Skocz do zawartości

W co obecnie inwestujecie i dlaczego wybraliście te aktywa?


DanielS

W co obecnie inwestujecie i dlaczego?  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. W co obecnie inwestujecie i dlaczego?

    • Nieruchomości
    • Metale szlachetne (złoto, srebro, platyna)
    • Dzieła sztuki
    • Zabytkowe samochody
      0
    • Kryptowaluty
    • Akcje
    • Forex
      0
    • Fundusze Inwestycyjne
    • Lokaty bankowe
    • Inne aktywa (jakie?)


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bracia :) 

 

Z czego się składa obecnie Wasz portfel inwestycyjny (o ile w coś w ogóle inwestujecie) i dlaczego akurat wybraliście te aktywa?

 

Mój to w zdecydowanej większości kryptowaluty i nieruchomości (gruntowe), bo w wynajmy nie chce mi się bawić. Za dużo pier.... ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rolow napisał:

oszczędzanie. To trzecie to też inwestycja

Racja, oszczędzanie i odkładanie również jest ważne, choć wielu ludziom brakuje samodyscypliny, żeby mieć cash i go nie wydać @rolow :D 

 

2 minuty temu, Morgan86 napisał:

W siebie.

FUCKtycznie, zapomniałem o najważniejszej opcji. Pewnie dlatego, że skupiłem się na rzeczach @Morgan86 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trzymaniem dużych kwot na koncie bankowym byłbym ostrożny @rolow. Już lepiej trzymać gotówkę w skarpecie, na wypadek, gdyby banksterzy postanowili położyć na nich swoje pazerne łapska, jak przyjdzie kolejny wielki kryzys, a to nastąpi wkrótce :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akcje. W ostatnim roku zrobiłem prawie 60% na PGE, KGHM i EUROCASH po dłuższej przerwie. Niestety pierdolony podatek od zysków kapitałowych to straszliwa kradzież. Za trafne decyzje inwestycyjne powinno się nagradzać, a nie karać podatkiem. Te chuje nie mają pojęcia, jak trudno jest zarabiać regularnie.

 

Siedzę głównie w tych trzech. PGE ze względu na dość stabilne ruchy cenowe w przedziale od 9 do 12 zł. KGHM złote strzały, zawsze kupuję poniżej 100 złotych, jak się uda. Idealna cena 50-60 zł i można liczyć kapustę :D

 

Eurocash pompuję ze względu na dywidendę.

 

Ciągle się dokształcam z analizy technicznej. Uważam, że jestem na całkiem niezłym poziomie. Na giełdzie siedzę raczej hobbystycznie od 18 roku życia :D Moja poboczna pasja. Może kiedyś się dorobię.

 

Obecnie w eurocash 70% zaangażowania, w PGE 30%. Zobaczymy. Może źle, że napisałem, w co pakuję, bo się okaże później, że debil idiota i źle przewidział.

 

Jak nie macie wiedzy o analizie technicznej to nie powtarzajcie, bo często wychodzę i wchodzę ponownie na lepszych warunkach :D To nie jest żadna rekomendacja :D

 

Jestem totalnym spekulantem i w chuju mam realną wartość długoterminową spółek :D Nie interesuje mnie długoterminowy portfel tylko ciągnięcie zysków krótkoterminowych. Wchodzę i uciekam. Raz dwa i znowu. I tak w kółko. Moja religia to obrót :D

 

 

Edytowane przez mac
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mac napisał:

Może źle, że napisałem, w co pakuję, bo się okaże później, że debil idiota i źle przewidział.

Istnieje spore ryzyko, że ktoś zastosuje Twoje typy @mac, przepierdoli kasę i zgadnij kogo za to obwini? :P 

 

4 minuty temu, Leniwiec napisał:

Mało, że najlepiej oprocentowany, to jeszcze szybko się zwraca.

Inwestycja idealna. Zapomniałem dodać alko do listy @Leniwiec ???

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo planuje w coś przeznaczyć pieniądze, planów mam sporo i nie wiem w co uderzyć.

Jednym z najbardziej realnych planów to kupno ziemi rolnej, tylko jeszcze nie wiem czy w mojej okolicy czy na wschodzie Polski.

Innym pomysłem jest handel, kupowanie używanych samochodów bądź nowych przyczepek samochodowych i sprzedawanie ich w kraju X, gdzie to te rzeczy są znacznie droższe.

Jest jeszcze jeden pomysł, ale z racji że takiego czegoś w Polsce nie widziałem a tym bardziej u mnie w mieście to nie podzielę się nim :).

