Skocz do zawartości

Rym o forum pod bit.


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś nie wytrzymałem ciśnienia i usiadłem do tego całego hip - hopu. Może nagram na próbę 20 sekund pod jakiś bit i ocenicie jak wyszło?

 

Np. jakiś reklamowy rym o forum, ale taki z jajcem i śmieszny, ale też żeby było z przekazem?

 

Pod ten bit: 

 

Od 21 sekundy zaczyna się ostrzej, może coś w stylu:

 

Elo elo elo jestem Marek z braciasamcy, jest nas wielu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku uważam, że ten pomysł jest fatalny. Ludzie od hh podobnie jak każdy profesjonalny muzyk jedzą zęby na tym latami. Hejtery i Awience będę się z Ciebie nabijali do końca wszechświata. Proponuje nie młodzieżować. Jeśli chcesz zbijać potencjał na takich klimatach proponuje się spróbować zcrossować z jakimiś kumatymi youtuberami, na wywiad, wymianę poglądów. Nie mam tu na myśli jakiejś tępej gównażerii myślącej gifami, tylko jakichś kumatych anty systemowców.

 

Elo, elo jestem Jaśnie Wielmożny, Marku spasuj temat z bitami, wszystko co ważne neich zostanie tu między nami. YYy aha, sprawdź to.

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejtery i awiec i bez tego się nabijając więc co za różnica. 
Jako poboczny projekt coś podłubać - może nie wypali, a może się przyjmie po jakimś czasie, wraz ze wzrostem skilla.
Co oznacza młodzieżować? Nie nastolatkowie też robią rap, i nie każdy tekst jest 'młodzieżowy'.

A co do wywiadów dobry pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do podkładu

 

Yo elo ziomy

 

W codziennym męskim życiu wciąż fajnie jest,

szara rzeczywistość pożera Cię,

baby jak kurwy chcą tylko hajsu,

na życie w białej zbroi, nie masz żadnej szansy,

jedyne wyjście, to pójście własną drogą

tą, w której laski nigdy nie pomogą,

chcesz wyrazić siebie - rób to bez poklasku,

by w morzu żenady nie przesrać kontrastu.

 

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo elo elo tutaj Marek z Braciasamcy

Na moim forum znajdziesz bardzo dobre rady

Jest nas wielu, tutaj zawsze pomoc znajdziesz

Nie ważne czy jesteś gruby, chudy, czy masz skode fabie

Forum jest bez reklam jest przyjemne no i ładne

Jak ci jest tu dobrze, to możesz dać dotacje,

Przeczytaj regulamin, wstaw avatar przywitanie

Inaczej nie ma łaski, przywitaj się z banem

Znajdziesz tutaj biznesmenów, ludzi sukcesu

Fachowców, sportowców, spokojnie, bez stresu

Tylko pamiętaj zawsze o poprawnym pisaniu

I nawet nie myśl tutaj, o trolowaniu

Zapraszam cię serdecznie, jeśli chcesz się dostosować

Jak wchodzisz z buciorami, mówimy wynocha

 

Prosty tekst, bez skomplikowanych rymów. 

Edytowane przez Lucid
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bitach się co prawda nie znam ale może taki tekst by się nadał do rapowania:

 

Joł, joł, joł - eloł!

Bracia i siostry - Heloł!

 

Mówią na mnie Stulejman

bo jestem wspaniały,

prowadze forum i nagrywam materiały,

na jutuba je wstawiam a pacierza - nie odmawiam.

Wiedzę wam wszystkim daje cobyście nie błądzili,

lecz podchodzili

do kobiet z szacunkiem

i pocałunkiem.

Rady wam dobre daje i nie przestaje

chociaż hejtery

mi dosrywają

to przecież jasne, że się sami obsrają.

 

Wbijajcie ludzie na braciasamcy -

Wiedza za darmo, bez żadnych reklam,

może przyjść każdy i się wyżalić,

rade dostanie albo kazanie - już na śniadanie.

Wystarczy być miłym i nie przeginać,

wstawić awatar i się przywitać,

olewać archa i darie fit

a wszystko będzie cacy i git.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fajny rym do pierwszego bitu. 

 

"Bracia samcy to forum pełne idei. Płomyk zaradności w złym świecie beznadzieji. Wpisz swój temat a dostaniesz od nas radę. Nigdy brat brata nie wystawi na paradę.

 

 Słuchaj życia prozy ale nie łam się. Weź łom w dłoń i bądź niezłomny. Nie staraj się na siłę zmieniać całego świata. Żyj według swoich zasad i szanuj brata. 

