Skocz do zawartości

Biblia i wszelkie pochodne (wydzielony z "Warren H. Carrol - Historia Chrześcijaństwa')


Tyler

Rekomendowane odpowiedzi

Biblia zawiera w sobie wiele prawd, jednak na przestrzeni lat została tak zmanipulowana, że ciężko stwierdzić, które słowa pochodzą od Boga a które od patałachów uzurpujących sobie prawa do nazywania siebie namiestnikami Boga. 

 

Ale nie ocieka taką nienawiścią wobec zwykłych ludzi jak Talmud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biblia zawiera w sobie wiele prawd, jednak na przestrzeni lat została tak zmanipulowana, że ciężko stwierdzić, które słowa pochodzą od Boga a które od patałachów uzurpujących sobie prawa do nazywania siebie namiestnikami Boga.

Autor tego ww. filmu twierdzi inaczej. W swojej dialektyce powołuje sie na nią jak na autorytet. Ergo koleś jest niewiarygodny. Wciska taki bull shit, że aż włosy się jeżą.

Ale nie ocieka taką nienawiścią wobec zwykłych ludzi jak Talmud.

Masz rację, nie taką samą. Trochę mniejszą :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nowy testament jest zbiorem bajek, które zostały zebrane podczas I Soboru nicejskiego. Ile w tym prawdy? Nie mam pojęcia. Faktem jest, że informacje na przestrzeni tylu setek lat Biblia mogła zostać napisana praktycznie od nowa wedle widzimisię kościoła katolickiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem Biblię i przyznam, że pewne fragmenty nawet przypadły mi do gustu.

Sprzeciwam się za to z wszelkich sił chrześcijańskiej moralności i wszelkiemu resentymentowi. Nie muszę chyba nadmieniać kto był moją inspiracją.

 

Natomiast fakt mojej nieukrywanej nienawiści wobec wszelkiej lewicowej/czerwonej zarazy, jest tematem na oddzielną dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon, jedni twierdzą, że informacje zawarte w Biblii należy przyjmować dosłownie, inni że należy doszukiwać się ukrytego przekazu. Ja wychodzę z założenia, że opisuje ona historie pastuchów, które nijak się mają do polskich realiów. Mieliśmy swoją wiarę, historię która została zniszczona dzięki " nawracaniu" nas na chrześcijaństwo, a której bardzo jestem ciekaw. 

 

Uważam, że osoby zainteresowane tematyką związaną z Biblią powinny zapoznać się z teoriami pana Romana Nachta :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon, jedni twierdzą, że informacje zawarte w Biblii należy przyjmować dosłownie, inni że należy doszukiwać się ukrytego przekazu. Ja wychodzę z założenia, że opisuje ona historie pastuchów, które nijak się mają do polskich realiów. Mieliśmy swoją wiarę, historię która została zniszczona dzięki " nawracaniu" nas na chrześcijaństwo, a której bardzo jestem ciekaw. 

 

Uważam, że osoby zainteresowane tematyką związaną z Biblią powinny zapoznać się z teoriami pana Romana Nachta :)

Biblia to kolejny temat rzeka. :)

Jeśli ktoś propaguję tezę, że rozum-myślenie jest be, wszystko co ludzie robią jest be i najlepiej schować się w jaskini i czekać, aż bóg przyjdzie i ustanowi królestwo niebieskie, to normalnie ciężko opisać co czuję. To tak jakby oglądać scene gwałtu......... na żywym mózgu i inteligencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wg Ciebie Leon Biblia to ksiega fantasy to wyjasnij mi coś;

Skąd Ci ludzie, pustelnicy i poganiacze kóz wiedzieli że istnieje gwiazda oriona, droga mleczna?

Pyt.2

Czy Biblia w jakis sposob wam urąga? Czy ogranicza wolnośc? Czy jest coś tam złego? Czy przyowieści mówia o czymś złym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguję jej ani nie popieram. Gdyby została napisana przez człowieka natchnionego przez Boga to byłyby w niej informacje o bakteriach, o innych planetach, układach słonecznych etc . Możemy jednak przyjąć, że loty na księżyc są mistyfikacją ( takie teorie też się pojawiają ), że teoria heliocentryczna jest okultystycznym wymysłem i inne planety nie istnieją a Ziemia jest pępkiem wszystkiego. W takim wypadku Biblia byłaby całkiem wiarygodna :) Swoją drogą ilu z Was wie o tym, że w Biblii są wzmianki o tym, że Ziemię zamieszkiwali giganci o wzroście ponad 5 metrów. Widziałem w internecie materiały na ten temat jednak ile w nich prawdy.... Powiem Wam tak moi drodzy, na tym świecie jest tyle sprzeczności, tyle niewyjaśnionych teorii i przypuszczeń, tyle anomalii, że można zwariować chcąc zapoznać się z każdym poglądem :D Uważam, że najlepiej się skupić na rzeczach, na które mamy realny wpływ. Tymi, na które nią mamy wpływu nie ma sensu sobie zawracać głowy:) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon, jedni twierdzą, że informacje zawarte w Biblii należy przyjmować dosłownie, inni że należy doszukiwać się ukrytego przekazu. Ja wychodzę z założenia, że opisuje ona historie pastuchów, które nijak się mają do polskich realiów. Mieliśmy swoją wiarę, historię która została zniszczona dzięki " nawracaniu" nas na chrześcijaństwo, a której bardzo jestem ciekaw. 

 

Uważam, że osoby zainteresowane tematyką związaną z Biblią powinny zapoznać się z teoriami pana Romana Nachta :)

 

A ja polecam jeszcze nagrania pana Pawła Szydłowskiego.

