Skocz do zawartości

Czy da się sprzedać używane ubrania męskie?


Ksanti

Rekomendowane odpowiedzi

Proste pytanie.

 

Czy da się sprzedać używane ciuchy męskie?

W internecie raczej niewiele można znaleźć na ten temat.

Sam bym nie kupił używki, ale pytam aby się dowiedzieć czy schodzi coś takiego.

Ewentualnie gdzie najlepiej się ogłaszać i czy bawić się w wysyłkę?

 

Mam masę ubrań, w których nawet nie chodziłem bo są niedopasowane.

Co z tym wszystkim zrobić? Głównie spodnie i podkoszulki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chcesz na tym zarobić czy się tego po prostu pozbyć? Jeśli to drugie - oddaj do najbliższego Caritasu albo innej organizacji pomagającej biednym albo wrzuć do specjalnego kontenera (jeśli jakiś jeszcze przetrwał w twojej okolicy). H&M też przyjmuje stare ciuchy (nawet w złym stanie, sprane i znoszone). 

 

Jak chcesz zarobić parę gorszy to chyba zostaje tylko OLX albo grupy na fejsie związane ze sprzedażą używanych ubrań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iry

Trochę kasy odzyskać bo ubrań sporo a są też nowe wydatki i każdy grosz się przyda.

 

@Tomko@Morfeusz

To dobry znak, że jednak używane ciuchy męskie są kupowane.

 

Alledrogo mi ostatnio podpadło - Wystawiłem sprzęt elektroniczny, ktoś kliknął, że kupuje i mi naliczyło prowizję ok. 20zł.

Oczywiście nikt mi nie zapłacił ani nie było żadnej wiadomości od kupującego.

O sprawie dowiedziałem się po około 2 miesiącach bo nie sprawdzałem konta. 

Ostatecznie wykłóciłem się o oddanie tej kwoty jednak zamiast zwrócić na konto bankowe 

to zrobili nadpłatę na cele gdzie się dopłaca za różne dodatkowe funkcje sprzedażowe...

Ten portal schodzi na psy i aż strach coś wystawiać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksanti Tylko tak na prawdę trudno jest cokolwiek używanego sprzedać w rozsądnej cenie bo ktoś kto szuka używanych rzeczy z reguły chce je kupić b tanio. 

Sam próbowałem sprzedać parę ciuchów używanych w b.d stanie i prawie nic nie poszło. 

Ale i sam kupiłem kilka ciuchów używanych na prawdę fajnych w b.d stanie za dosłownie kilka zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie naprawdę sporadycznie zdarzało się kupić używane. Co innego demobil albo second hand. 

 

Sam próbowałem przez ponad rok sprzedać dwie prawie nowe kurtki skórzane i nawet za symboliczne 100 zł nie chciały pójść. W końcu poszły do "kontenera PCK", chociaż lepiej bym zrobił zawożąc je bezpośrednio do schroniska. Czekałem jednak do ostatniej chwili i w sumie dzień przed świętami się ich pozbyłem.

 

Za chwilę wyniosę garnitury, które już zrobiły się za ciasne.

 

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markowe opierdolisz zawsze. Ja zawsze opierdalam moje stare levisy i zawsze sprzedaję. Luz. Działaj. 

2 godziny temu, Ksanti napisał:

sprawie dowiedziałem się po około 2 miesiącach bo nie sprawdzałem konta. 

Jak dbasz tak masz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro dużo łatwiej sprzedać używane ubrania ale znanych marek (nie żeby jakieś drugie dno :P)

Te zwyklejsze z sieciówek albo no-name prawdopodobnie będzie łatwiej opchnąć na olx, marketplace na facebook'u bądź innych.

 

Sam próbuje sprzedać co nieco na olx i tematycznym forum pewnej marki i widzę, że kicha póki co - na olx bardzo mało wyświetleń. Trzeba będzie pewnie spróbować powrócić do allegro i spróbuje marketplace choć to fb i nie mam konta pod imieniem i nazwiskiem.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksantina allegro trochę trudniej i nie polecam za bardzo sprzedaży używanych rzeczy - to już dawno jest portal dla masowych dostawców, nie dla zwykłych użytkowników w roli sprzedawców.

 

Za to OLX - próbuj, zdziwiłbyś się co ludzie kupują :) na Twoje ciuchy przy odpowiedniej cenie też się na bank znajdą chętni. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Facebooku widziałem nawet relacje live ze sprzedaży ubrań. Laski mają jakby własne butiki w pokojach. Mnóstwo ubrań na wieszakach i manekiny. Nawet są faceci co handlują damskim asortymentem. Można poćwiczyc dzięki temu wystąpienia publiczne i coś tam sprzedać. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, brama85 napisał:

Na Facebooku widziałem nawet relacje live ze sprzedaży ubrań. Laski mają jakby własne butiki w pokojach. Mnóstwo ubrań na wieszakach i manekiny. Nawet są faceci co handlują damskim asortymentem. Można poćwiczyc dzięki temu wystąpienia publiczne i coś tam sprzedać. 

 

Nie wiem czy cię dobrze zrozumiałem,

Sugerujesz żeby chłopaki występowali przed kamerą sprzedając damskie ciuszki?

W sumie ok.

Każde Drag Queen jakoś zaczynało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym ci doradzać co wybrać pomiędzy OLX a Fejsem, to stawiałbym na to drugie. Na OLX masz limit ogłoszeń w danej kategorii, musisz dopłacać, żeby wstawić ich więcej (dużo to nie kosztuje, ale mimo wszystko). Do tego jeśli wstawiasz ogłoszenie zbiorcze, w którym sprzedajesz kilka ubrań jednocześnie, to nie możesz podawać w opisie ceny za pojedyncze sztuki, tylko za całość - inaczej usuną ci ogłoszenie. Na fejsbuku limitów nie ma, chyba że dana grupa zastrzega coś sobie w regulaminie.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe dzięki panowie za wypowiedzi. Możecie się zdziwić ale akurat mam konto na vinted od kilku lat xD To forum typowo babskie i czasem różne rozkminy tam są. Z tego co przeczytałem panie tam próbowały sprzedać ubrania swoich chłopaków ale bezskutecznie. Parafrazując "Każdy chce się pozbyć ale nikt nie chce kupować męskich używek". 

No nic z tym fejsem spróbuje w wolnym czasie, myślę żeby dać cenę "do negocjacji" na zachętę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.