Skocz do zawartości

500 + na pierwsze dziecko to nie wszystko. Oni też dostaną więcej pieniędzy.


Patton

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, to teraz powiedźcie na kogo planujecie oddać swój głos w nadchodzących wyborach? Bo przecież to szaleństwo związane z rozdawnictwem i psuciem państwa nie bierze się znikąd. To ludzie wybrali takich polityków, którzy realizują taki a nie inny interes.

 

Stawiam tezę, że jesteśmy w stosunku do innych, bogatszych krajów wciąż w jakimś sensie lekko upośledzeni. Dlaczego? Bo wystarczyło sypnąć trochę srebrnikami aby kupić plebs który pójdzie zagłosować w najbliższych wyborach - a jakże na jedynie słuszną partię. Opcjonalnie będzie to PO lub Wiosna, która już zapowiedziały, że nie zlikwiduje tego co PIS dał.

 

Tak więc, na kogo planujecie oddać swój głos w najbliższych wyborach - bo ja nie wstydzę się tego napisać, że będzie to Konfederacja.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, robert_m napisał:

No dobra, to teraz powiedźcie na kogo planujecie oddać swój głos w nadchodzących wyborach?

Przypomniało mi to jak tak z 14 może 15 lat temu w pobliskim mieście niedługo przed wyborami widziałem jak na ścianie z jednego sklepu był napisany tekst, żeby pierdolić wybory i iść na mecz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie takie postawy, że nie idę na wybory bo idę na mecz itd są złe i przyczyniaja się do psucia państwa. I to widać - bo obecnie mamy demokrację - owszem, ale polega o na na tym, że jest stosunkowo niska frekwencja, bo ludzie są zniechęceni. Natomiast najliczniejsze grupy głosujących to zwykle emeryci, renciści, ludzie na jakiejś formie socjalu itd. I oni swoimi głosmai, może nawet nieświadomie, ale psuja państwo.
Przykładem modelowej demokracji jest wg mnie Szwajcaria. Tam był projekt aby ustanowić dochód gwarantowany: https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/522681,szwajcarzy-odrzucili-wpisanie-do-konstytucji-dochodu-podstawowego.html

 

W ciemno mogę powiedzieć, że u nas zyskałby poparcie około 70% ludności. Dlatego sądzę, że w naszym polskim wydaniu demokracja kiepsko się sprawdza, bo mamy łomne społeczeństwo, sentymentalnie wspominajace komunę, bojące sie brać sprawy we własne ręce. Władzy bardzo łatwo przychodzi kupować głosy wyborce określonych grup społecznych, które dają gwarancję wygrania wyborów, co w ostateczności musi doprowadzić do kryzysu. Już obecnie widać, że tempo wzrostu inflacji jest najwyższe od co najmniej kilku lat. A niedługo zostanie rzucone miliardy dla emerytow + miliardy w ramach kolejnego 500+ praz innych datków na wyprawkę szkolną...

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie głosuje i mam święty spokój, jeśli głosujesz to później masz oczekiwania by było lepiej a Ja nie mam złudzeń, że będzie lepiej bo wali mnie to. Widząc głupotę naszego narodu i to jak pozwalamy by dymano nas od lat, to sry ale nie będzie lepiej a tylko gorzej.

Pokolenia są co raz głupsze, młodzi ludzie to chodzące ameby, więc niby kto ma coś tu zmienić? Wykształcony naród mieliśmy już i nic się nie zmieniło, teraz to można tylko ...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Byłybiałyrycerz Fajna argumentacja, ale pamiętaj, że nie chodzenie na wybory i oddawanie głosu na kogoś kto jest najbliższej Twoim poglądom, to oddawanie pola bez walki tym wszystkim osobom, które głosująw taki sposób, że rażąco naruszają Twój interes,.

 

Też demokracja mnie irytuje, ale nie ma innego sposobu, jak pójść i wrzucić swój głos do urny i liczyć na to, że uda się zebrać wystarczającą ilosć głosów, do przekroczenia progu wyborczego określonej partii.

 

Jest też druga opcja - mianowicie liczenie na to, że PIS wygra drugą kadencję i zrobi taki rozpierdol w kraju, że wówczas siły które obecnie są uznawane, jako maruderzy polityczni dojdą w końcu do władzy i zrobią porządek. Ale będzie to już efekt typu "mądry Polak po szkodzie", wybierze się kogoś, kto to posprząta. W tej szaleństwie jest jakaś metoda - bo gdy przychodzi kryzys, to ludzie są skłoni do większych poświęceń niż w czasach prosperity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym napisać, że nie mogę pojąć jak można tak rozpiżdżać publiczne pieniądze. Ale pojmuję strategię korupcji wyborczej i zdobywania elektoratu ich własnymi pieniędzmi. Dziwi mnie tylko taka kwestia: państwo to też swego rodzaju przedsiębiorstwo (nie wiem czy juz pisałem tutaj o tym, jesli sie powtarzam to sorry) - jest szefostwo, jest kapitał, są pracownicy, jest praca, są wytwarzane dobra, jest obrót nimi. I teraz - gdyby w realnym przedsiębiorstwie, szefostwo cięzko wypracowany kapitał przeznaczało na gratyfikacje dla tych co chodzą ciągle na zwolnienia, kombinują jak unikac pracy (500+ w szerokim sensie jako grant nie za realnie wytworzona pracę), a uczciwie pracującym w firmie wymylśałoby sie dodatkowe nadgodziny, urywało premię i nie dawało podwyżek to takie przedsiębiorstwo musi upaśc i to k* z hukiem.

