Skocz do zawartości

Podano przyczynę pożaru katedry.


Rekomendowane odpowiedzi

Już pojawiają się głosy, że katedra jest dziedzictwem kulturowym wszystkich Francuzów i nie powinno tam być symboli religijnych....oraz że nie powinna być odbudowana zgodnie z pierwowzorem.

 

https://nczas.com/2019/04/19/odbudowa-notre-dame-czy-jest-drugie-dno/

 

https://www.newsweek.pl/opinie/katedra-notre-dame-to-symbol-francji-takze-tej-laickiej/e56207p

 

Starsze artykuły o usuwaniu symboli religijnych... krzyży z przeszczeni publicznej.

 

https://dorzeczy.pl/religia/16051/Francja-Posag-Maryi-narusza-zakaz-eksponowania-symboli-religijnych.html

 

http://info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/zakaz+symboli+religijnych

 

To i kilka innych artykułów łączy się w ciekawa całość, przy okazji ktoś nieźle na tym zarobi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DanielS napisał:

To, że Pan "wszechwiedzący" wysuwa publicznie bezpodstawne oskarżenia pod moim adresem, że wysrywam z siebie gó... znaczące posty, nie oznacza z automatu, że to prawda ;) 

Moje spostrzeżenie i nie tylko moje bo co najmniej kilku użytkowników, z każdym Twoim wpisem nadajesz mu prawdopodobieństwa.

 

A Twoje zachowanie w internetach to musi być odzwierciedlenie reala tak jak @Taboo napisał podlizujesz się do momentu kiedy towarzystwo tego nie wyprze (btw pewnie dlatego masz tyle czasu na pisanie bo ja bym nie wytrzymał 15 minut na żywo z takim człowiekiem i myślę, ze ludzie z Twojego miasta właśnie tak zrobili wyparli niepasujące ogniwo, które zrobiło czmych! i chops do internetu) jeszcze nigdy nie spotkałem grupy która by tolerowała takie zachowanie a przynajmniej takie, które by nie wyrażało w stosunku do tego dezaprobaty, lizusi nigdy nie dostają szacunku i poważania.

 

Czekam tylko aż @zuckerfrei napisze temat jak w końcu znajdzie Twój wpis w lodówce.

Dla ukoronowania kariery. 

 

@Brat Jan słusznie dodał, że za Brzytwy by to nie przeszło wczoraj maiłeś 830 postów dziś cca 960. lol

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maszracius_Iustus napisał:

lizusi nigdy nie dostają szacunku i poważania.

Trafna uwaga. Po raz pierwszy w czymś się zgadzamy :D To co ludzie widzą w innych siedzi w nich samych ;) 

6 minut temu, Maszracius_Iustus napisał:

A Twoje zachowanie w internetach to musi być odzwierciedlenie reala

Ukończyłeś psychologię, czy kurs wróżenia ze szklanej kuli? ;) 

 

Długo jeszcze zamierzasz uskuteczniać publiczne oskarżenia pod moim adresem zanim pokażesz jaja i przejdziesz ze swoim bełkotem na priv? :D 

Tylko tam Twój idol już Cię nie obroni ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DanielS napisał:

Ukończyłeś psychologię, czy kurs wróżenia ze szklanej kuli? ;) 

 

Długo jeszcze zamierzasz uskuteczniać publiczne oskarżenia pod moim adresem zanim pokażesz jaja i przejdziesz ze swoim bełkotem na priv? :D 

Tylko tam Twój idol już Cię nie obroni ;) 

Mam czarny pas wróżenia z fusów.

 

Przypuszczam, że Twoje konwersacje na privach dużo nie różnią się od tego co uskuteczniasz publicznie także podziękuję nie skorzystam. A to że w Twoich oczach nie mam jaj to mała strata, przeboleję.

 

Ja nie mam idoli. Ludzie których cytowałem nie mają ze mną ani do mnie żadnych interesów.

 

@Lucek 

Przeczytaj co ja i @Taboo napisaliśmy w tym wątku proszę, i dowiesz się o co mi chodzi.

 

Ja nic do tego człowieka nic nie mam, tylko takie zachowanie karze mi być czujnym widząc podobne poczynania.

