Skocz do zawartości

Plany ozusowania umowy o dzieło i umowy zlecenia


Rekomendowane odpowiedzi

Nasza kochana partia socjalistyczna planuje ozusować w pełni (prawdopodobnie) umowy zlecenia i umowy o dzieło. 

 

Aktualnie przy wypłacie jednej umowy zlecenia do poziomu minimalnej krajowej można podpisać drugą z ograniczonymi składkami. Po zmianach zniknie podobna technika optymalizacji. 

 

Ozusowanie umów o dzieło uważam za popierdolony do granic możliwości pomysł, bo to zupełnie inny sposób współpracy, do tego dedykowany branży kreatywnej. Nie wiem, kto normalny podpisze umowę o dzieło na tych zasadach. Pójdą po prostu rozliczenia na rachunek i tyle. 

 

Nie ma ucieczki od grabieży ciężko zarobionych pieniędzy. 

 

Widać, że dają i zabierają jednocześnie dwa razy tyle. Do tego PiS zamierza dać nie 500, a 1000 zł na niepełnosprawne bąbelki :) A naturalna konsekwencja podejścia to więcej urodzin dzieci z niepełnosprawnością. Dla kasy mamusie skrzywdzą nienarodzone dzieci narkotykami, alko, petami, czymkolwiek. 

 

O teście przedsiębiorcy nawet nie wspominam :D Moim zdaniem powinien wywołać exodus specjalistów niespotykany w historii. 

 

PiS nieprawdopodobnie kradnie, a pierdolą, że podatki obniżają. Co za jebany absurd się dzieje w tym kraju. 

 

 

  • Like 1
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam się zastanawiam nad wyprowadzką za granicę, ale trzyma mnie moja okolica i to że mieszkam z rodzicami więc życie jest tańsze.

Myślę że jeśli przegną z podatkami i przestanie mi się opłacać na etacie przy okazji dowalą różnych podatków gruntowych i katastralnych to na pewno wyjadę z pieniędzmi.

Zresztą pieniądze i tak zacząłem wysyłać na moje 2 zagraniczne konto bo jakoś do Polskojęzycznych banków nie mam zaufania po ostatniej aferze związanej ze SKOKiem na kasę w Wołominie.

Czy te durnie z Wiejskiej nie myślą że jak każdy mądry polak który pracuje i zasila tych matołów spierdoli z pieniędzmi za granicę to nie będzie miał ich kto utrzymywać.

Jeśli myślą że sprowadzą tu Ukraińców i Żydów i im zapłacą podatki to są już do reszty pierdolnięci.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mac napisał:

Nie ma ucieczki od grabieży ciężko zarobionych pieniędzy. 

Obejście zawsze się znajdzie. Jeszcze więcej ludzi zacznie pracować na czarno ;) 

 

12 godzin temu, mac napisał:

PiS nieprawdopodobnie kradnie, a pierdolą, że podatki obniżają. Co za jebany absurd się dzieje w tym kraju. 

Żeby dać kasę swoim wyborcom innym trzeba zabrać. Normalka ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.