 

Swoją drogą jakby ktoś miał luźnej gotówki z pół bańki a chciałby wejść w biznes metalurgiczny, to mam handlowca z kontaktami, który by mógł mu rozkręcić taką hurtownię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mac napisał:

W akcje. W ostatnim roku zrobiłem prawie 60% na PGE, KGHM i EUROCASH po dłuższej przerwie. Niestety pierdolony podatek od zysków kapitałowych to straszliwa kradzież. Za trafne decyzje inwestycyjne powinno się nagradzać, a nie karać podatkiem. Te chuje nie mają pojęcia, jak trudno jest zarabiać regularnie.

 

Siedzę głównie w tych trzech. PGE ze względu na dość stabilne ruchy cenowe w przedziale od 9 do 12 zł. KGHM złote strzały, zawsze kupuję poniżej 100 złotych, jak się uda. Idealna cena 50-60 zł i można liczyć kapustę :D

 

Eurocash pompuję ze względu na dywidendę.

 

Ciągle się dokształcam z analizy technicznej. Uważam, że jestem na całkiem niezłym poziomie. Na giełdzie siedzę raczej hobbystycznie od 18 roku życia :D Moja poboczna pasja. Może kiedyś się dorobię.

 

Obecnie w eurocash 70% zaangażowania, w PGE 30%. Zobaczymy. Może źle, że napisałem, w co pakuję, bo się okaże później, że debil idiota i źle przewidział.

 

Jak nie macie wiedzy o analizie technicznej to nie powtarzajcie, bo często wychodzę i wchodzę ponownie na lepszych warunkach :D To nie jest żadna rekomendacja :D

 

Jestem totalnym spekulantem i w chuju mam realną wartość długoterminową spółek :D Nie interesuje mnie długoterminowy portfel tylko ciągnięcie zysków krótkoterminowych. Wchodzę i uciekam. Raz dwa i znowu. I tak w kółko. Moja religia to obrót :D

 

 

Nie wiem czy uwierzysz, ale grałem w ''akcje'' w wieku 13 lat za pieniądze uzbierane od rodziny. Oczywiście we wszystkim pośredniczył mój tato, który też grywał, jak zresztą znaczna część mojej rodziny :) 

 

Najwięcej jednego dnia zarobiłem około 300zł na akcji HUTMEN (przy wkładzie początkowym około 2000zł) Dla dzieciaka (13lat) to mega sumka ;) 

 

Ale na końcu i tak zostałem na minusie bo straciłem na akcji BUDOPOL(z tego co pamiętam) :( 

 

W tym okresie przeczytałem kilkukrotnie tę książkę https://maklerska.pl/produkt/jak-zarobilem-2-000-000-na-gieldzie-wydanie-ii/ 

 

Ciekawa, wciągająca. Polecam ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakłady bukmacherskie ;) Tak, wiem... Zaraz ktoś powie, że to się nie liczy i pomysł po chuju. Ale dlaczego? Czym to się różni np. od giełdy? To też inwestycja kasy, też ryzyko, też decyzja w co inwestujesz. Jeśli ktoś zna się na danym sporcie, potrafi trzymać nerwy na wodzy, i najważniejsze potrafi odpowiednio stawkować to można spokojnie dorobić w miesiącu. Gdybym miał np. miesięcznie do wydania powiedzmy 2000zł na takiego buka to spokojnie bym z tego zrobił w miesiącu np. 5000. Ja to traktuję jak pewnego rodzaju inwestycje.

 

Oczywiście większość straci, to logiczne. Czyli tak samo jak na giełdzie :)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@self-aware Swego czasu udzielałem się na pewnym forum, chłopaki miesięcznie po kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tysięcy wygrywali. Pokazywali swoje konta u buków z wygranymi, sporo tematów było który buk najlepszy na duże wygrane, gdyż w Polsce ścigają podobno za duże kwoty by płacić podatek.

Jednak oni to traktowali jak pracę, często korzystałem z ich typów i parę stówek wpadało. Dla mnie pomysł spoko, ale trzeba poświęcić sporo czasu i tylko na jedną dziedzinę stawiać. 

 

Taki przykład, moje największe wygrane to postawienie na wygraną Grecji gdzie kurs był 10zł i postawienie na czerwoną kartkę również kurs 10zł. Ja wygrałem po 200zł a chłopaki stawiali tysiaka i po 10tyś w jeden dzień, bukmacherka to potężne pieniądze, ale trzeba mieć nosa.

Jak wszędzie są różnego rodzaju wałki, chłopaki mieli konta u różnych bukow i obstawiali na każdą możliwość u różnych bukow, szukali tak by mimo każdej opcji i tak zarobić. Jest to nielegalne, buk jak się zorientuje to blokują konto.

Edytowane przez Byłybiałyrycerz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.