 

Albo jakiś z hejterów P. Marka się wkradł na fake koncie, albo to jest grzeczna wersja @archa albo zwyczajnie taki dziwny przypadek. Nihil est quatrium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DanielS napisał:

Wyręczyłem Cię @Maszracius_Iustus. Info masz na priv. Przeczytaj i wyciągnij wnioski ?

Szkoda, że tak jak się wypowiadasz publicznie tak samo publicznie nie grozisz to by dopiero były cyrki.

Edytowane przez Maszracius_Iustus
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie przyczyn może być wiele. Od "podpalmy katedrę i zobaczmy jak ludzie się zachowują" poprzez "Macron ją podpalił żeby odwrócić uwagę" do "Eskimosi chcą zamieszać między chrześcijanami ,a muzułmanami" . Who knows ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że nagrano jakieś postacie spacerujące po rusztowaniach i budynku, podobno tuż przed pożarem.

Dla mnie to bardzo dziwne że na takim obiekcie ktokolwiek spaceruje poza czasem pracy ekip remontowych i nie jest to ochrona lub strażacy.

Nawet jeśli nagranie było zrobione innego dnia....

I znów przypadek...

https://www.wykop.pl/link/4903507/meczet-al-aqsa-plonie-w-tym-samym-czasie-co-notre-dame/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożar meczetu to "pop13rdułka" a nie pożar. Wybuchł w pomieszczeniu straży i rozprzestrzenił się na jedną z sal a takich sal jest tam wiele. Meczet mieści 30 tysięcy ludzi, więc to nie był jakiś wielki wypadek. Ten meczet może zniszczyć trzęsienie ziemi, jak dwa poprzednie albo dynamit.

 

Wracając do katedry. To niewiarygodne jak można składać takie oświadczenia, jakiekolwiek oświadczenia skoro "śledczy wciąż nie dostali pozwolenia na wejście do spalonej świątyni". To jest zwykła spekulacja i fakt, że ktokolwiek ją głosi powinien spowodować jego upadek ze stołka, chyba że jego zwierzchnikom zależy, żeby rozpowszechniał dezinformacje. To jest, wydaje mi się, klucz do naszej zagadki na obecnym etapie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj waj. Za to polski episkopat nawołuję już Polaków do zbiórki pieniędzy dla żabojadów. Wstydu k...rwa nie mają bo moją opinie o Francji wyraził już Stefan Kisielewski :). "Pocieszam się tylko, że ta stara kurwa Francja odcierpi jeszcze za naszą krzywdę, zawsze nas zdradzała i sprzedawała". 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie. Naprawde. Nie ma tu nic do rzeczy "waga i znaczenie" obiektu. Remonty czesto robia Janusze, ludzi wpuszcza sie i wypuszcza przez ochrone na gebe. Bylem na wielu budowach za ciezkie miliony funtow i to co sie odpierdalalo tam to przechodzi ludzkie pojecie. Wszystko na zasadzie dad'l'do - "that will do". Czyli jak sie trzyma to jest gitara. Naprawde - katedra to nie pentagon. Pewnie jakby sie uparl, to z ulicy by tam wszedl na rusztowanie.

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
On 4/19/2019 at 11:06 AM, tytuschrypus said:

I wszystkimi pozostałymi. Założenie, że każde zdarzenie przebiegło inaczej niż podaje się oficjalnie, jest nieco ryzykowne. Ale to tak na marginesie

Jest i @tytuschrypus w świetnej formie. Jak zwykle.

 

Zanim się wypowiem na ten temat chciałbym żebyście bracia i siostry obejrzeli sobie ten filmik z eksperymentu na dębowej (czyli takiej z jakich był wykonany dach) belce, którą pewien Francuz usiłuje podpalić. Przypomnę, że wg oficjalnej wersji, ogłoszonej już następnego dnia przez prokuratora Rémyego Heitza, coś tam musiało się tlić i potem wybuchnąć płomieniem, który objął cały dach. Przypomnę też, że ogień rozprzestrzeniał się wyjątkowo szybko.
 

mqdefault.jpg (Attentat Notre Dame: première preuve du bobard offi...)

