Skocz do zawartości

Człowiek zniszczony za żart o kobiecie


SławomirP

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądam fb i trafiam na taką perełkę:

 

(laska która wstawia post jest na miniaturce filmu)

 

c722d7c71ec81.png

 

W skrócie: jakiś koleś nagrał parodie dokumentu na temat podrywania cosplayerek i nazwał go "dorzuć jej coś do drinka". Na początku myślałem, że odwaliła się jakaś gruba imba, bo facet dostał kompletny zakaz pokazywania się więcej na tym evencie jako dziennikarz. Odciął się od niego tylko kto mógł, a ludzie w komentarzach strasznie po nim cisną. Jest nawet straszenie pozwami.

 

Odpalam film --> https://streamable.com/j7lt6?fbclid=IwAR0_1M90poJNqXI0L3ewd3jdSs46S8md2tFdxYuY7yas7th-6i8ewknwH5Q 

 

I co? W sumie nic, możecie nawet w to nie klikać, bo przez większość filmu nic tam ciekawego nie ma. Ale w pewnej scenie kamerzysta pyta kilkanaście osób o ich rady jak poderwać cosplayerke i jeden z nich rzuca tekst, żeby dorzucić jej coś do drinka. No i to tyle na 5 minutowy film.

 

Ziemia się kurwa zatrzęsła:

 

5c157b53caf37.png

59630084_2497291457164792_24821143511467

58689452_1415892828551313_37301407811727

 

Piszą o tym gazety --> https://kobieta.wp.pl/dorzuc-jej-cos-do-drinka-21-latka-zostala-bohaterka-bulwersujacego-nagrania-6376651673569409a

 

Warto też poczytać komentarze pod postem --> 

 

 

015919805bdda.png

 

Czyli facet zniszczony za powiedzenie prawdy. Generalnie cosplay polega na tym, że laska chodzi ubrana jak dziwka, przebrana za jakąś postać.

 

To zdjęcia tej dziewczyny, która jest w szoku, że ktoś mógł zasugerować przedmiotowe jej potraktowanie:

 

11261845_480444775439567_483129029250770

32631934_1014487315368641_92124015135597

12744143_588334321317278_819412949042534

 

Facet jest wyzywany od zwierząt, jest nienawidzony do stopnia, że można spodziewać się samosądu, film jest usuwany wszędzie gdzie się pojawia. Generalnie zniszczyli człowieka.

 

Teraz pomyślcie sobie jaka by była reakcja jakby ta dziewczyna zasugerowała, że jakiemuś śliniącemu do niej facetowi można wrzucić coś do drinka. Oczywiście nawet pies by tego chujem nie powąchał.

 

Uważajcie co mówicie i co robicie, bo obrażenie kobiety czasem może być wyrokiem śmierci w społeczeństwie. Wyobraźcie sobie, że jesteście dziennikarzem, prawnikiem, lekarzem, politykiem i spotyka was taki ostracyzm społeczny. 

 

Ja osobiście jestem w szoku i czuje się zastraszony.

  • Like 5
  • Dzięki 2
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, żeby coś takiego móc powiedzieć trzeba mieć status gwiazdy, jak Korwin-Mikke, Gibson czy PewDiePie. Inaczej cie zmiotą.

 

3 hours ago, SławomirP said:

Generalnie cosplay polega na tym, że laska chodzi ubrana jak dziwka, przebrana za jakąś postać.

Nie jak dziwka tylko ubrana jak postać, z filmu czy komiksu. Tyle, i tylko tyle. Reszta to kolejna mitologia jak powszechne, zresztą błędne, takich pojęć red-pill, incel itp.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowanie aby wykorzystać seksualnie kogoś podrzucając "psychotropy" nie jest dobrym poziomem dziennikarstwa.

6 godzin temu, SławomirP napisał:

facet dostał kompletny zakaz pokazywania się więcej na tym evencie jako dziennikarz.

