Skocz do zawartości

Problemy z pamięcią


Azizi

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, potrzebuję pomocy.

Od jakiegoś czasu obserwuje problemy z pamięcią. Do tej pory problem ten bagatelizowałem i mówiłem, że coś będę z tym robił. Ale odstawiałem w czasie.

Dzisiaj już w ogóle gafę rzuciłem do swojej, przez co wolałem się zapaść pod ziemię.

 

Jak z tym walczyć, w końcu mam niecałe 30 lat na karku?

 

Wkurza mnie to, bo tyle wiedzy co nabywam - 95% ulatuje gdzieś.

Ale walić jeszcze tą wiedzę, gorzej jak to się odbija w życiowych kwestiach.

 

Macie jakieś sprawdzone sposoby, jakieś specyfiki, techniki, gdzie to się ewentualnie wybrać z tym problemem?

 

Będę wdzięczny za rzetelną pomoc..

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można do tematu podejść z 2 stron @Azizi. Najlepiej jednocześnie:

I. Odpowiednia suplementacja:

- dostarczenie organizmowi niezbędnych minerałów (ja używam Zeolitu i soli kamiennej kłodawskiej) i witamin (owoce, warzywa, wątróbka, suplementy), które są odpowiedzialne za prawidłowe reakcje biochemiczne w organizmie, również za te w mózgu,

- suplementacja pierwotnymi kwasami Omega-3 i Omega-6 (ja używam oleju lnianego i słonecznikowego - po jednej łyżce stołowej na dzień),

- ewentualnie jakieś suple z żeńszeniem, ale nie używam, więc się nie wypowiem na temat ich skuteczności.

 

II. Systematyczne ćwiczenie mózgu, zgodnie z zasadą, że organ nieużywany, lub słabo eksploatowany zanika. Najlepiej jakieś wymagające myślenia i skupienia książki, ew. filmy. Ja również często coś liczę w arkuszu kalkulacyjnym, co również wymaga wysiłku umysłowego.

Może być to również inna aktywność, np. sportowa, artystyczna itd. :) 

Również pozytywne myślenie i nastawienie ma duży wpływ na mózg. Stres wpływa bardzo negatywnie na pracę mózgu i na pamięć.

Edytowane przez DanielS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza Ci się popalać zioło? Jeśli tak, najwyższy czas przestać.

 

Poza tym, dobrze jest bardziej organizować sobie czas (zapisuj sobie gdzieś), więcej planować i wykonywać założenia to powinno w jakimś stopniu pomóc Ci żebyś nie zapominał o codziennych sprawach i obowiązkach czy zobowiązaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Panowie.

 

Sprawdzę specyfiki @DanielS, ale też nie omieszkam wpaść do lekarza. Zbyt często mi się to ostatnio zdarza, co w sumie jest tym bardziej dziwne, że od końcówki tamtego roku praktycznie prowadzę zdrowszy tryb życia (regularnie siłownia, mniej syfów w jedzeniu, ba, nawet za bieganie się zabrałem).

@17nataku - zioła nie palę wcale, więc tutaj spokój.

Te obowiązki to jeszcze jakoś zapamiętuje. Gorzej z wiedzą. Mimo iż dużo wchłaniam, to dużo przelatuje mi przez palce. Żeby było śmieszniej - więcej zapamiętuje pierdół niż jakichś istotnych rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Spróbuj suplementy Rhodiola Rosea czyli różeniec górski. To podkręca pracę mózgu i trochę pamięć. A potem spróbuj jakieś suple na pamięć.

Prawdopodobnie uda Ci się więcej zapamiętać, gdy będziesz informacje łączył z jakąś emocją na zasadzie skojarzeń tych dwóch rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.