Skocz do zawartości

Jest ktoś kto zna się na szwalniach i tkaninach?


Jasnim

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wam

 

Tym razem temat zupełnie z innej strony bo nie dotyczy kobiety a tego co mnie pasjonuje czyli robienie hajsu.

 

Jestem na etapie testowania pewnych produktow elektronicznych ktore chce w późniejszym czasie wprowadzić na rynek ale zajmie mi to dużo czasu chodźby z powodu finansów jak i dopuszczenia takich produktów na terenie UE.

 

Pewna dobra znajoma podsuneła mi pomysł na wprowadzenie własnej marki (marka robiona pod nią) i sprzedaż jej.

Znajoma zarabia typowo na instagramie (do tej pory jest to dla mnie dziwne) i wyciąga już na tą chwilę pieniądze podobne do tych jakie zarabiam na etacie. Osoba ta sprzedaje ubrania jednego ze sponsorów które dostaje po to by cykac fotki. Ze sprzedażą nie ma problemów, schodzą niemal na pniu mimo, że nie są ani nadzwyczajnej jakości ani też szczególnie ładne - to opinia jej nie moja.

 

Szukam po znajomych ale nikt nie siedzi w szeroko pojętym krawiectwie więc może tutaj znajdę pomoc.

 

Orientuje się ktoś jakie są koszty zlecenia wykonania małych serii ubrań krawcowym bądź do szwalni takich ubrań na początek jak leginsy, topy, koszulki, dresy?

 

Celowałbym raczej w dobrą jakość i wygodę czyli na przykład bawełna naturalna.

 

Jak jest z logiem i jego trwałością jeśli byłoby nie wyszywane a robione metodą nadruku tak aby się nie spierały jak to jest często w przypadku podróbek.

 

Nie dzwoniłem do hurtowni ale może macie rownież informacje czy jest mozliwosc zakupu mniejszych ilości tkanin (zdaje się że kupuje się to na metry bierzące).

 

Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki lub rady.

 

Dzięki cześć i mokrego jajka życzę.

 

P.s. pisałem z telefonu bo w ten piękny wieczór siedzę w pracy więc nie zabijcie mnie za błędy.

Edytowane przez Jasnim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Jasnim said:

Znajoma zarabia typowo na instagramie (do tej pory jest to dla mnie dziwne) i wyciąga już na tą chwilę pieniądze podobne do tych jakie zarabiam na etacie. Osoba ta sprzedaje ubrania jednego ze sponsorów które dostaje po to by cykac fotki. Ze sprzedażą nie ma problemów, schodzą niemal na pniu mimo, że nie są ani nadzwyczajnej jakości ani też szczególnie ładne - to opinia jej nie moja.

 

O, następna co zarabia na Instagramie. Opowiedz coś bliżej. To ona sprzedaje te ubrania czy je reklamuje? Wszystko pięknie i ładnie tylko szczegóły kolego, szczegóły. A ten sponsor to tak z dobrego serca jej to daje?

Co do reszty pytań to jest coś takiego jak google, wyszukiwarka. Znajdziesz tam pewnie setki szwalni w Polsce, trzeba pewnie trochę maili wysłać i dostaniesz cenniki. Podejrzewam, że możesz po prostu od razu zamówić tam już gotowe ciuchy i nawet nadruki zamówisz.

 

 

Edytowane przez Kleofas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Morfeusz napisał:

Ona ma darmową reklamę pokazując tyłek w social media i kreując się na celebrytkę. Ty musisz zadbać o marketing żeby to szło.

Co do polskich realiów polecam obejrzeć:

https://www.youtube.com/watch?v=t0JrW2mFP9g

 

Ona jest reklamą. Na tym polega celebrytyzm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jasnim napisał:

Orientuje się ktoś jakie są koszty zlecenia wykonania małych serii ubrań krawcowym bądź do szwalni takich ubrań na początek jak leginsy, topy, koszulki, dresy?

 

Celowałbym raczej w dobrą jakość i wygodę czyli na przykład bawełna naturalna.

Mała seria zwłaszcza w jewropie to nie jest coś taniego to raz, trochę to wyniesie, zależy co dla kolegi to jest mały nakład jak byłem rok temu w Szwajcarii to tam zamawiałem mały nakład 10000 także sprecyzuj jak już. Ile to jest mało?

 

Dobra jakość i dobry materiał to już na 100% nie jest coś co idzie sobie za rączkę z niską ceną ;) zaufaj na słowo szyję swoje prywatne ciuchy na miarę i uwierz mi, że największy koszt to materiał praktycznie w 90% przypadków.

