Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
dobryziomek

Amstaff, pit bull czy rottweiler a może pies ze schroniska?

Recommended Posts

Posted (edited)

Cześć,

Bardzo poważnie rozważam przygarnięcie do siebie psa rasy amstaff(moja ulubiona rasa) ;)

Od zawsze uwielbiałem te psy i nie wyobrażam sobie, że mógłbym mieć psa innej rasy niż amstaff, pit bull czy rottweiler jakoś z pudlem czy yorkiem sobie siebie nie wyobrażam. 

Jeśli z jakiś powodów nie zdecyduję się na żadną z tych ras to w grę wchodzi jeszcze piesek ze schroniska, żeby zapewnić mu dom i ciepło. Wychowywałem kiedyś takiego czworonoga i z taką wdzięcznością i lojalnością to nie miałem do czynienia nigdy wcześniej(wspaniałe psisko)

Jakie macie doświadczenia z tymi rasami psów?

Mam świadomość tego, że to bardzo odpowiedzialna sprawa zatem muszę wiedzieć jak najwięcej nim podejmę decyzję. Jeśli zdecyduję się na psa to muszę wiedzieć, że jestem w stanie zapewnić mu jak najlepsze warunki do życia.

Edited by dobryziomek
  • Like 1

Pies jak pies, jedne mają większe skłonności do agresji i dominacji inne mniejsze... wszystko zależy nie tego jak się psa wychowa.

Psy że schroniska bardzo mocno się przywiązują i są bardzo oddane.

• Like 2

5 godzin temu, dobryziomek napisał:

jakoś z pudlem czy yorkiem sobie siebie nie wyobrażam. 

Jak widzę na ulicy York'a, to mam wrażenie, jakby ktoś prowadził na smyczy szczura 😁😂

Psy ze schroniska faktycznie potrafią być wierne, lojalne i wdzięczne, ale może się też zawsze trafić pies z trudnym charakterem. A nawyki starszego psa trudniej jest zmienić :) 

5 godzin temu, dobryziomek napisał:

amstaff, pit bull czy rottweiler

Dlaczego akurat te rasy @dobryziomek? Podejrzewam, że dlatego, że wyglądają jak prawdziwe naładowane testosteronem psy, a nie jak gryzonie? :P 

• Like 1

Może bull terrier? 

U mnie takie psy zamykali w piwnicy i gasili światło i wpuszczali koty. Sam nie wiem kto był zwierzęciem. Ale to były lata 90, pies w normalnej rodzinie zachowuje się normalnie. Tak z moich obserwacji.  

• Thanks 1

Weź lepiej owczarka niemieckiego. Pies poważny, męski a przy tum inteligentny i przyciąga panny. No i ma niższy próg wejścia jeśli chodzi o opanowanie. 

• Like 2

@brama85ma doświadczenie z groźnymi rasami :P Może on coś doradzi :)

• Thanks 1
  • Haha 3

Nie bądź buła, bierz ze schroniska. 

PS nigdy nie zauważyłem żeby psy przyciągały panny, nie wiem skąd się wziął ten jakże powszechny przesąd.

• Like 1

Godzinę temu, leto napisał:

Nie bądź buła, bierz ze schroniska. 

PS nigdy nie zauważyłem żeby psy przyciągały panny, nie wiem skąd się wziął ten jakże powszechny przesąd.

Są psy ktore same podchodzą do panien a te wariują i nie mogą przepuścić okazji by potarmosić i pogłaskać. Dobry jest wtedy pretekst by zagadać.

• Like 1

Posted (edited)

Dzięki. Podjąłem decyzję, że będzie to amstaff.

@DanielS Lubię takie zwierzęta. ;)

BTW Miał ktoś z forumowiczów kiedyś amstaffa?

Edited by dobryziomek
  • Like 2