 

6 godzin temu, SławomirP napisał:

Generalnie cosplay polega na tym, że laska chodzi ubrana jak dziwka,

A strój kąpielowy na plaży to już gorzej niż dziwka?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Brat Jan napisał:

Sugerowanie aby wykorzystać seksualnie kogoś podrzucając "psychotropy" nie jest dobrym poziomem dziennikarstwa.

Zgadzam się z tobą, ale patrząc na to z drugiej strony to pomijając mówienie prawdy, to w dzisiejszych czasach wystarczy publicznie powiedzieć jakiś kiepski żart niskiego lotu na temat kobiet żeby mieć duże problemy. A jeśli jest się osobą publiczną to już wtedy ma się przejebane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Jak masz kasę i władze. Oraz dodatkowo jaja aby ich użyć. To mogą Ci skoczyć. No i trzeba zaznaczyć że gówno burza rozpoczęła się od tego że dziewczyna poskarżyła się na wykorzystanie jej wizerunku. Bez pozwolenia. I według mnie ma rację. tak że nie ma co wszędzie szukać spisków.

Edytowane przez Baca1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że dzisiaj trzeba bardzo, bardzo uważać. Swego czasu chciałem nawet założyć jakiegoś bloga nt. relacji międzyludzkich (i wcale nie chodziło mi o wylewanie żali na kobiety, bardziej może kwestie tego jak można z ludźmi budować takie relacje na poziomie koleżeńskim, biznesowym itd. bo ja to taki trochę dyplomata jestem, zawsze jakoś ugram :)) ale chociażby nasza @Fit Daria dala mi do zrozumienia, że takie jak one będą niszczyć moją pracę za wszelką cenę jeśli pojawi się tam cokolwiek negatywnego nt. kobiet.

 

Żyjemy Panowie w czasach, w których nie wolno powiedzieć niczego złego publicznie na ich temat jeśli chce się spać spokojnie, dlatego też zrezygnowałem z tego pomysłu. Generalnie polecam w internecie być jak najbardziej "niewidocznym", na fejsie czy coś nie mieć fotki, może fejkowe nazwisko itd. Jeśli popełnicie w życiu jakiś błąd (a co to za problem, jesteśmy tylko ludźmi) to one mogą Was publicznie zniszczyć, więc im bardziej jesteście ukryci tym bezpieczniej. Trochę paranoja, ale takie czasy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zapytał tą cosplayerke o zgodę na wykorzystanie jej wizerunku? Też bym sobie nie życzył żeby ktoś używał mojego wizerunku bez mojej zgody. To jedna sprawa.

Druga - sam sobie jest winny umieszczając tekst o dosypywaniu czego do drinka w tytule filmu. Bez oglądania większość ludzi może sobie wyrobić opinię, poza tym każda gównoburza internetowa trwa tylko chwilkę. Za kilka dni nikt o tym nie będzie pamiętał. Gość najwyżej się przekwalifikuje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@self-aware Trzeba być ostrożny jeśli masz lub planujesz np. zawód zaufania publicznego. Lub zostać politykiem ew. działać w mediach. To wtedy i owszem musisz dbać o swój wizerunek. Natomiast np. w moim przypadku to pracodawca ma wywalone na mój światopogląd. Robota ma być zrobiona i fajrant:).

Edytowane przez Baca1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie traktowałbym tego w kategorii żartu. Pomyślcie, jak czulibyście się, gdyby typek zażartował tak z waszej córki, siostry, dziewczyny itd.

 

Gdyby takie słowa wypowiedział żul spod sklepu, nikt by się tym zapewne nie przejął. Dziennikarz to zawód zaufania publicznego, więc lincz jest adekwatny. Pewne wypowiedzi po prostu nie powinny trafiać do publikacji, a tym bardziej na miniaturkę promującą film. Utrwala to ohydne stereotypy o mężczyznach (mm mm cycunie itp.) i uprzedmiotawia kobietę.

