Skocz do zawartości

Utrzymanie wysokiego SMV na długie lata


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jakie są waszym zdaniem najlepsze patenty na utrzymanie dobrego wyglądu na długie lata?

Oczywiście pomińmy kwestię regularnego treningu, dobrej diety i odpowiedniej ilości snu, bo to absolutna podstawa. 

Chodzi mi bardziej jak rozwiązać kwestię trapiacych facetów problemów w pewnym wieku takie jak łysienie, spadek poziomu testosteronu itp.

(Niby jest trt ale jednak przyjmowanie testosteronu domiesniowo przez dłuższy czas nie jest zbyt kuszące)

 

Zapraszam do dyskusji.

Edytowane przez Lambert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lambert mały dysonans między tytułem tematu, a treścią posta. W tytule piszesz o SMV , na które składa się więcej niż tylko wygląd, a post zawiera pytanie o utrzymanie wyglądu.

 

Odnośnie SMV odpowiedź jest prosta zwiększaj swoje zasoby i pozycję społeczną to ma wpływ na SMV.

 

Jeśli chodzi o wygląd to w sumie prócz diety i ćwiczeń zostaje chirurgia plastyczna, która w mojej ocenie jest świetna żeby usunąć jakieś ewidentne oszpecenia, które powstały w wyniku np. wypadków. Natomiast jako poprawiaczka wyglądu, cóż mam mocno mieszane uczucia, większość efektów operacji plastycznych wygląda nienaturalnie, często zdarzają się nieudane zabiegi.

 

Co do łysienia wiele zależy od twarzy i kształtu czaszki i tego jak się starzejesz, kłania się genetyka. Niektórzy mężczyźni są atrakcyjni dla kobiet z zakolami lub nawet łysi inni wyglądają fatalnie z zakolami, a spoko łysi. Problem z włosami/ łysiną tak naprawdę w większości przypadków tkwi w "głowie", a najlepszym rozwiązaniem w mojej ocenie jest gdy masz mało włosów lub duże zakola i nie pasuje to do twojego kształtu czaszki i wyglądu twarzy  jest golenie się na łyso i posiadanie eleganckiej wypielęgnowanej łysiny właśnie. 

 

Co do testosteronu, to właśnie wysoki testosteron sprzyja łysieniu na głowie, więc jedną z konsekwencji posiadania wysokiego poziomu tego hormonu jest zmiana w wyglądzie, którą określasz jako jeden z symptomów starzenia. 

 

 

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Lambert napisał:

Oczywiście pomińmy kwestię regularnego treningu, dobrej diety i odpowiedniej ilości snu, bo to absolutna podstawa. 

Ta absolutna podstawa powinna wystarczyć do tego, żeby żyć w dobrym zdrowiu i dobrze wyglądać @Lambert :) 

Dorzucić można jeszcze odpowiednie pozytywne nastawienie do otaczającej nas rzeczywistości i redukcję stresu, bo stres bardzo postarza człowieka. Fizycznie i mentalnie :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tutaj wiele rzeczy nie ma. Odpowiedni sen + trening + żywienie + napierdalać radością czyli radzić sobie ze stresem i starać się cieszyć życiem :) Raczej więcej rzeczy nie ma (i dobrze, mniej do ogarnięcia, wszak już te 4 czynniki to wyzwanie).

Edytowane przez self-aware
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, badz zadowolony z tego co masz i chciej więcej dla samego siebie takich rzeczy co według Ciebie są najważniejsze nie inni tylko patrzysz na siebie.

Odwzajemniasz miłe rzeczy ,karcisz czy rezygnujesz z osób które zle wpływają na twoja przestrzeń psychiczna i nie masz możliwości rozwoju z nimi.

Ostatnio spotkałem z 2 tygodnie temu na siłce dziadka 58 lat ma zadowolony i sobie trenuje 4 x w tyg spokojnie bez rzucania się w życiu nie spotkałem tak wyglądającego chłopa po 50.

Żony nie ma, mówił że miał ,ale rozwód wzięli i od tamtej pory nic i żyje mu się lepiej.

Ostatnio nawet umówiliśmy się na wspólny trening ?

Ogromny szacunek dla niego mam.

 

A teraz z innej beczki widziałem również wielu 50 latkow co wyglądają jak menele ,szmaceni przez baby, albo twierdząc ,że muszą pracować na rodzine ,a rodzina im odpłaca.

 

Myślę, że obserwując to wszystko to kluczem do dobrego zdrowia fizycznego jest dobre zdrowie psychiczne utrzymywać stan spokoju i zadowolenia z życia i nie pozwalać nikomu go zagłuszyć.

Twoje życie i grasz na twoich zasadach nie umie się ktoś dostosować żegnam.

 

Ostatni miesiąc to dla mnie super okres jeden z lepszych w życiu cieszę się jak siadam i patrzę wspólnie z psem w niebo, ucinam wszystko co mi nie służy zrezygnowałem z kilku znajomości i realizuje swoje plany i o dziwo wszystko się udaję.

 

Tak na prawdę twoje szczęście zależy od Ciebie.

Szczęście przełoży się na inne rzeczy.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.