Skocz do zawartości

Zależy ci? To za nią płać!


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Raivo napisał:

Skoro jest taki stan rzeczy to znaczy, że mamy go utrzymywać i akceptować? 

Dobrze, że jak Polska była pod zaborami to ludzie nie myśleli w ten sposób. Teraz nie wiem czy 123 lata wystarczą na zmiany :) 

Nie wiem jak Ty chcesz zmienić miliony lat ewolucji i całą kulturę wspieraną przez potężne instytucje + przeprogramować gadzi mózg.

Nawet ludzie boją się dać głupiego like'a na swoim profilu facebook dla braciasamcy czy innych idei, które są podobne.

Już nie wspominam o białych rycerzach, którzy zawsze będą oraz hejterach.

 

Rozumiem że chcesz walczyć z całym społeczeństwem?: mediami, instagramem, facebookiem, reklamami, organizacjami, kościołem, korporacjami?

 

 

2 godziny temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

Akurat tego typu panie są poza pulą mojego zainteresowania

A może tak tylko mówią, żeby w razie porażki stwierdzić, że żaden mężczyzna nie spełnia ich wymagań?

W sumie to teraz jest modne. Całkiem logiczna postawa z ich strony.

Mechanizm wypierania to się chyba nazywa.

 

@Bonzo

Szacunek za tłumaczenie elementarnych rzeczy. Teraz się nie dziwię że masz tyle lajków :) .

Oby Ci się biznes kręcił!

 

 

 

 

 

Edytowane przez PewnySiebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Quo Vadis? napisał:

to jest ciekawsze do oglądania niż słuchanie niektórych, że tak to nazwiemy "jutuberów", których piskliwy głosik się niesie a i bełkoczą za bardzo nie wiedząc o czym

Albo, u których jest ''zawsze króciutko'' ;) i z przekąsem.

Edytowane przez Maszracius_Iustus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bonzo napisał:

Żadna kobieta nie wejdzie w relację z facetem (ze stałym związkiem na czele) jesli nie będzie się to jej opłacało.

Kiedyś już rozmawialiśmy o Prawie Briffaulta: "samica, nie samiec  ustala  wszystkie warunki danej Rodziny zwierząt. Jeśli samica nie czerpie korzyści z kontaktów z samcem, tego typu kontakty nie będą miały miejsca."

 

Tutaj było, tak dla przypomnienia, bo warto:

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, PewnySiebie napisał:

Kobieta na takiego gościa popatrzy z politowaniem (chyba że na 1 noc jak ktoś jest przystojny) i znajdzie sobie 100 następnych, którzy jej wszystko będą stawiać.

Mhmm a potem Dziki wyrucha. I będzie kolejnych 20 użytkowników na BS z pytaniem - dlaczego kobiety wolą dupków? Taki jest stan rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rnext napisał:

Jeśli samica nie czerpie korzyści z kontaktów z samcem, tego typu kontakty nie będą miały miejsca."

I wiele kobiet nie czerpie właśnie żadnych korzyści ponieważ działają zgodnie z przedstawionym przez Ciebie prawem. Paradoks.

 

Jeśli kobieta nie docenia tego co dał jej mężczyzna w przeszłości i interesuje ją jedynie teraźniejszość(emocje) oraz przyszłość(niewiadoma) to pozbawia się ona niezwykle istotnego elementu do przeprowadzenia analizy opłacalności relacji. Czyli pozbawia się oceny wiarygodności mężczyzny a taką można przeprowadzić jedynie dzięki jego przeszłości. Tak jak bank ocenia zdolność kredytową również na podstawie historii kredytowej, tak jak przedsiębiorca dokonuje wyboru kontrahenta na podstawie jego rzetelności płatniczej i reputacji tak kobieta również powinna brać historię,przeszłość pod uwagę.

 

Może dlatego jest ich mniej w biznesie?

 

Dlatego właśnie kobiety często wiążą się z facetami, którzy tworzą im pozory, iluzje oraz sprzedają im bajki o wspaniałej przyszłości dając przy tym emocje w czasie teraźniejszym. Wtedy dla kobiety historia tego mężczyzny a także rzeczywistość przestają mieć znaczenie na rzecz domniemanej pięknej przyszłości i wykreowanej przez niego rzeczywistości.

