Skocz do zawartości

Rezygnuję ze słodyczy.


wytrawnie

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem już nie raz rezygnować ze słodyczy, ale udawało mi się to na maksymalnie 14 dni. Jestem od nich uzależniony, a ze zdrowiem u mnie nie najlepiej ostatnimi czasy.  Chciałbym trochę bardziej zadbać o swoje zdrowie (nie jestem otyły). Moje wrzodziejące jelito mi za to podziękuje. Nie będę jadł niczego słodkiego oprócz gorzkiej czekolady (85%), bo lubię kakao przez 2 miesiące zaczynając od 1 maja. Ograniczałem ostatnio fapanie. udało mi się raz to zrobić na 14 dni. Dla mnie to rekord. No fap na 14 dni to też dobry pomysł. Więc zero słodyczy narazie na 2 miesiące i fapanie tylko co 14 dni. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po około 2-3 miesiącach, gdy zjesz coś słodkiego to niemalże zwymiotujesz, organizm potraktuje to jak truciznę, oczywiście odstawić też cukier z innych produktów soki napoje itp.  Uzależnienie od słodyczy(cukru) ciężka sprawa, papierosy przy tym to mały pikuś, ale organizm dość szybko się odtruje. Najgorsze są początkowe dni i tygodnie, potem już z górki. Najważniejsze że widzisz co sztuczny cukier robi z organizmem, niszczy każdy organ, potem jeden z drugim się dziwi czemu choruje, obżerając się słodyczami i ciastkami i tym podobnym przetworzonym syfem. Niewiedza czy debilizm? tego już nie wiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie są bardzo głupi. Gdy im się mówi, że cukier zabija to się śmieją. Oczywiście odstawie też chipsy. Od długiego już czasu pije tylko wodę i herbaty. Swoją drogą piję 3-4 litry płynów dziennie.  @Bullitt Nie wiem czym to najłatwiej zastąpić. Może owocami i gorzką czekoladą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owoce odrzuć. Zastąp je warzywami.

Przygotuj sobie różne miksy surówek, sałatek na oliwie, shejków warzywnych.

Przez pierwsze 2 tyg. bez cukru będziesz chodził po ścianach. Później będzie lepiej, ponieważ słodycze będą Cię odpychały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ograniczaj owoców, wręcz przeciwnie, jedź je codziennie, zawierają naturalne węglowodany dużo błonnika i multum witamin. Jest to świetny i zdrowy zamiennik słodyczy. Ograniczanie owoców, czy całkowita ich eliminacja przysporzy ci dużo złego niż dobrego.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.