Skocz do zawartości

Jaki blender wybrać?


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym swoją dietę urozmaicić I dodać trochę własnoręcznie zrobionych szejków. Takie rozwiązanie ma kilka plusów.

 

Jest szybkie, szejk ma postać płynną a więc łatwe do spożycia i zazwyczaj jest to smaczne rozwiązanie. 

 

Blender musi sobie poradzić z mieleniem płatków owsianych itp cudów.

 

W kwocie 200-300 coś się ogarnie solidnego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie. Dobry blender kosztuje. Min.: Philips HR2095/90 (sam posiadam). Masła orzechowego w nim nie zrobisz - zapomnij. Ponadto bez wlania min. szklanki wody się nie obędzie - nie zblendujesz samych twardych składników. Z droższych Philips HR3652/00.

Miałem kilka tańszych za 100-200zł po kilku miesiącach do roku lądowały na śmietniku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quo Vadis?Ogranicz się zatem do jednego i kup sobie dobry blender kielichowy - ten jest bardzo dobry, blisko budżetu (na Ceneo od 329, pogrzebiesz to i za 300 znajdziesz):

 

https://m.ceneo.pl/71054624

 

Ma tylko to czego potrzebujesz, w razie czego szukaj modeli niżej, patrz na moc. 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ten: https://www.mediaexpert.pl/blendery-kielichowe/blender-kielichowy-philips-hr3655-00-inox-wysokoobrotowy-plus-2-bidony-w-komplecie,id-844230?gclsrc=aw.ds&&gclid=CjwKCAjwtYXmBRAOEiwAYsyl3GZeBoMRxFbs63QlvnY0vJ87ijweaiSai9O_YUnURET4s3HlZMouHRoCqVAQAvD_BwE na cene nie patrz, bo zapłaciłem 450 złotego(bez bidonów) i pewnie też znajdziesz. Generalnie ja sobie go chwale, bo ma dobre ostrza, czyli to co najważniejsze praktycznie. Dodatkowo ma bardzo dużą moc i wysokie obroty co sprawi, że bez problemu sobie np. zrobisz masło orzechowe. Jeżeli dołożyłbyś te 150 to gwarantuje Ci, że byłbyś zadowolony, bo czasami lepiej dołożyć. ;)

 

@zuckerfrei ja wcześniej nie miałem nigdy blendera i po zebraniu kasy i szczegółowym zbadaniu rynku wybór padł na ten :)

Edytowane przez Qaikwow
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem od najtańszego kenwooda jaki był UK. I dalej napierdala. Już w PL. Jakiś tam fikuśnych rzeczy nie robię. Zacznij od prostaka, a wyrośnie z Ciebie największy madafaka!  @Qaikwow zwariowałem, 450? Bogacz! Zdrada! Pewno złodziej! 

Bogacze sami ja mojego kenwooda kupowałem w takiej cenie:

https://www.argos.co.uk/product/8365046

 

i jebie jak szalony. Sami bogacze na forum widzę, a biedny żuczek pije z tanizny. 

@Qaikwow spawdz mój link, Polacy są tak jebani na cenach, że szok. Może mój jest głośny, ale nie ustępuje tym o 200% droższych. Piszę to z pewną odpowiedzialnością. 

@Qaikwow sorry nie mam likeów. 

Edytowane przez zuckerfrei
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tefal bl850d38. Kielichowy, szklany o pojemności 1,75 l. Moc 1400 w, nigdy nie używałem w nim pełnej mocy, chociaż bardzo twardych produktów nie wrzucam. Ma osobną funkcję do kruszenia lodu, autoclean i smoothie.

Chociaż nie, kiedyś dałem obroty na full to myślałem że skurwiel wyfrunie z kuchni a w kielichu tornado było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten ekstraktor, od ponad 3 lat mi służy: smoothie, koktajle białkowe, pesto, ciasto na pancakes, naleśnikowe, itp.

 

Cena idealna do możliwości, kiedyś udało mi się go dostać na allegro.

 

https://www.amazon.co.uk/JML-Blender-Blitzer-Smoothies-Multiple/dp/B017BVRUKS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie jest to może pytanie odnośnie blendera ale odnośnie koktajlu już tak a skoro wypowiadają się tutaj ludzie mający blender no to może ktoś zna odpowiedź na mój problem. Czy ktoś ma sposoby na to jak zrobić jakiegoś szejka, w którym są jaja i usunąć ten cholerny ich zapach? Wali tymi jajami jak ja pier#@$@ :D Jajka gotuję kilka minut i niby wszystko ok, ale po wrzuceniu do blendera i zmieszaniu to masakra jest. Gdzieś czytałem, że cynamon może pomóc, trochę dzisiaj dorzuciłem ale nie pomogło, może musi być go dużo więcej? Ktoś miał ten problem i sobie poradził? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.