Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sign in to follow this  
Marek Kotoński

Zwiększenie wrażliwości odczuwania centralnych potoków.

Recommended Posts

Kolega, zapalony fan DEIR, przetłumaczył nam z książki Wereszczagina o egregorach (niestety tylko po rosyjsku), ćwiczenie na zwiększenie wrażliwości odczuwania centralnych potoków. Dziękujemy!

 

 

W książce to ćwiczenie poprzedza rozgrzewka energetyczna, czyli zestaw ćwiczeń z pierwszego stopnia DEIR:

 • machanie eteryczną ręką

 • wydłużanie eterycznej ręki/sięganie odległych przedmiotów

 • Sterowanie wschodzącym potokiem (strzałka – wypuszczanie/zasysanie energii Adżiny)

 • Sterowanie zstępującym potokiem (strzałka w obszarze Manipury)

 • Całościowe czucie potoków – odczucie koralika, równomierny, mocny i chroniony przepływ energii przez całe ciało.

 

Cała uwaga – na potoki

 

Zwiększenie wrażliwości odczuwania centralnych potoków.

Usiądź wygodnie tak, aby ręce i nogi się nie stykały. Odczuj nogami podłoże i upewnij się, że ciało znajduje się w komfortowej pozycji. Zamknij oczy, to pomoże zwiększyć skupienie na odczuciach ciała. Skup swoją uwagę wewnątrz, w środku głowy. Obserwuj i rejestruj świadomie różne odczucia. Następnie przenieś uwagę niżej na podstawę czaszki, skupiając się na nowych odczuciach. Teraz skup się na podstawie języka. Przejdź z górnej części szyi do dolnej, przenosząc stopniowo swoją uwagę. Przejdź przez obszar klatki piersiowej. Jeśli doświadczasz śladów emocji, kawałków myśli, przechwyć je, ale nie poddawaj analizie czy pracy rozsądku. Przemieść swoją uwagę przez obszar przepony i niżej do podstawy, zwracając uwagę na odczucia. Następnie przemieść ją w obszar ud, kolan, łydek i przejdź do kostek. Zwracaj uwagę na odczucia, następnie skup się w na stopach i piętach.

 

Teraz skup uwagę w środkowym miejscu, pomiędzy śródstopiem a palcami obu stóp przez dłuższą chwilę. Im więcej czasu będzie trwało Twoje skupienie, więcej nowych i szczegółowych odczuć się pojawi. W pewnym momencie zauważysz, jak największy palec “domaga się” uwagi. Włącz go w pole swojej uważności. Po chwili zauważysz, że poszczególne palce także domagają się włączenia w pole uważności. Włącz każdy z nich kolejno. Teraz obszar śródstopia domaga się uwagi, włącz go w pole uważności. A teraz włącz i piętę. Odczuj wyraźnie całą stopę. Oddychaj wolno i swobodnie. I tutaj zacznie się pojawiać odczucie miejsc, w których energia zaczyna się poruszać w górę. Podążając za nią wznieś uwagę do kostek i utrzymaj ją tam. Pojawi się zwiększające napięcie domagające się wzejścia w górę, lecz intencjonalnie pozostań na miejscu. Natężenie odczucia zacznie wzrastać i kiedy będzie naprawdę mocne, pozwól się wznieś uwadze do łydek. Powtórz proces zatrzymując celowo swoją uwagę, następnie wznieś ją do poziomu kolan, cały czas poszerzając pole świadomości tak, by obejmowało poprzednie etapy od palców wzwyż. Następnie kiedy odczucia uzyskają intensywny charakter, wznieś swoją uwagę w miejsce stawu biodrowego. Skup uwagę na różnorodności odczuć powtarzając proces. Następnie przemieść uwagę w obszar krocza. Spróbuj odczuć napływające fale energii. Gdy odczujesz 5 takich napływów, możesz przenieść swoją uwagę w obszar kości ogonowej. Powinno się pojawić uczucia napełnienia jakby mlekiem, wypełniającym Twoje ciało.

 

 

Zwróć uwagę na całą gamę odczuć. Pozostań na tym poziomie. Teraz wnieś uwagę wzdłuż kręgosłupa ponad obszar sakralny. Cała dolna część ciała posiada całą gamę różnych odczuć. Wznieś się do obszaru splotu słonecznego. Jakie są odczucia, gdzie powstają? Odczuj każdą komórkę. A teraz wnieś swoją uwagę ponad obszar przepony. Przejdź przez nią oraz klatkę piersiową spokojnie i łatwo. Kiedy dotrzesz do dolnego końca szyi, zatrzymaj się tutaj. Teraz wznieś się w obszar tarczycy. Bardzo ważne jest skupić tutaj swoją uwagę. Teraz przejdź w obszar podstawy języka i odczuj całą przestrzeń ciała z góry do dołu. Teraz przenieś swoją uwagę na niższą część czaszki. Centralne obszary mózgu oraz skalpu. W końcu skup swoją uwagę na całym ciele. Centrum twojej uwagi znajduje się ponownie w głowie. Teraz obejmij wewnętrznym spojrzeniem przestrzeń z góry do dołu. Odczuj wewnętrzną objętość. Odczuj cały kształt, każdy fragment jako kontinuum ciała. Jego jednorodność i różnorodność, pełnię.

