Skocz do zawartości

Brat Narcyz jak mu porządnie wpierdolić, żeby poprawiły się relacje


Jaśnie Wielmożny

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ukrywam, że będę wdzięczny za wypowiedź Braci-narcyzów

 

Odkryłem, że problemem moich relacji z bratem jest jego narcyzm (dzięki forum no ja pierdole, dzięki forum)

Brat chowany w dzieciństwie w wiecznej atencji kobiet od najmłodszych lat oczko w głowie babci. Byliśmy chowani często osobno rodzice trochę się napierdalali trochę podrzucali różnym dziadkom, aby żadne z babć nie poczuło się "pokrzywdzone". W moim dzieciństwie było mniej czułości byłem bardziej zamknięty w świecie swojej wyobraźni i zostawiony częściej sam sobie.  Brat jest ekspansywny w słowach i działaniach, każda moja uwaga kończy się tupaniem nóżką, pizganiem drzwiami i totalnym wyparciem i nie jestem jedyną osobą widzącą jego narcyzm. Brat jest już teraz chyba w 5 związku (każdy trwa 2-4 lata) zauważyłem, że jego dziewczyny to ciche myszki przed którymi on gra "co to nie ja" gościa. Lecz w istocie jest totalnym pantoflem i robi wszystko co myszka wymyśli, co sprawia, że mam ochotę dać myszce kopa w dupę, w szczególności jak się szaro gęsi u rodziców, brat zwierzchu buduje otoczkę zdecydowania i "menskoździ". Brat nie może zdzierżyć, że mama przykładowo powiesiła w domu moje dyplomy uznania za konkursy branżowe (nie prosiłem oto). Nie mówi wprost tylko kąsa półsłowkami i podtekstami. Dałem mamie na urodziny swoje ładne zdjęcie w oprawie to od razu teksty z jego strony niby ironicznie dla "żartu" a "mojego zdjęcia nie masz?". Zamiast zamknąć ryja i dać mamie swoje zdjęcie, mama nikogo nie faworyzuje i dręczy ją ta przepaść między nami.

Teraz się przeprowadza za granicę i sprowadził się z myszką i rzeczami do rodziców (nie mieszkam tam, wpadam do rodziców raz na półtora miesiąca). Myszka widząc, jak postępuje brat nie widzi potrzeby, aby się chamować jest cicha ale jak czegoś potrzebuje brat to od razu realizuje. Brat za każdym razem widać jak kipi w nim jakieś poczucie nierówności czuje się wiecznie zbyt mało obdarzony atencją mamy. Do tego bratu było wmawiane, że jest szlachetny jak dziadek (u którego się chował) a z każdym rokiem staje się totalnie jak mój ojciec narcyz te same gesty, tekściki, sposób myślenia, knąbrny, interesowny, egoistyczny. Ojciec jest za stary, żeby mu cokolwiek wyjaśnić, ma swoje plusy ale to zakochany w sobie i wizji siebie beton żyjący osiągnięciami z przeszłości.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym nie zrobisz, musiałby sam chcieć zmiany. A chcieć nie będzie, nie bez jakiegoś życiowego tąpnięcia.

Potraktuj go jak skrzywdzone, niekochane dziecko. To jego sposób na chronienie siebie.

Taki mały szczeniak, który pogryzie tylko dlatego, że się boi.

 

Wiesz co rozpierdala takich ludzi kiedy próbują kąsać? Życzliwy usmiech i normalna rozmowa, bez prowokacji, z lekkim dystansem, bez dawania swoich emocji na pożarcie.

Dystans- słowo klucz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, ntech napisał:

Ucz się od niego. Przyda się z samicami. Pewnie latają za nim...

Brat jest niby wykształcony ale miejscami jest totalnym prostakiem laski z mojego świata miały by z niego beke. Może i latają ale on jest totalnym białorycerzem poza tym te jego laski to są 6/10 na które ja bym nie spojrzał. Nie mam mu czego zazdrościć, zauważyłem, że on nie wchodzi w związki. On buduje sobie publikę, której uwagą się karmi. Zauważyłem, że ja mu tego nie daje i to może jest dla niego niezrozumiałe, bo wszędzie gdzie się pojawia, zaczyna od zaznaczenia statusu i osiągnięć, miejscami przechodzi to w śmieszność. Dzięki @Yolo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn myślałem, aby mu podesłać parę linkówi rozkazać zgłębić bo inaczej nigdy się nie dogadamy. Oczywiście rozkazać jeśli zależy mu jakkolwiek na relacji ze mną. I napisać, że czekam na jego ruch. Jest dobry w research bardzo szybko znajduje informacje, z tego też żyje. Mówiłem mu, że ma DDA jak ja, raczej kręcił nosem, ale myszka też mu to mówiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że on jest wspaniały i perfekcyjny w swoim mniemaniu. Pewnie się domyśla ale następuje wyparcie i stwierdzenie że przecież wszystko jest ok bo jest myszka . Narcyzi są ciężcy w obyciu, zwłaszcza jeśli mają wsparcie.  Całą istotą narcyzmu jest to że narcyz patrzy się na nas i na nasze reakcje, przegląda się w nich jak w lustrzanym odbiciu.Wymusza ciągłe potwierdzanie swojej pozycji.  Myszka jest? Widocznie nie jestem wcale taki zły. Myszka pewnie zaś z takich co w każdym widzą coś dobrego. Myślę ze możesz po prostu zacząć go ignorować subtelnie nawiązując do narcyzmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaśnie Wielmożnyobaj jesteście DDA.

Każdy z Was na swój sposób to przepracował lub nie.

 

Nic z nim nie zrobisz.

 

Jeśli chcesz poprawić z nim relacje to musiałbyś coś zmienić we własnym zachowaniu i zdystansować się od rozkminiania jego zachowań.