Je ne parle pas français non plus ale nie trzeba znać francuskiego, żeby zrozumieć.

 

A teraz przejdę do rzeczy. Po obejrzeniu można naocznie stwierdzić, że nie jest tak łatwo podpalić dębinę, nawet suchą jak pieprz.

Jest mi to wysoce podejrzane, że paryski prokurator Rémy Heitz od samego początku forsuje a priori założoną tezę, że pożar był nieumyślny i spowodowany przez ekipę remontową. Na takie oskarżenia zareagowali strażacy, rzemieślnicy i architekci francuscy - twierdzący zgodnie, że żaden element obecny na rusztowaniach nie mógł sprowokować pożaru na tak wielką skalę, jak było to widoczne i w tym miejscu Katedry, w którym miało to miejsce, rozprzestrzeniającego się z tak dużą szybkością, jak było to zauważalne*. Wspomnę też o wielce oryginalnym pomyśle z oskarżaniem spawaczy. Tylko co oni tam mieli spawać? Dębinę? A elektrody chociaż bukowe mieli? Ja się na spawaniu nie znam, posmarkać tylko potrafię a z prawdziwymi spawaczami pracuję tylko raz do roku ale ta teza jest delikatnie mówiąc słaba. No może się jakiś fachowiec wypowie a są tu prawdziwi spawacze.

 

Kolejna sprawa, to pomimo ewidentnych przesłanek do wzięcia pod uwagę chociaż maleńkiej, tyciej ale jednak możliwości podpalenia jak ten film z człowiekiem na dachu robiącym jakieś błyski.

 

mqdefault.jpg (Notre Dame Cathedral Spark On Roof Before Fire) /na zabawę lusterkiem to nie wygląda/

 

Czy ten z tym spacerowiczem:

 

EKzs7HyUjRtif6Ks.jpg

 

A przepraszam to "strażak" był. No dajcie spokój, czy tak wygląda strażak? No to dla przypomnienia zobaczmy jak byli ubrani i jak wyglądali przawdziwi strażacy biorący udział w akcji, w tej akcji:

 

ss-190416-notre-dame-fire-update-mn-01_f

 

Daltonistą nie jestem i to nie był strażak. A pan Heitz nie jest niekompetentny tylko przyklepuje z góry założoną tezę. Gdyby był tylko głupi i niekompetentny nie zostałby stołecznym prokuratorem więc proszę nie oblizać inteligencji tego pana bo to jest karalne.

 

 

* Cette assurance provoque une levée de bouclier chez les experts du site, pompiers, artisans et architectes, pour qui aucun élément de chantier n’était capable de provoquer un tel incendie, à cet endroit et à cette vitesse.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrotycz napisał:

Jest i @tytuschrypus w świetnej formie. Jak zwykle.

Wzajemnie ;)

Nie ma to jak wyciąć z kontekstu czyjeś zdanie i na nim budować narrację. To może odpowiesz też na moje inne pytanie zadawane w tym temacie:

 

Jak dużo jest tego typu wydarzeń, tragedii, katastrof, co do których przyjmujesz oficjalną ich wersję za w miarę prawdopodobną? Są w ogóle takie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest w twoim pytaniu. "Jak dużo jest tego typu wydarzeń, tragedii, katastrof, co do których przyjmujesz oficjalną ich wersję za w miarę prawdopodobną?"

Jeśli będzie w miarę prawdopodobna.

 

A teraz wyjaśnię dlaczego uważam, że oficjalna wersja jest mało prawdopodobna. Po obejrzeniu tego eksperymentu, a muszę przyznać, że kiedyś robiłem podobne tyle że z sosną i topolą i znacznie, znacznie lepiej się paliły. oraz po przeczytaniu opinii strażaków i architektów na temat rozprzestrzeniania się tego pożaru muszę powiedzieć, że są fizyczne (w sensie fizycznych zjawisk) podstawy do podważenia tej wersji

 

termite.jpg?w=720&ssl=1

 

i pan prokurator, choć może na fizyce się nie znać ale powinien wziąć wtedy pod uwagę opinie i eksperymenty tych, którzy się znają. Tego nie zrobił co jest dowodem na, albo głupotę albo manipulację. Sprawę rzekomej głupoty prokuratora generalnego miasta stołecznego Paryża już wyjaśniałem, więc zostaje celowe działanie.