Bawełna zależy z jakiego miejsca na Ziemi sprowadzana jak z północnych Włoch to byś przez pół swojego żywota na nią nie zarobił jak z Afryki już pryndzej; kwestia jakościowo-materiałowa to jest kwestia dogadania.

Edytowane przez Maszracius_Iustus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2019 o 20:15, Maszracius_Iustus napisał:

Mała seria zwłaszcza w jewropie to nie jest coś taniego to raz, trochę to wyniesie, zależy co dla kolegi to jest mały nakład jak byłem rok temu w Szwajcarii to tam zamawiałem mały nakład 10000 także sprecyzuj jak już. Ile to jest mało?

 

Dobra jakość i dobry materiał to już na 100% nie jest coś co idzie sobie za rączkę z niską ceną ;) zaufaj na słowo szyję swoje prywatne ciuchy na miarę i uwierz mi, że największy koszt to materiał praktycznie w 90% przypadków.

Bawełna zależy z jakiego miejsca na Ziemi sprowadzana jak z północnych Włoch to byś przez pół swojego żywota na nią nie zarobił jak z Afryki już pryndzej; kwestia jakościowo-materiałowa to jest kwestia dogadania.

To mnie teraz przygiołeś xd mowiąc mała seria miałem na myśli początkowo 500 sztuk ale to widzę, że to raczej wersja mikro.

Napisałeś że sam szyjesz dla siebie ubrania, powiesz mi czy jest to czasochlonne? Moglbys podac przyblizony czas uszycia jakiegos ubrania?

 

Pytam z racji tego ze chcialbym miec porownanie jako takie aby isc wyceniac do pierwszej lepszej szwaczki jak to wyglada u nich w przeliczeniu koszt czasu pracy.

 

Przegladalem również ostatnio internet i wpadlem na maszyny do termodruku. Miał może przypadkiem ktoś styczność z takową maszyną? Najbardziej interesuje mnie trwałość takowych nadruków zwlaszcza po kilkunastu praniach.

Edytowane przez Jasnim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jasnim napisał:

Napisałeś że sam szyjesz dla siebie ubrania, powiesz mi czy jest to czasochlonne? Moglbys podac przyblizony czas uszycia jakiegos ubrania? 1

 

Pytam z racji tego ze chcialbym miec porownanie jako takie aby isc wyceniac do pierwszej lepszej szwaczki jak to wyglada u nich w przeliczeniu koszt czasu pracy. 2

 

Przegladalem również ostatnio internet i wpadlem na maszyny do termodruku. Miał może przypadkiem ktoś styczność z takową maszyną? Najbardziej interesuje mnie trwałość takowych nadruków zwlaszcza po kilkunastu praniach. 3

Ad 1: Mam zaufaną krawcową, sam nie potrafię szyć, na myśli miałem prywatnie robioną garderobę. Czas jest tym krótszy jakie krawiec ma doświadczenie. Pamiętaj, że nigdy nie jesteś jedynym klientem danego rzemieślnika.

 

Ad 2: Aby porównać trza się udać nie zadzwonić a udać w miejsca gdzie takowa produkcja istnieje wtedy sobie porównasz. Koszt zależy od skomplikowania produkcji im bardziej zaawansowana odzież tym więcej wybulisz.

 

Ad 3: Moim zdaniem nadruk w każdej formie to jest ściek, osobiście nigdy nic nie nadrukowuje bo to jest nie estetyczne same proste wzory i zero ozdób im bardziej pstrokato tym mniej elegancko a mnie dziecinada brzydzi. Żaden nadruk nie jest niezniszczalny kupiłem odzież sportową z firmy X za 300PLN i się starła po 2 tygodniach a miała piękny wzór... gówno jebane...

 

Nigdy nie szyjesz na ''próbę partii'' tylko pojedyncze egzemplarze wydziergasz próbne 500 i komu to sprzedasz? Masz już rynek zbytu, że tak pewnie się rzucisz? Im mniejsze zamówienie tym więcej roboty dla strony zainteresowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rozjaśnienie nieco sytuacji. Po świętach będę atakował. 

Ja celuję w odzież na silownię, ogolnie sportową. Myslalem tez aby zakupic jakieś gotowe ubrania no name z chin z dobrych materiałów i tylko zakupic maszynę do heftowania wzoru badz termotransfer.

 

Jak coś bede wiedział podzielę sie info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.