Skocz do zawartości

Praca w biurze maklerskim lub księgowym


Młody98

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Panowie czy ktoś z was miał styczność z pracą w biurze maklerskim? Jak wygląda dzień maklera czy jest to praca interesująca, pełna wyzwań czy raczej stricte analizy. Również do tematu dodałem pracę w biurze rachunkowym gdyż mam dylemat gdzie się zaczepić na staże i w którym kierunku studiów iść. 

Czy rynki finansowe są przyszłościowe i można się w tym kierunku fajnie rozwijać i zarobić dobry hajs lub mieć możliwość otworzyć coś swojego? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Młody98 napisał:

Czy rynki finansowe są przyszłościowe i można się w tym kierunku fajnie rozwijać i zarobić dobry hajs lub mieć możliwość otworzyć coś swojego? :)

Odpowiedź jest oczywista. Tak, są przyszłościowe. Wszystko się na nich opiera. No chyba, że nastąpi wielki reset i wrócimy do epoki kamienia łupanego ;) 

Ale to raczej dość mało prawdopodobne :D

Na giełdzie można bardzo dużo zarobić, ale trzeba zdobyć odpowiednią wiedzę. Jak w każdej dziedzinie zresztą ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biuro rachunkowe to nuda przeplatana idiotyzmami ustawowymi i totalnym debilizmem klientów biura.

Na ustawy nic się nie poradzi, są pisane przez ludzi równie kompetentnych co ci od pisania programów księgowych czyli może trochę jakby całkiem się do tego nie nadających.

Jeśli chodzi o klientów to zwykli debile, którzy nie tylko nie rozumieją słowa "termin", nie tylko uważają się za pępek świata, nie tylko coś im się pojebało i uważają, że to, że osiągają takie a nie inne dochody świadczy o ich szeroko rozumianej inteligencji to jeszcze są zwykle bandą spasionych gnojków o mentalności dwunastolatka.

 

Nie wiem jak jest w biurze maklerskim, ale biuro rachunkowe to lepszy dom wariatów. Odradzam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biuro maklerskie. Możesz przez pół dnia nie robić nic a potem nagle w ciągu godziny mieć 20 klientów na asap bo się notowania zmieniły i nie chcą być stratni. Biuro maklerskie to jak placówka bankowa z tym że klientowi trzeba jeszcze bardziej włazić w tyłek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ilu ludzi tyle opinii :) rozumiem że tutaj i tutaj jest sporo minusów, więc przejdę do najważniejszego. Gdzie można ostatecznie większy hajs zarobić i mieć większe perspektywy rozwoju? Rozum mi podpowiada że rachunkowość dopiero na swoim dobry hajs przynosi lub jako jakiś główny księgowy, natomiast w biurze maklerskim lub w temacie rynków finansowych jest chyba większa różnorodność i szanse na dobre pieniądze czyż nie? Jestem dopiero na początku ścieżki ale muszę na rozstaju jakiś kierunek obrać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biuro rachunkowe = zwykle dużo małych klientów. Rozmaitych. Ma to swoje plusy zwłaszcza jeśli masz lekarzy różnych specjalizacji, albo budowlańców, albo...., wiadomo o co chodzi.

Gorzej jest z firmami, zwłaszcza tzw. mikro przedsiębiorstwami. Tu już jest paskudnie choć zarobek teoretycznie lepszy.  Ale szarpanina nieporównywalnie większa.

 

Większe firmy mają już własny dział księgowości. Najczęściej chujowy.

Jest taka firma na literkę F z Gór Sowich czy inszej cholery, której dział księgowości bym kurwa zbombardował napalmem.

Mam nadzieję, że skarbówka im się tak dupy dobierze, że nie będzie miało co cieknąć bo to co odstawiają to sorki ;s

 

Ale tak wracając do opłacalności to owszem. BR daje jakiś może i nie solidny, ale pewny zysk.

 

Choć tak po prawdzie naprawdę dobrym interesem byłaby firma szkoleniowa dla księgowych.

To co odpierdala standardowa księgowość a zwłaszcza panienki po studiach to sorki, ale nie przejdzie.

Znaczy przejdzie, ale te ludzie nie widzą ile forsy im przecieka między palcami bo głupia bladź "nie wie".

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomnieli koledzy-bracia wyżej biuro rachunkowe ma więcej zalet. Biura maklerskie w od 10 lat powoli się zwijają, a proces ten będzie się nasilał w miarę oskubywania OFE i drenowania firm z kasy z powodu niespinania się budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.