Skocz do zawartości

Kuchenka spirytusowa z puszki po piwie


Rnext

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki @Rnext

 

Brat @Patton wysłał mi recenzje tych wkładów zip, pytanie kiedy takich używałeś? Bo z recenzji wynika, że faktycznie heksamina nie jest wydajna i cuchnie. Wkład zip zagotował wodę w kubku mniej niż 10 minut i jest bardziej organiczny od heksaminy. Czyli tak wezmę

-Bushcraftowy piecyk z blachy 

-Wkłady zip choćby jako rozpałkę do rozkruszenia

-OptiFuel pomyślę, czy się wykosztowywać na niego ale raczej coś tańszego. Na ile h palenia starcza butla?

-Jaką ciecz zabrać w takim razie do rozpalania na ok miesiąc? Nie będę 24/7 z dala od ludzi i teraz pytanie czy mogę zabrać to do bagażu w samolocie? Plus czy ja będę miał w bagażu głównym nie podręcznym spiryt, noże czy mi tego nie zabronią?

-W interiorze i tak jak znajdę suche drewno to sobie zapakuje do plecaka na noc do wyschnięcia. Będę wdzięczny za wasze rady w temacie z nożami.

-Czy polecacie coś konkretnego na komary klimat podzwrotnikowy.

 

 

Edytowane przez Jaśnie Wielmożny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Jaśnie Wielmożny napisał:

-OptiFuel pomyślę, czy się wykosztowywać na niego ale raczej coś tańszego. Na ile h palenia starcza butla?

Ja nie liczyłem, bo to starcza a starcza. Ale tu masz koment z cudzego testu praktycznego:

"Efficient — I used mostly 95 octane unleaded petrol, one bottle of 0.55 L of petrol could last up to 10 days which in every day I boiled 1 liter of water once, and cooked dinner (rice/quinoa, not freeze-dried meals or pasta) for 3 persons."

Tak że podejrzewam, że jedna butla Ci wystarczy do spółki z "blachami". 

 

Tu masz porównanie wielkości mojej 0.5l butli z bidonem 400 ml (ale gdybyś się napalał, to gwinty nie pasują)

3f98e14abdfb6.jpg

46 minut temu, Jaśnie Wielmożny napisał:

Jaką ciecz zabrać w takim razie do rozpalania na ok miesiąc?

Wg. opisu rekomendowane paliwa: Primus PowerGas canisters, gas, gasoline/petrol, diesel, kerosene/paraffin, aviation fuel. Ponoć na spirt/denat też chodzi. Ale to tylko "ponoć", bez sprawdzenia samemu to bym nie zakładał. 

53 minuty temu, Jaśnie Wielmożny napisał:

Plus czy ja będę miał w bagażu głównym nie podręcznym spiryt, noże czy mi tego nie zabronią?

Oj, wątpię czy przepuszczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ceramik, nie mam problemu zbudować piec z ziemi, kamienii i gliny który wypali ceramikę czy niskotopliwe szkliwo. Ponadto prostą kuchenkę można zrobić z dziury w ziemii i kamienii. Bez tachania mnóstwa sprzętu. Opał się zawsze znajdzie. w postaci gałęzi czy nawet szyszek, świetną rozpałkę można zdobyć także w deszczowy dzień.

Kora brzozy - wystarczy podstawowe krzesiwo aby rozpalić ogień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Słowianin napisał:

Jako ceramik, nie mam problemu zbudować piec z ziemi, kamienii i gliny który wypali ceramikę czy niskotopliwe szkliwo. Ponadto prostą kuchenkę można zrobić z dziury w ziemii i kamienii. Bez tachania mnóstwa sprzętu. Opał się zawsze znajdzie. w postaci gałęzi czy nawet szyszek, świetną rozpałkę można zdobyć także w deszczowy dzień.

Kora brzozy - wystarczy podstawowe krzesiwo aby rozpalić ogień.

Klimat podzwrotnikowy, nie będzie brzozy. Wiesz może dużo lać i muszę mieć coś kompaktowego czego użyję pod zadaszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.06.2019 o 10:51, Jaśnie Wielmożny napisał:

Dzięki @Rnext

 

Brat @Patton wysłał mi recenzje tych wkładów zip, pytanie kiedy takich używałeś? Bo z recenzji wynika, że faktycznie heksamina nie jest wydajna i cuchnie. Wkład zip zagotował wodę w kubku mniej niż 10 minut i jest bardziej organiczny od heksaminy. Czyli tak wezmę

-Bushcraftowy piecyk z blachy 

-Wkłady zip choćby jako rozpałkę do rozkruszenia

-OptiFuel pomyślę, czy się wykosztowywać na niego ale raczej coś tańszego. Na ile h palenia starcza butla?

-Jaką ciecz zabrać w takim razie do rozpalania na ok miesiąc? Nie będę 24/7 z dala od ludzi i teraz pytanie czy mogę zabrać to do bagażu w samolocie? Plus czy ja będę miał w bagażu głównym nie podręcznym spiryt, noże czy mi tego nie zabronią?

-W interiorze i tak jak znajdę suche drewno to sobie zapakuje do plecaka na noc do wyschnięcia. Będę wdzięczny za wasze rady w temacie z nożami.

-Czy polecacie coś konkretnego na komary klimat podzwrotnikowy.

 

 

Mam kuchenkę milteca 

pol_pl_Mil-Tec-Kuchenka-Turystyczna-Benz

 

Używam jej jakiś czas nic się z nią nie dzieje. Jak chcesz taniej ....szukaj polskiej Odry - jest większa i nie poręczna.

Ale wracając do Milteca - sprawdzałem na spirytusie - pali ale chodzi pulsacyjnie, na benzynie daje płynny płomień dający się regulować - na spirytusie była mała lipa czasami przy próbie zmniejszenia płomienia gasła.

Na ropie - on chodzi ok, może bardziej kopci i dłużej się nagrzewa.

Najlepiej chodzi na zwykłej bęzynie 95.

Kuchenka daje dość skoncentrowany płomień, jak chcę się coś na niej smażyć równomiernie - np jajecznica polecam kupić za 5 zł metalowa płytkę na palnik ...

images?q=tbn:ANd9GcR-2mvzHqtXaN-Av2cYxjA

Kuchenkę wożę w aucie - wyjazdy służbowe, wypady w teren jak mam wolne .... Na mopach, postojach robię sobie kawę jaka lubię.

Kawiarka-cisnieniowa-DUKA-TRYCK-srebrna-

 

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.