 

A tu w przedsiębiorstwie zwanym krajem/państwem dzieją się rzeczy z punktu widzenia ekonomii naparwdę złe. Ktoś napisał (ja tez tak kiedys myślałem) że musza wymrzeć pokolenia, żeby się coś zmieniło. Ale co z tego, że przyjdą młodzi jak system jest zły, zaprojektowany tak by kasta rządząca była chroniona i przede wszystkim nie ponosiła odpowiedzialności. Przecież pieniądze w budżecie to jest nic innego jak dobro narodowe każdego Polaka, jesli ktoś działa ze szkodą na to dobro to powinien odpowiadać za takie czyny. Jak to jest, że ty Kowalski jak sie nie rozliczysz ze Skarbówką co do złotówki to gotowi są niemalże wsadzić cię do paki, a jak na poziomie rządu rozpierdala się miliardy poprzez błędne decyzje to grozi ci jedynie to, że moga cie nie wybrac w nastepnych wyborach? ?

 

Wracając, my sponsorzy tego, pracujący podatnicy, przyglądamy się jak rząd wymyśla kolejne programy plusy, a my naturalnie ubożejemy, bo na tak rozbuchany system rozdawnictwa potrzeba morza kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, robert_m napisał:

bo ja nie wstydzę się tego napisać, że będzie to Konfederacja.

Ja też sie nie wstydzę.

Od zawsze, jesli głosuję (przy tym założeniu) - to na JKM albo na ZNANYCH mi ludzi od niego.

Samego JKM znam osobiście od 1995 roku.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy mi ktoś co jest złego w 500+? Niemcy, cała skandynawia ma system socjalny, nawet jak żona nie pracuje to dostajesz na nią kasę i jakoś ludzie żyją i nie słyszałem by komuś to przeszkadzało. Pieniądze te i tak wracają do gospodarki bo ludzie wydadzą je spowrotem, więc w czym tu wielkie halo? Problemem to jest biurokracja i rosnąca liczba urzędników a nie pomoc społeczna.

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Byłybiałyrycerz napisał:

Wytłumaczy mi ktoś co jest złego w 500+? Niemcy, cała skandynawia ma system socjalny, nawet jak żona nie pracuje to dostajesz na nią kasę i jakoś ludzie żyją i nie słyszałem by komuś to przeszkadzało. Pieniądze te i tak wracają do gospodarki bo ludzie wydadzą je spowrotem, więc w czym tu wielkie halo? Problemem to jest biurokracja i rosnąca liczba urzędników a nie pomoc społeczna.

Przy całym szacunku, ale co to za pytanie? Ale ok odpowiem:

 

- bo nas na to nie stać;

- bo jest to robione z gwałtem podatkowym na innych obywatelach;

- bo jest robione na kredyt, który trzeba będzie kiedyś spłacić (Morawiecki sam to kiedyś przyznał w chwili szczerości - można znaleźc info w sieci);

- bo jest to robione kosztem innych usług które państwo powinno wykonywać: np służba zdrowia - korzystales kiedyś z publicznej służby zdrowia, widziałes ile tam się czeka na wizytę u lekarze, zlikwidowane zostały nocne i świąteczne punkty opieki zdrowotnej, teraz wszystko idzie na sor gdy coś się dzieje, a tam się czeka po kilkanaście godzin;

- bo jest to rozwijanie postawy roszczeniowej wśród obywateli - bo mi się należy, bo państwo powinno mi dac. Jest to uzależnianie obywateli od tego typu datków;

 

Mógłbym wymienić jeszcze ze 30 powodów.

Niemcy, Skandynawia - a widziałeś ile oni mają pieniędzy? Jaki oni mają przemysł? Jakie oni mają położenie geograficzne? Że nie mieli u siebie 45 lat komuny, która stworzyła postawę typu homo sovieticus w narodzie. To co się w PL dzieje, to jest mentalny dramat.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, bo idea 500+ przyzwyczaja ludzi do BRANIA i kombinowania: słuchaj Halyna, jak by my jeszcze szczelili ze dwójkę to będziem miec 1000 dodatkowo, wtedy nie musisz pracować. Jak wiadomo pieniądze w budżecie biorą się Z PRACY PODATNIKA. Tak - z pracy. I to ludzie pracujący powinni być doceniani. Jesli praca w Polsce byłaby godziwe wynagradzana, to nawet słabo wykwalifikowane zawody opłacałoby sie wykonywać. Ludzie zarobiliby swoje 500+, a nie czekali aż skapnie sponsoring. No bo teraz czysto hipotetycznie - będzie jeszcze 500 na pierwsze dziecko, dużo rodzin stwierdzi, że właściwie to praca u Janusza za 2000 sie nie opłaca, lepiej pierdolnąć robotę, rozwieśc się, mieszkac razem i żyć z grantów. Kto będzie to sponsorował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, robert_m napisał:

, zlikwidowane zostały nocne i świąteczne punkty opieki zdrowotnej, teraz wszystko idzie na sor gdy coś się dzieje, a tam się czeka po kilkanaście godzin;.

Bzdura, u nas jakoś jest wieczorynka, także nie kopiuj haseł z TVnu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Byłybiałyrycerz napisał:

Wytłumaczy mi ktoś co jest złego w 500+?

To, że dajesz coś za darmo. Pół biedy gdybyś dawał ze swoich, prywatnych pieniędzy. A to nie są pieniądze rozdających - tylko pieniądze zabrane wszystkim. W tym Tobie.

4 minuty temu, Byłybiałyrycerz napisał:

Niemcy, cała skandynawia ma system socjalny, nawet jak żona nie pracuje to dostajesz na nią kasę i jakoś ludzie żyją i nie słyszałem by komuś to przeszkadzało.

I dlatego te kraje się zwijają zamiast rozwijać.

4 minuty temu, Byłybiałyrycerz napisał:

Pieniądze te i tak wracają do gospodarki bo ludzie wydadzą je spowrotem

Tak to nie działa.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.