Skocz do zawartości

Czy właściwe jest oswajanie dziecka ze śmiercią zwierząt


Tom Tom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bracia...Chciałem Was zapytać co sądzicie o tym czy właściwe jest oswajanie dzieci ze śmiercią zwierząt.Mam na myśli udział dzieci w polowaniach,ale też co gorsza również zabijania zwierząt przez ludzi (w celach konsumpcji) we własnych gospodarstwach,co jak do tej pory jest jeszcze dość popularną praktyką szczególnie na wsiach.Czy według Was istnieje w ogóle  jakaś granica wieku od której można "oswajać" dzieciaka z jak by nie było tak brutalnym aktem przemocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałem temat to myślałem, że chodzi o oswojenie dziecka ze śmiercią jakiegoś chomika albo rybek... Bo to akurat jest zrozumiałe, myślę że dziecko powinno wiedzieć, że nikt nie żyje wiecznie (a szczególnie chomiki) i śmierć jest czymś, co się w życiu zdarza i trzeba nauczyć się z tym jakoś radzić. 

Ale oglądanie polowania albo świniobicia? Niejedna dorosła osoba nie chciałaby na to patrzeć, a co dopiero dziecko, które pewnie nawet nie wie po co się to wszystko robi. Prawdopodobna trauma na całe życie i wstęp do wegetarianizmu.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek kiedy zabierał mnie na działkę zabijał króliki.

Sierpem po gardziołku i hakuma-matata.

Potem brałem udział w niezbyt udanym świniobiciu. Tzn. świniak niezbyt dokładnie był ogłuszony a gardło poderżnięte = efekt nieciekawy.

 

Luz.

Myślę, że trzy, czterolatek poradzi sobie z tematem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem właściwe jest również wspólne polowanie od pewnego wieku. Choćby np. na szkodniki na farmach w krajach gdzie jest to legalne.

Przekazanie męskich wzorców i podstaw sztuki przetrwania.

 

 

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba, która na wsi dorastała o dojrzewała, uważam to pytanie za infantylne, ale taki jest dzisiejszy świat czlowieka. Odkąd pamietam dla mnie to było najzwyczajniejsze w świecie, gdy dziadek złapał i ubił kurczaka, kaczkę, a ojciec krolika, przy którym tez chodziłem, dbałem i głaskałam. Dzieci traktuje się dziś jak idiotów, płatki śniegu, chińska porcelanę, podczas gdy dla dzieciaka nie będzie problemem zrozumieć bieg życia. 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iry napisał:

Niejedna dorosła osoba nie chciałaby na to patrzeć, a co dopiero dziecko, które pewnie nawet nie wie po co się to wszystko robi. Prawdopodobna trauma na całe życie i wstęp do wegetarianizmu.  

Hahahaha, co Ty pierdolisz?!

 

Przecież, gdy zostawisz dzieci same sobie (bez społecznych ograniczeń) i dasz im kurczaczka, to go zapierdolą z zimną krwią :)

 

Społeczeństwo sprawia, że coraz bardziej stajemy się pizdeczkami, gdzie dzieci myślą, że mleko pochodzi ze sklepu, a nie od krowy...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, radeq napisał:

Przecież, gdy zostawisz dzieci same sobie (bez społecznych ograniczeń) i dasz im kurczaczka, to go zapierdolą z zimną krwią :)

Tak, a jak będziesz dzieciom urządzał pokój to pierdol pizodwate tapety w gwiazdki i inne dziecięce pierdolety, niech gówniaki poczują dawne instynkty i wykopią sobie ziemiankę na podwórku. 

 

Nie kultywujmy takiego prymitywizmu...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, iry napisał:

niech gówniaki poczują dawne instynkty i wykopią sobie ziemiankę na podwórku.

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby miały przy tym dużo frajdy :)

Nie bawiłeś się nigdy w schron, ukrywanie się przed rodzicami w dziwnych miejscach, budowanie "bazy", iglo i wiele innych. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając 6 lat asystowałem Dziadku przy zabijaniu kur na rosół. Pierwszego koguta zabiłem (pod nadzorem dziadka) w wieku 9 lat. Świniobicie widziałem na żywo bodajże w wieku lat 12. Tak że od młodości wiedziałem skąd się bierze mięso na talerzu. Jeśli chodzi o dziś. To zawsze dziecku można kupić chomika. Taki zwierz żyję maksymalnie 3 lata więc dzieciak dość szybko zaznajomi się ze śmiercią.

Nadmieniam że nie jestem psycholem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Obliteraror napisał:

Jestem fanem broni palnej, ale akurat myślistwo uważam za odrażające hobby. Szczególnie to dla funu, nie z głodu i przymusu. Oszczędzilbym dziecku takich "wrażeń"

Mój znajomy poluję głównie dla mięsa. Mówi że dziczyzna z lasu bardziej mu smakuję niż "padlina" ze sklepu. Rocznie strzela 2-3 dziki do tego z dwie sarny. Duża zamrażarka i zapas "chabaniny" ma na rok:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Baca1980 napisał:

Mój znajomy poluję głównie dla mięsa.

Steki z sarny - mistrzostwo świata :D

 

Czasami mawiam, że gdybym miał syna to miałby "przejebane" z punktu widzenia dzisiejszych ludzi. Jakieś spanie na dziko, polowania, nurkowanie, "męskie" wyprawy survivalowe, wspinaczka i wiele innych "wrażeń" ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Baca1980 napisał:

To zawsze dziecku można kupić chomika. Taki zwierz żyję maksymalnie 3 lata więc dzieciak dość szybko zaznajomi się ze śmiercią.

Nadmieniam że nie jestem psycholem :).

 

Moje nigdy nie żyły dłużej niż pół roku. Żaden nie zszedł śmiercią naturalną. Głównie samobójstwa.

Nadmieniam, że ja też nie jestem psycholem ( taa....).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieci nie mają litości dla różnej maści zwierzątek, takie żaby, jaszczurki, owady itp - to w gówniarskich łapach ginie dla zabawy masowo.Zwyczajnie nie mają jeszcze wykształconej odpowiedniej empatii i wzorców.Rodzice nawet nie wiedzą co ich szczyle wyprawiają spuszczone ze smyczy... a potem rodzą się takie parodie jak zaznajamianie z dawno poznanym organoleptycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.