Skocz do zawartości

Olejki w saunie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie czy ktoś z was korzysta regularnie z sauny przy użyciu różnych dodatków typu amol, mentol i innego rodzaju olejki? Czy jesteście w stanie opisać jakie zmiany po takich sesjach w saunie wystąpiły w waszych organizmach? Może coś polecacie? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w saunie raz w tygodniu (sucha). 2 sesje po ~10-15 minut. Olejków nie używam, chyba ,że ktoś podleje w trakcie. Myślę ,że sam olejek to dodatek, którego być nie musi. Sama sauna robi robotę. Parę godzin po wizycie wywala mi pełno syfów na czole i innych częściach ciała, a potem skóra staje się gładka jak pupa niemowlęcia- true story. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • anyż - brak apetytu, choroby płuc i infekcje dróg oddechowych, poprawia krążenie 
  • brzoza - reumatyzm, łupież, łysienie, stymuluje apetyt i przyspiesza gojenie ran 
  • eukaliptus - infekcje związane z przeziębieniem, katar, gardło, reumatyzm 
  • kosodrzewina - objawy grypy i przeziębienia 
  • cedr - minimalizuje stres i stany napięcia, pomaga zwalczać trądzik oraz infekcje górnych dróg oddechowych, ma działanie pobudzające 
  • mięta - nudności, mdłości, zaburzenia trawienia, bóle głowy, migreny 
  • melisa - niepokój, bezsenność, stres, nadciśnienie, stany napięcia nerwowego 
  • drzewo sandałowe - minimalizuje napięcia nerwowe i uspokaja, zwiększa libido, ma działanie odkażające i oczyszczające 
  • grejpfrut - pomaga w bólach mięśni, zmniejsza zmęczenie i stany lękowe, poprawia krążenie i przemianę materii, oczyszcza i ujędrnia skórę 
  • jałowiec - redukuje stres i lęki, ułatwia zasypianie i wzmaga apetyt 
  • jaśmin - migreny, bóle głowy, spadek libido, objawy grypy, złe samopoczucie
  • jodła - bóle reumatyczne, choroby gardła i oskrzeli, ogólne działanie wzmacniające i uodparniające 
  • lawenda - znużenie, nerwowość, depresja, bezsenność, pielęgnacja ciała 
  • pomarańcza - obniża stres i stany depresyjne, pomaga w zasypianiu, odpowiedni do relaksu i wypoczynku 
  • róża - zmniejsza ciśnienie krwi i nudności, łagodzi oparzenia, pomaga pozbyć się złego nastroju i chandry 
  • sosna - nieżyt oskrzeli, katar, zapalenie zatok i dróg oddechowych, nerwowość, reumatyzm, problemy ze snem, stosowany zapobiegawczo 
  • szałwia - katar, stany zapalne gardła, starzenie się skóry, pielęgnacja ciała, wypadanie włosów 
  • świerk - grypa, zapalenia gardła i górnych dróg oddechowych, astma, ogólny stan ociężałości 
  • zielona herbata - choroby skórne, zwalczanie grzybicy i trądziku, pomaga pozbyć się łupieżu 
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2019 o 23:30, radeq napisał:

Mi tam szkoda amolu i innych aromatów na lanie po kamieniach, wolę się sztachnąć amolem przytykając nos do gwinta :D

Też fajne rozwiązanie, ale czemu by nie połączyć obydwu rzeczy? :)

Chodzi mi raczej o rozluźnienie i wejście w ten świetny stan po saunie. Miałem okazję być raz w saunie z gościem który polał kamienie (niestety nie pamiętam roztworem z amolu czy mentolem) i po takiej sesji wyszedłem w centrum miasta łapiąc oddech jakbym w środku lasu gdzieś na mazurach był także bomba . Dlatego szukam informacji czy ktoś częściej korzysta z takich specyfików :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.