 

Cosplay to rodzaj sztuki i wymaga ogromnego zaangażowania. Wiem, bo znam pasjonatów w tej dziedzinie. To jest cholernie przykre, że ktoś widzi tylko (za przeproszeniem) fajną dupę.

 

Dla mnie żenada.

  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawił zebrany materiał, powiedział to jakiś gość z ulicy, nie on sam. Według mnie ciężko to brać na poważnie, sama narracja wskazuje na absurdalność nagrania, humorystyczny ton. Przewrażliwione dziewoje narobiły szumu, a rycerzyki im wtorują i tak powstała gównoburza.

 

Wykorzystanie wizerunku powinno odbywać się tylko za zgodą cosplayerki, tutaj 100% racji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wolnystrzelec napisał:

Nie traktowałbym tego w kategorii żartu. Pomyślcie, jak czulibyście się, gdyby typek zażartował tak z waszej córki, siostry, dziewczyny itd.

 

Gdyby takie słowa wypowiedział żul spod sklepu, nikt by się tym zapewne nie przejął. Dziennikarz to zawód zaufania publicznego, więc lincz jest adekwatny. Pewne wypowiedzi po prostu nie powinny trafiać do publikacji, a tym bardziej na miniaturkę promującą film. Utrwala to ohydne stereotypy o mężczyznach (mm mm cycunie itp.) i uprzedmiotawia kobietę.

 

Cosplay to rodzaj sztuki i wymaga ogromnego zaangażowania. Wiem, bo znam pasjonatów w tej dziedzinie. To jest cholernie przykre, że ktoś widzi tylko (za przeproszeniem) fajną dupę.

 

Dla mnie żenada.

Pozwól że się z tym nie zgodzę że lincz jest adekwatny ponieważ nie powiedział tego na serio a laski ubzdurały sobie że on tak poważnie myśli. Cosplay to nie jest żaden rodzaj sztuki tylko zabawa zaś w rękach kobiet to też pole do uzyskania uwagi od spragnionych seksualnie nerdów czy otaków którzy myślą że jak będą sypać komplementami to im one popuszczą i rzecz jasna się mylą.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupi i bezmyślny tekst / żart ....sam jest sobie winien...żart wyraźnie sugeruje użycie pigułki gwałtu, może być odebrane jako zachęta i namawianie do stosowania takich praktyk.... gościowi brakło wyobraźni jak to może być odebrane - jego problem.

Nie dziwię się że się od niego odcięli, bo można sobie wyobrazić jaki byłby jazgot jak ktoś złapany na stosowaniu takich praktyk powołał by się na niego... 

Po za tym, jak ktoś bardzo by się uparł ... to znalazł by na to artykuł...

Więc konsekwencje mogą być opłakane. 

 

 

 

Edytowane przez wojkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Shambler napisał:

. Cosplay to nie jest żaden rodzaj sztuki tylko zabawa zaś w rękach kobiet to też pole do uzyskania uwagi od spragnionych seksualnie nerdów czy otaków którzy myślą że jak będą sypać komplementami to im one popuszczą i rzecz jasna się mylą.  

Cosplay może, być rodzajem sztuki, a uprawiać mogą go również męźczyźni. Że jest to hobby, głownie damskie, wynika bardziej z kobiecej natury, skłonnej do zmian i przebieranek,oraz łasej na antencje, ale mężczyźni też się nim "kalają".  Nie jest to równeiż tania rozwyka, ponieważ gotowy strój jest horendalnie drogi i rzadko takie powstają, więc cosplayer sam musi sobie go zrobić(tak na serio potrafią samodzielnie je wykonać).

 

c9ae4d450bbbf2c116d40fcb6644c113.jpgRbhXTKw.jpg

Edytowane przez Salius Ketman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lincz na faceta jest kompletnie nieadekwatny do tego co zrobił. Nawet jak na tak silnie uprzywilejowaną pozycje kobiet świętych krów nie spodziewałbym się takiego jazgotu. Na 5 minut satyrycznego filmiku, ktoś rzucił tekst, żeby dodać jej coś do drinka. Pewnie jakby mi to przyszło do głowy, to rzuciłbym czymś takim w pierwszej chwili i dzisiaj mógłbym być zniszczony.

