Skocz do zawartości

Wykształcenie


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, montgomery napisał:

Widać, że nie masz pojęcia najmniejszego o czym piszesz, ale nie będę Cię wyprowadzał z błędu, bo jestem na to zbyt leniwy. Ja tego nie piszę, żeby się chwalić, bo sam zarabiam mniej - jeszcze mniej. W ogóle to niejeden właściciel firmy zarabia 20 tys. +, więc nie piszę tego dla żadnego chwalenia się. 

 

To teraz zejdźmy na ziemię. Kilka danych: W Polsce mamy ponad 650 tys. przedsiębiorców, wynagrodzenia powyżej 27 tys zł brutto (netto 19 tys.) dotyczą tylko około 16 tys osób, 0,02% pracujących (dane z 2014 roku). 

 

Ten Twój "niejeden właściciel firm", to raptem 1 na 70, gdyż w tych 16 tys osób mamy jeszcze lekarzy, prawników, menadżerów i innych specjalistów, tyle zarabiających.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tramal napisał:

 

Mokry sen każdego stulejarza-informatyka po studiach, a potem jest conajwyżej 4k na UoP xd

Specjalista nie ma szans zarobić poniżej 8k na rękę - to jest dolna granica. Typowe zarobki dla kogoś, kto robi coś sensownego w dobrze funkcjonującej firmie będą powyżej 10k na rękę. 

 

12 godzin temu, Byłybiałyrycerz napisał:

Kiedyś byłem kilka razy na szybkich randkach we Wrocławiu i żadna nie zadała pytania o wykształcenie, natomiast każda chciała wiedzieć co robisz - ile masz kasy.

Na tym etapie wykształcenie nie jest takie istotne i pośrednio można je wywnioskować z tego, co robisz, oraz z ogólnego poziomu wypowiedzi. 

Edytowane przez Kapitan Horyzont
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2019 o 10:23, Mat2206 napisał:

Na pewno  rodzice gadali  ty  będziesz kimś po studiach  a on tylko technikum- Ludzie w polsce mają takie durne myślenie że szok

Żeby baba szanowała w LTR: chłop musi mieć wykształcenie równe lub wyższe od baby. Na papierze, tak żeby zamknąć mordę tej argumentacji.

 

Ot zwykła hipergamia:

Inaczej baba, choćby finansowo stała dużo nizej i była zakochana w alfie swoim, to podświadomie nie bedzie go szanować: "Co z tego że ma miliony i fajnie mnie rucha, jak głupich studiów nie skończył które nawet ja mam."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Imbryk napisał:

Żeby baba szanowała w LTR: chłop musi mieć wykształcenie równe lub wyższe od baby. Na papierze, tak żeby zamknąć mordę tej argumentacji.

 

Ot zwykła hipergamia:

Inaczej baba, choćby finansowo stała dużo nizej i była zakochana w alfie swoim, to podświadomie nie bedzie go szanować: "Co z tego że ma miliony i fajnie mnie rucha, jak głupich studiów nie skończył które nawet ja mam."

Jeszcze nie miała dopiero  miała na nie iść ale rozumiem  że już na pewno  gadki  były. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mat2206 napisał:

Jeszcze nie miała dopiero  miała na nie iść ale rozumiem  że już na pewno  gadki  były. 

Już w głowie miała instalowany schemat na przyszłość. 

Edytowane przez Imbryk
Instalowany zamiast budowany, lepsze słowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Imbryk napisał:

Już w głowie miała instalowany schemat na przyszłość. 

Ogólnie jej plan był taki  ona idzie do miasta na studia dzienne - nie pracuje tylko  się uczy.

Ja mam się przeprowadzić z nią pracować,mieszkanie i ją utrzymywać.

Cwana sztuka :).

Problem zaczął się gdy  ja powiedziałem nie przeprowadzę się bo tu mam stała prace chodź do mojego miasta  na zaoczne i do pracy.

Bo ja sam nie będę robił na nas dwoje. 

Wcześniej pierdoliła że do  biedronki na kasę nawet może iść bo ona studiów nie chce itp  pierdololo.

Na początku  myślałem o  tym  poważnie że zrobimy  jak ona chce.

Na szczęście dostałem stałą prace i  moje przenosiny  odpadały  o czym jej powiedziałem.

Ale już wiem jak to  będzie wyglądać w jej przypadku  matka  siedzi w domu, ojciec zasuwa ostro  a ona tv ploteczki  nawet obiadu jej się nie chce ugotować.

Jeszcze bratu  pieniądze pól pensji zabiera no  bo jak mieszka to ma się do  nich  dokładać - patola.

Dziękuje że się uwolniłem z tej  chorej rodzinki .  

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.