Skocz do zawartości

Rolety


Piter_1982

Rekomendowane odpowiedzi

Na co zwrócić uwagę? Te co mam przepuszczają niestety światło. Ma może, któryś z braci jakaś sprawdzona firmę. Problem jest taki, że czasami muszę wyspać się w dzień i zależy mi na całkowitym zaciemnieniu, wieszanie koca wygląda tak sobie. Chciałbym mieć lekkie zasłony, a pod spodem rolety.

 

Mieszkanie wynajmuję więc nie wchodzą w rachubę jakieś wielkie przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolety zewnętrzne czy wewnętrzne ? ...wewnętrzne zawsze coś przepuszczają, można zamówić zewnętrzne - dodatkowe zabezpieczenie wymagające więcej czasu by je sforsować...no i nie da się tego zrobić po cichu.

Mam zewnętrzne, jak je opuszczam robi się ciemno jak w nocy.

Koszt w zależności od wymiaru...firm od groma i trochę.

Po za tym jak wybierzesz jasne, najlepiej srebrne  ...to latem jest chłodniej w pomieszczeniu jak je opuścisz choćby do połowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wewnętrznymi niestety to jest tak, że co prawda nie wpuszczają światła do środka = niższa temperatura, ale za to kumulują temperaturę = potem ją oddają i jest niefajnie.

Jeszcze niefajniej jest jak od tej temperatury zaczynają śmierdzieć ( badziewne gumowane).

Srebrne od zewnątrz (rolety nie okna) jasne, białe jasne. Byle odbijało.

Żeby było śmieszniej białe odbija więcej niż srebrne.

Jeśli chodzi o materiał to nie wierzyć w X% przepuszczalności,. Bajer frajer. Mają być nieprzepuszczalne i już.

Ideał to zewnętrzne, ale nie zawsze są warunki. Mniejsza o koszt, kwestia montażu kasety.

 

Robiłem przy tym, trochę kumam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Możesz to zrobić na co najmniej kilka sposobów. Na youtube jest sporo filmików - polecam Ci gościa który prowadzi kanał "Inteligenty Kanał Szmala".

Tutaj przykładowy filmik:

 

 

Gość zna się na rzeczy i w przystępny sposób opowiada jak można to wszystko w efektywny sposób ogarnąć. Można też wejść w komercyjne, już zdefiniowane systemy do sterowania. Wówczas może to funkcjonować w oparciu o https://www.sabur.com.pl/branze/automatyka-budynkowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, robert_m napisał:

Możesz to zrobić na co najmniej kilka sposobów. Na youtube jest sporo filmików - polecam Ci gościa który prowadzi kanał "Inteligenty Kanał Szmala".

Tutaj przykładowy filmik:

 

Możesz też pójść w wersję budżetową.

Aktualnie w roli rolety zewnętrznej wisi u mnie poszewka na kołdrę. 3 śrubki i tadam^^

Wygląda to trochę nietypowo, styl wczesnych faveli połączony (z uwagi na ubarwienie poszwy) z motywem bodajże syryjskim (nie chce mi się sprawdzać jaką mają flagę).

Działa, jest oryginalnie, super jest.

Dozorca co prawda sprawia wrażenie czasem, że chciałby coś powiedzieć, ale się waha.

Jest ok!

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.