 

W jego pracy ważny jest wizerunek, a został mu właśnie doszczętnie zaorany, dlatego jest to zniszczone życie. Może on budował latami swoją pozycje, a teraz przez kwik karyn facet popłynął.

 

Nie jestem prawnikiem, ale z tego co wiem nie jest potrzebna zgoda tej dziewczyny, żeby ją umieścić na miniaturce filmiku. Perspektywa, że może to moja siostra, też jest z dupy, bo po co się tam pchała? Ubiera się tak, żeby stulejarze doszli w portki, to musi ponosić tego konsekwencje. Całego świata nie dostosujemy pod swoje matki, siostry, ciotki. One też muszę brać odpowiedzialność za to co robią. 

 

Najbardziej boli to, że mężczyzna NIGDY nie mógłby liczyć na takie ogromne wsparcie ze wszystkich stron, gdyby padł ofiarą. Prawdopodobnie byłby dojeżdżany za to, że jest miękką parówą i czepia się dziewczyny nagrywającą satyryczny film.

 

Dobrze gdyby obie płcie były równie chronione. A nie, jak teraz, że jest rasa i podrasa człowieka.

 

Wojujący rycerzyki w komentarzach na FB są gotowi do boju, tylko jak ktoś karynke obrazi. Mogą z miejsca pozabijać się nawzajem za jej honor, oczywiście wzajemnie swój los mają w dupie.

 

A potem facet po chichu wiesza się w kiblu, bo żona większość majątku zabrała, razem z dziećmi. Jak facetowi dzieje się krzywda, to nikt nawet kamieniem nie rzuci.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żart bardzo niesmaczny,nieśmieszny i ogólnie poniżej poziomu(nie popieram), ale chce zwrócić uwagę przy tej okazji na stary problem pewnego niewinnego i nigdy o nic nie oskarżonego mieszkańca Zgorzelca, którego wizerunek został rozpowszechniony bez jego zgody i wiedzy.

 

Niestety z tego co mi wiadomo opinia publiczna nie zareagowała tak ostro i zdecydowanie w jego obronie a jego problem był niesłychanie poważny.

 

Miłego oglądania:

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żart niesmaczny, w kiepskim guście i dość niskich lotów. Koleś powinien się liczyć z konsekwencjami durnych żartów. Mam nadzieję że jakieś wnioski wyciągnął.
Reakcja panienek histeryczna i nie proporcjonalna do przewinienia. Tak mają prawo być oburzone, tak mają prawo do tego by nie być powiązane z takim materiałem.
Ale robienie świętej krucjaty na gościa? Śmieszne i nie poważne, co następne lincz na suchej gałęzi?

Popadanie w skrajności jest nie zdrowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak, że koleś jest sam sobie winny. Mamy czasy jakie mamy i robiąc takie żarty publicznie, gościu pokazuje, że nie ma instynktu samozachowawczego. Wiadomo było, że skoro feminizm postępuje i są ludzie, którzy dostają pieniądze tyklo za przeczesywanie sieci w celu znalezienia takich komentarzy, to będzie i reakcja. Jak nie jest się Klaudiuszem lub się nie ma mocnych pleców, to takie żarty publicznie nie przejdą.

Edytowane przez manygguh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosz kurwa. Głupota boli. Teksty na poziomie kloaki i wykorzystywanie cudzego wizerunku wiąże się z konsekwencjami.

Mam nadzieję że jego twarz też zostanie wykorzystana w ten sposób. 

Co do dziewczyny.Na siłowni są bardziej skąpo ubrane dziewczyny. Czy to czyni je w oczach opa dziwkami zaslugującymi na takie podejście?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.