 

 

Następnie zacznij swobodnie szybować w dół, na poziom przedniej części szyi. Opadnij na poziom ramion i roztocz swoją uważność jednocześnie na obie ręce. Przez łokcie do nadgarstków, rąk, śródręcza oraz palców. Obserwuj odczucia w kciukach. Tylko w tym miejscu pojawia się cała gama nowych odczuć. Oddychaj równomiernie. Odczuj wszystkie nowe wrażenia. Teraz dodaj kolejne palce zaczynając od wskazującego, przez środkowy, serdeczny i mały. Utrzymuj uważność wszystkich palców dodając do tego świadomość śródręcza. Zauważ wysoką gęstość odczuć w tym obszarze. Teraz wnieś uwagę do nadgarstka. Ponownie skup się na odczuciach całości dłoni. Teraz wnieś się do poziomu łokci i wznieś się przez nie w kierunku ramion. Odczuj obie ręce jednocześnie. Teraz zbierz razem odczucia głowy, szyi, rąk, tułowia i nóg. Odczuj cały kształt od wewnątrz. Zwróć uwagę na każdy zakątek, eksploruj swoją przestrzeń i ponownie odczuj całość, objętość swego ciała.

Mało tego, przenieś teraz uwagę w dół, w kierunku pięt. Skup swoją uwagę na najniższym obszarze, który styka się z podłożem. Odczujesz bardzo wyraźne wrażenie. Może to być pieczenie, gorączka, mrowienie, odczucie grawitacji, wzrostu temperatury lub inne reakcje. Utrzymuj tam uwagę, dopóki nie doznasz intensywnego wzlotu. Jak tylko poczujesz, że Twoja uwaga wzlatuje niczym przez rury przemysłowe, obserwuj jak fala zabiera Twoją uwagę przez obszar mięśni łydek, kolan, bioder. Nim się zorientujesz, przejdziesz przez klatkę piersiową, szyję i przez głowę. Twoja świadomość uwolni się nicią poza ciało eteryczne.

 

A teraz poszybuj w dół, znów znajdziesz się w tym samym miejscu, w obszarze pięt. Wiesz teraz jak kierować i utrzymywać uwagę. W miejscu gdzie powstaje impuls, wykonaj głęboki wdech i poczuj, jak poruszasz się niczym na nici, z dołu w górę. Teraz wykonaj głęboki wydech i wyrzuć energię przez palce w otoczenie, mając na uwadze jednocześnie płynny ruch wzdłuż przestrzeni ciała. Ponownie przenieś się w dół. Wykonaj miękki wdech, wznieś się w górę, zwróć uwagę na przepływ energii w okolicy szyi i dokonaj emisji energii przez palce rąk. Poczuj jak energia porusza się na zewnątrz. Powtórz cztery razy.

Teraz wstrzymaj swój oddech. Zaczynasz pracę w odwrotnym kierunku. Robiąc wdech, poczuj ruch w odwrotnym kierunku: Przez palce zacznij wchłaniać energię otoczenia (najlepiej srebrną lub złotą) i wykonując wydech, odczuj ruch w przestrzeni swojego ciała. Przenieś uwagę przez szyję i wyprowadź energię kolejno przez gardło, przeponę, brzuch, miednicę, biodra, kolana, stopy na zewnątrz. Ponownie na wdechu odczuj, jak energia wchodzi przez palce w okolice szyi i jest uwalniana w odwrotnym kierunku. Powtórz dwa razy.

 

 

Pora by znowu wstrzymać oddech i zmienić sytuację. Zwróć uwagę w kierunku stóp, wykonaj wdech i odczuj energię, jak płynie w kierunku szyi. Wstrzymaj oddech i wykonaj wydech, uwalniając energię przez całe ciało. Przy wydechu odczuj, jak energia uwalnia się poza ciało. Ponownie przy pomocy wdechu wciągnij energię z dołu i przy wydechu odczuj jej emisję przez całą powierzchnię ciała. Jest to wyjątkowo przyjemne ćwiczenie i może być wykonywane np. w trakcie kąpieli. Powtórz jeszcze dwa razy.

 

 

“Zmieńmy teraz płytę”. Dokonaj wdechu, koniecznie jest zaabsorbowanie energii całego otoczenia dookoła. Teraz przy wydechu wyemituj energię przez palce. Kolejny wdech całą powierzchnią ciała i wydech energii przez palce. Powtórz jeszcze raz. Teraz pozwól temu odczuciu przeminąć.

 

Otwórz oczy. Znajdujesz się z powrotem w stanie „tu i teraz”. Masz zupełnie nowe odczucia w ciele. Jak się czujesz? W którym miejscu czujesz się silniejszy? Zapewne odpowiedzią będzie: wszędzie. Zmieniła się gęstość odczuć w całym ciele – naprawdę zwiększyła się ona w całej przestrzeni wnętrza.

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • By Marek Kotoński
   Założył ją ktoś na stałe? Ja łączę adżnę z czakrą sakralną (z góry na dół, potok wschodzący), a splot z gardłem (z dołu na górę, potok schodzący). I jak wizualizujecie sobie tę konstrukcję? W książce narysowane jest to koszmarnie, a forum DEIR chyba zamknięte.
    
    
   Temat tylko o DEIR i tylko dla tych, którzy przeczytali co najmniej jedną książkę!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.