 

 

Jesli wg Ciebie Leon Biblia to ksiega fantasy to wyjasnij mi coś;

Skąd Ci ludzie, pustelnicy i poganiacze kóz wiedzieli że istnieje gwiazda oriona, droga mleczna?

Pyt.2

Czy Biblia w jakis sposob wam urąga? Czy ogranicza wolnośc? Czy jest coś tam złego? Czy przyowieści mówia o czymś złym?

 

 

Mt 10,34-42. 11,1

34 Nie sądźcie, że przyszedłem nieść pokój po ziemi. Nie przyszedłem nieść pokoju, lecz miecz.

35 Przyszedłem bowiem przeciwstawić syna jego ojcu, a córkę jej matce, a synową jej teściowej;

 

Ap 19:15 BT

"A z Jego ust wychodzi ostry miecz, by nim uderzyć narody: On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska tłocznię wina zapalczywego gniewu wszechmocnego Boga."

 

I wiele wiele innych

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z jednym, jeśli chodzi o ten film. Autor gloryfikuje boga Starego Testamentu, tymczasem pada w nim bardzo często słowo "bogowie" zamiast Bóg. Nie ma więc tam mowy o prawdziwym Bogu, ale o bogach. Jak już niektórzy badacze założyli, chodzi tu o obcą wyżej rozwiniętą cywilizację (reptilianie). Zarówno ich, jak i nas stworzył prawdziwy Bóg. To reptilianie jako bóg czy bogowie Starego Testametu są w istocie szatanem, który sprzeciwił się prawdziwemu Bogu. Nowy Testament to też bajka o synu bożym, więc ta cała obrona protestantów przez autora (którzy mają też wiele krwi na sumieniu), po prostu śmieszy.

 

Książką fantasy Biblia nie jest do końca, ale tak jak ją czytają chrześcijanie  - to z pewnością jest :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wg Ciebie Leon Biblia to ksiega fantasy to wyjasnij mi coś;

Skąd Ci ludzie, pustelnicy i poganiacze kóz wiedzieli że istnieje gwiazda oriona, droga mleczna?

Pyt.2

Czy Biblia w jakis sposob wam urąga? Czy ogranicza wolnośc? Czy jest coś tam złego? Czy przyowieści mówia o czymś złym?

1. od swoich guru, a ci od reptilian :)

2. jak się ją odpowiednio czyta, nie na modłę religijną, to mówi bardzo dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z jednym, jeśli chodzi o ten film. Autor gloryfikuje boga Starego Testamentu, tymczasem pada w nim bardzo często słowo "bogowie" zamiast Bóg. Nie ma więc tam mowy o prawdziwym Bogu, ale o bogach. Jak już niektórzy badacze założyli, chodzi tu o obcą wyżej rozwiniętą cywilizację (reptilianie). Zarówno ich, jak i nas stworzył prawdziwy Bóg. To reptilianie jako bóg czy bogowie Starego Testametu są w istocie szatanem, który sprzeciwił się prawdziwemu Bogu. Nowy Testament to też bajka o synu bożym, więc ta cała obrona protestantów przez autora (którzy mają też wiele krwi na sumieniu), po prostu śmieszy.

 

Książką fantasy Biblia nie jest do końca, ale tak jak ją czytają chrześcijanie  - to z pewnością jest :)

 

Słowo Jahwe to liczba mnoga :)

 

Poczytajcie opis przekazania Mojżeszowi 365(tyle ich było) przykazań.

Góra Synaj jest osmalona do dziś i nic tam nie rośnie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon, jedni twierdzą, że informacje zawarte w Biblii należy przyjmować dosłownie, inni że należy doszukiwać się ukrytego przekazu. Ja wychodzę z założenia, że opisuje ona historie pastuchów, które nijak się mają do polskich realiów. Mieliśmy swoją wiarę, historię która została zniszczona dzięki " nawracaniu" nas na chrześcijaństwo, a której bardzo jestem ciekaw. 

Też interesuje mnie bardziej historia naszych ziem sprzed 966 r. Swoją drogą może ktoś coś dobrego poleci na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała Zachodnia cywilizacja powstała na bazie Chszescijanstwa, także coś w tym musi być...Bo to najlepsza cywilizacja w dziejach świata...Sami przyznacie...

Gdzies czytałem o Polakach przed 966rokiem, jak znajde ten materiałto udostępnie Paweł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł z N. zapoznaj się z materiałami pana Pawła. 

 

https://www.youtube.com/user/rationalatheist100

 

Skoro nasza cywilizacja jest taka najlepsza, dlaczego czerpiemy pełnymi garściami ze starożytnych cywilizacji ? Egipcjanie byli o wiele wiele bardziej rozwinięcie od nas..  Swoją drogą całe Chrześcijaństwo opiera się na starożytnych religiach, zapożyczyli z każdej po trochu i powstał nowy twór. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Assasyn, wpisz w Google " Chrześcijaństwo zapożyczenia z innych religii " , wszystko w Chrześcijaństwie bazuje na innych religiach. Praktycznie niczego nowego nie wprowadzili. Plagiat zwykły:) 

 

P.S. żeby nie było, każda religia jest dla mnie zła, nie tylko Chrześcijaństwo :) Wierzę w Boga, powiedział On, że będziemy oddawać pokłon tylko jemu, żadnym innym bóstwom, żadnym obrazkom, żadnym posążkom i nie będziemy stawiać gmachów na jego cześć a co robimy? Każda religia jest zupełną odwrotnością tego co nam nakazał, są to zwykłe instytucje żerujące na ciemnym ludzie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.