 

Jemu możesz po bratersku zaproponować psychoterapię i tyle.

 

Może po latach uda się Tobie poprawić relacje, ale tak ogólnie to moim zdaniem nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czemu się tym interesujesz? Chcesz mu pomóc czy o co chodzi. Z tego co mówisz to gracie w róznych ligach. Co Real Madryt obchodzi z kim umowę podpisuje Wisła Kraków ;). Rób swoje, żyj po swojemu, a brat niech się kisi we własnym osie. Tak jak Ci ktoś rodził, na przytyki i złośliwości - pobłażliwy uśmiech. Proste słowa prostych ludzi nie są w stanie Cię dotknąć. Niech o tym wie, daj mu inteligentnie do zrozumienia jak mierne jest jego zachowanie, jeśli Ci zależy na nim jako na bracie. Jeśli nie po prostu gościa olej, nie Twoja liga po prostu więc po co marnować czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mama mega słabo się z tym czuje i obwinia (podrzucanie dzieci dziadkom w pierwszym poście tutaj) gryzie ją to dlatego mnie to obchodzi. Poza tym mamy wspólnotę majątkową, którą chciałbym rozwiązać jak kulturalni ludzie. i tak poza wszystkim od zawsze mamy trudne relacje ale była w nim chęć normy, on nie jest zły z założenia tylko głupio się zachowuje. Twierdzi, że nie ma aż tak DDA jak ja lub po prostu to maskuje i wie o tym. Z jego Myszkami to jest stały paradygmat ciche myszki, które ustawiają rodzice. W nim widzą powiew wolności i totalnie go opanowują, a jak chcą to czego on nie (stabilizacja dzieci) to się Myszki kończą i tak będzie teraz też. Chodzi też oto, że ostatnio podpisał bardzo intratną umowę wyjeżdża z Myszką w świat i pozjadał wszystkie rozumy, ale zjada je niezależnie od sytuacji i w każdej sprawie. Nie chcę mieć też zjebanej sytuacji rodzinnej, bo widzę mamę, tate i wujków i to się ciągnie aż do końca życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jaśnie Wielmożny napisał:

@Libertyn myślałem, aby mu podesłać parę linkówi rozkazać zgłębić bo inaczej nigdy się nie dogadamy.

Nie zmienisz człowieka, który sam z siebie nie chce się zmienić @Jaśnie Wielmożny. Szkoda Twojego czasu i nerwów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty tego chciałeś @Jaśnie Wielmożny, a większość ludzi woli nie dostrzegać problemów i żyć w ignorancji :)

Możesz spróbować go uświadomić, ale licz się z tym, że zamiast Ci podziękować, to najprawdopodobniej wystąpi u niego reakcja obronna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DanielS reakcji obronnej to jestem pewien ale nie jest on człowiekiem absolutnie bezrefleksyjnym. Na podzienki nie liczę, zwykły dialog. Też z początku zareagowałem jak skrzywdzone dziecko ale uruchomiły się zapadki, bez tego pierwszego kroku obcej osoby mógłbym sam sobie tego nie uświadomić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tym nie zrobisz, co byś mu nie powiedział, co byś nie zrobił...wyjdzie że jesteś zawistny i mu zazdrościsz...

Ten typ tak ma, nie zmienisz lat wychowania i dorastania w przeświadczeniu swoje zajebistości, szlachetności, wyjątkowości... etc...

Po za tym, jemu się chyba wydaje że z tobą rywalizuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn typ wymagający adoracji, ekspansywny, nie rozumiejący granic swojej ekspansywności. Na krytykę reaguje oburzeniem wobec mnie wieczne poczucie niesprawiedliwości prowadzi rywalizację (sam ja w tym nie biorę udziału) ale sam ma poczucie, że na każdym polu musi pokazać, że jest lepszy. Męczy mnie to niemiłosiernie, bo ja mam na to strasznie wyjebane (w sensie jakąkolwiek rywalizacje z nim). Ostatnio spełnia się w nowym zawodzie i widzę w nm nadkompensację ten zawód ma związek z dziennikarstwem i długo przygotowywał się, żeby móc go wykonywać i robi pierwsze większe kroki. Pucuje zbroje na fb, udostępnia jakieś banały na pograniczu KODziarstwa, widzę, że bardzo żyję tym jak chce być postrzegany w internecie i wykreował sobie pewien obrazek. Obrazek został wykreowany, jednak nie koniecznie jest on prawdziwy. Kiedyś mi wytknął, że "nie lajkuje" jego de facto chujowych zdjęć, a wrzuca je raz na 3-5 dni, ja raz na pół roku. Jak wrzuca na fb jakieś materiały, których jest autorem to wysiaduje na fb jak kwoka i obserwuje każdego lajka. Tak jakby robił to tylko po to, choć pewnie i coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź w nim takie cechy, które cenisz i pochwal go za takie zachowania, które Ci się podobają (ale wybierz te, które zdecydowanie są świetne i naprawdę Tobie imponują, bo skoro jest inteligenty to szybko wyłapie jeśli nie będzie to szczere). Powiedz mu, że lubisz jak tak i tak potrafi się zachować. Skoro stara się z Tobą rywalizować to brakuje mu akceptacji albo ze strony rodziców jak również z Twojej strony. Spróbuj tak zrobić kilkuktronie i zobaczysz, że z czasem zacznie się zachowywać innaczej. Postaraj się przez jakiś czas w ogóle go nie krytykować, ale zauważać tylko to co robi dobrze.

 

Kierowanie takiej osoby na terapię to najgorsza propozycja - osoby o cechach narcystycznych zawsze uważają, że to inni się mylą, a nie oni.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.