać. W każdym temacie łatwo o populizm, który zdemaskować może posiadanie specjalistycznej wiedzy, a nie każdy ją posiada. I przez to wiele tych teorii wydaje się z pozoru sensownych.

 

Natomiast pytania zadawać warto, ale z umiarem. W tej sprawie oczywiście takie filmiki są bardzo cenne i ja nie wierzę, że na tym etapie można jednoznacznie określić, że to nie było celowe podpalenie (zwłaszcza, że akurat kontekstowo pasuje, kto bywał ostatnimi laty w Paryżu, ten wie). 

 

Ale warto mieć pewien dystans. Tym bardziej, że chyba macie świadomość, że tak jak tutaj pisze się o termojądrowym wyburzeniu WTC (dżizas...), tak teraz na jakimś forum Al Jazeera itd. pewnie latają komentarze podobnych do @DanielSmuzułmańskich opalonych oszołomów utrzymujących, że te podlinkowane przez @Rodanekfilmiki to na pewno fotomontaż i spisek bezbożnych pogańskich inspirowanych przez Izrael i trumpowskie lobby (wymyślam, ale strzelam że blisko trafiam) internacjonalistyczne chcące wytępić jedynych dobrych wyznawców jedynego proroka. 

 

Także tego.

 

3 minuty temu, DanielS napisał:

Nie jestem typowym reprezentantem grupy fanów teorii spiskowych i nie łykam wszystkiego jak pelikan @tytuschrypus ;) 

Dlatego zapytałem Cię, czego dla odmiany nie łykasz, a że do tej pory nie raczyłeś się ustosunkować to zakładam, że owszem, łykasz, tylko po prostu dajesz się manipulować mniej mainstreamowym mediom. 

 

Nigdy nie zrozumiem, dlaczego ci, którzy ochoczo utrzymują że media manipulują jednocześnie nie potrafią wziąć pod uwagę, że niezależnie od wielkości wszystkie media są obarczone takim ryzykiem. Ale co ja tam wiem :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.