Drugi powód dla, którego sądzę, że to celowe działanie prokuratora, to to, że bez mrugnięcia okiem zamiótł pod dywan kwestię filmów z ludźmi na dachu. I znowu to samo - albo jest głupi albo robi to celowo. Co do głupoty nie będę się powtarzał więc wniosek jest prosty - robi to celowo.

Kolejny klocek na tej samej szalce będzie pochodził od Macrona, który musiał mu (Heitzowi) na to pozwolić, zresztą sam zadziwiająco szybko "przyjął" wersję i ją wspiera. Pożar ten w wygodny dla prezydenta Macrona sposób rozwiązuje sprawę projektu dotyczącego Île de la Cité (wyspy na której znajduje się m.in. katedra), nad którym pracował 4 lata temu przez cały boży rok, kiedy był jeszcze ministrem gospodarki, przemysłu i cyfryzacji. Projekt prowadzony przez Philippe'a Bélavala i architekta Dominique'a Perrault zaproponował by Île de la Cité, na której położona jest Katedra Notre Dame (a także Sainte-Chapelle) przekształcić w «wyspę – pomnik» przez m.in. budowę podziemnego centrum handlowego Auchan czy zamianę dachu katedr na ogródki restauracyjne z widokiem na miasto.

 

Voltairenet-org_-_1-742-fd541-3-2e136.jp

 

 

auchan-3.jpg?w=591&ssl=1 ( “Sprawimy, że Notre Dame będzie wyglądać lepiej niż przedtem.”** (E. Macron))

 

image005_4.jpg?itok=36QIcwXM

 

Projekt ten wylądował w szufladzie ze względu na "trudności techniczne". Jakie to trudności techniczne?

Autorzy projektu zauważali, że nie może on zostać zrealizowany w krótkim czasie – nie za względu na brak finansów, ale z powodu ciężaru procedur administracyjnych i gigantycznych ograniczeń prawnych. Pomimo tego, że wyspę zamieszkuje niewielka ilość osób, wywłaszczenia mogą trwać wiele dziesiątków lat – zaznaczali. To, co zaskakuje jeszcze bardziej – pisze Meyssan – to informacja, że Philippe Bélaval ubolewał nad niemożliwością zniszczenia części dziedzictwa architektonicznego wyspy.

 

Wraz z pożarem trudności zaczęły znikać i Macron ekspresowo wrócił do projektu. Teraz chce go ukończyć w 5 lat.

 

W świetle tych faktów, zupełnie inaczej wygląda słynne powiedzenie już w tej chwili a oryginalnie słowa Seneki "cui prodest scelus, is fecit" (czyli kto zyskał ten popełnił zbrodnię).

 

Ja się nie doszukuję spisków tam gdzie ich nie ma ale tak się składa, że Spisek – tajne porozumienie grupy osób dla osiągnięcia jakiegoś celu zakłada że musi być porozumienie między minimum 2 podmiotami, że musi być ono tajne, jest nielegalne, dotyczy nielegalnych "interesów" (w ogólnym sensie). Więc, jeżeli coś płonie wskutek wypadku to to nie jest spisek ale kiedy coś płonie bo grupa osobników chce upiec przy tym pieczeń, umawia się w sposób tajny i nielegalny dokonuje fajerki, to to jak najbardziej jest zgodne z definicją.

 

----
*

Le mots d'un pompiere.
"Il est impossible d'avoir un tel feu en moins de 2h sans accelérateur! Le bois n'émet pas de fumée jaune, la pétrochemie oui."

Słowa strażaka.
"Nie można mieć takiego pożaru w mniej niż 2 godziny bez akceleratora! Drewno nie emituje żółtego dymu, petrochemia tak."

 

**

"Rifaremo Notre Dame più bella di prima" (E. Macron)

Sprawimy, że Notre Dame będzie wyglądać lepiej niż przedtem.” (E. Macron)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.