 

Później przychodzi szara rzeczywistość i czują się oszukane lub uświadamiają sobie, że są w związku bez przyszłości.

 

Wniosek? To prawo działa na niekorzyść uczciwych mężczyzn i uczciwych kobiet a działa na korzyść sprytnych, bezwzględnych i podstępnych ludzi.

 

 

 

 

 

Edytowane przez dobryziomek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rnext napisał:

Kiedyś już rozmawialiśmy o Prawie Briffaulta: "samica, nie samiec  ustala  wszystkie warunki danej Rodziny zwierząt. Jeśli samica nie czerpie korzyści z kontaktów z samcem, tego typu kontakty nie będą miały miejsca."

Warto pamiętać, że nie zawsze korzyści sprowadzają się do kasy. Ostatnio na forum widzę tendencję do spłycania wszystkiego w relacjach kobieta mężczyzna do wyssania z forsy i biadolenia jakie to materialistki teraz. Wszystkie relacje międzyludzkie odbywają się na zasadzie wymiany "korzyści". Kobiety też są realistkami (w większości przypadków jakie poznałem) i wiedzą, że dominanta zarobków w Polsce to 1800 cebulionów, więc wiedzą jakie mają szanse na milionera.

 

Byłem na majóweczce teraz w MW (miasto wojewódzkie), spotkałem się ze znajomą i jakoś nie musiałem stawiać, podszedłem do tego jak bym wyszedł z kumplem. Jedną kolejkę ja drugą ona, bez rozbijania się na drobniaki czy zapłacę te parę złotych więcej czy mniej, tak jak to robię wychodząc z kolegami. Dodam, że gdyby było cieplej to skończyłoby się seksem w plenerze (mało brakowało ale odpuściłem bo pizgało). 

 

@The Motha słusznie zauważył, że często faceci sami się wyrywają z płaceniem, wynika to często z niskiego poczucia własnej wartości i chęci pokazania się jako "męski". Nie wiem jak reszta z braci ale ja nie uważam, że moim głównym atutem i "korzyścią" jaką mogę przekazać to forsa. Mam o wiele więcej do zaoferowania jako człowiek, nie podoba się? Szuka sponsora? Spoko szukaj dalej w moim kręgu zainteresowań nigdy nie będzie. 

 

2 minuty temu, dobryziomek napisał:

Wniosek? To prawo działa na niekorzyść uczciwych mężczyzn i uczciwych kobiet a działa na korzyść sprytnych, bezwzględnych i podstępnych ludzi. ;)

Bo natura docenia spryt, bezwzględność a nie dobre serduszko i wysoką moralność. Liczy się efekt, środki do celu są mało istotne. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SSydney napisał:

 Bo natura docenia spryt, bezwzględność a nie dobre serduszko i wysoką moralność. Liczy się efekt, środki do celu są mało istotne. 

Dlatego to paradoksalnie to kobiety są największymi ofiarami tego prawa oraz emocjonalni mężczyźni.

 

Znajomy psycholog mi powiedział, że mądra kobieta patrzy na potencjał a nie zasoby a ja uważam, że mądra kobieta bierze od faceta tylko tyle co ten może i chce je dać dzięki temu bierze więcej i dłużej.

 

No chyba, że trafi na frajera, który da jej wszystko na dzień dobry. ;)

 

Jestem zdania, że stały związek ma sens tylko wtedy jeśli dajesz do czyjegoś życia jakąś wartość przede wszystkim niematerialną i druga osoba staje się dzięki znajomości z Tobą bardziej ogarniętym człowiekiem(i vice versa)

A zatem to co napisałem obala tezę, że większość kobiet jest pragmatyczna w relacjach bo skoro działają zgodnie z tym prawem to nie mogą być one pragmatyczne.

 

Jeśli przyjmujemy, że relacje międzyludzkie rządzą się podobnymi prawami jak te biznesowe.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.