 

Wnet życie stanie się łatwiejsze a Ty silniejszy z nami/ ---- bracia samcami. Rusz w przyszłość wielką szarżą. Co było to było teraz będzie tylko lepiej. Awięc działaj, ruszaj, wstań, walcz i ocal siebie". 

 

 

A jeśli ma być nowocześnie i z dużym zasięgiem to polecam iść w trap. Zwykły hip hop już nie jest tak popularny jak dawniej.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo elo jestem Koton z Braciasamcy

To największa męska grupa wsparcia

 

Bo my wiemy 

Co jest grane 

Między braćmi i siostrami

 

Siostro, bracie

W kwestii związków nie ufaj 

Księdzu, matce, nawet  tacie

Na forum wbijacie

I zaraz wszystko pokumacie 

 

 

Z różnych stron tu przybywamy 

Jeden bit dla ciebie mamy

Jest sposób na mężczyzn

A nawet damy 

 

Potrzebującego bez porady nie zostawimy

A trolli - wytępimy 

 

Siostry nasze szanujemy

Po prostu nie lubimy ściemy

 

W wersji humorystycznej, na forumowe wewnętrzne potrzeby widziałbym @deomi pomiędzy zwrotkami (jako jednoosobowy chórek) intonujacą-maksymalnie smutnie, nihilistyczne i lirycznie - frazę: "Istnienie to tylko cierpienie". 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaśnie Wielmożny napisał:

Marku uważam, że ten pomysł jest fatalny. Ludzie od hh podobnie jak każdy profesjonalny muzyk jedzą zęby na tym latami. Hejtery i Awience będę się z Ciebie nabijali do końca wszechświata. Proponuje nie młodzieżować. Jeśli chcesz zbijać potencjał na takich klimatach proponuje się spróbować zcrossować z jakimiś kumatymi youtuberami, na wywiad, wymianę poglądów. Nie mam tu na myśli jakiejś tępej gównażerii myślącej gifami, tylko jakichś kumatych anty systemowców.

 

Elo, elo jestem Jaśnie Wielmożny, Marku spasuj temat z bitami, wszystko co ważne neich zostanie tu między nami. YYy aha, sprawdź to.

Gdy zaczynałem pisać, wmawiano mi że będę pośmiewiskiem i Gracjanem, a Sławomir 9 czy 10 lat temu prorokował że jestem atrakcją cyrkową i zniknę za pół roku... gdy zaczynałem na youtube, mówiono mi że się ośmieszę.... gdy zaczynałem występować w materiałach video, bankowo miałem zostać pośmiewiskiem netu...

 

A teraz słyszę że jak zrobię nowy projekt, to zostanę pośmiewiskiem :) 

 

30 minut temu, dyletant napisał:

Przecież to jest patetyczne... nie rób tego jak nie chcesz hejtu od gówniarzy...

To oni wyznaczają trendy.

Hejt już i tak jest i będzie póki będę na youtube.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek... hejt jest z innej kategorii ludzi. Znasz kulturę hh? Tam nie ma przebacz - popatrz na Jędkera.

 

Jeśli ktoś z młodego pokolenia cię dzisiaj hejtuje, to popełnia błąd - to oczywiste - wróci za jakiś czas, ale jeśli włożysz kij w mrowisko - to będzie kiepsko - przestrzegam. Podobna historia była z bratem Kukulskiej, na pewno słyszałeś.

To są fanatycy, daj spokój.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dyletant napisał:

Marek... hejt jest z innej kategorii ludzi. Znasz kulturę hh? Tam nie ma przebacz - popatrz na Jędkera.

 

I co mi zrobią? Więcej świństw niż obecna ekipa mi zrobiła, nie zrobią mi na pewno - a jakoś żyję, działam, prosperuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński Może za szczupło się wypowiedziałem

 

Ja jestem artystą po Akademiach, z nagrodami, z upadkami, z ex sławami i całym tym szalonym dobrodziejstwem. Wiem po sobie jak i po kolegach, że to się kształtuje, ciosa latami, wykluwa kurwa w bólach. Spójrz na Liroya link poniżej, który rapuje nawet nie wiedząc, że rapuje w normalnym życiu. Ma to we krwi, neuronach, mięśniach, wszędzie.

Nikt nie ujmuje temu, że książka, że forum, że nagrania video, radio samiec. Ale zobacz jak prostsze by było twoje życie (tak wiem, jak wyglądała Twoja przeszłość z nagrań, słucham, lubię) jeśli pisywałbyś na uniwerku, dostawałbyś rady od profesorów wymieniałbyś się tekstami z kolegami pisarzami. Ktoś by Cię polecił i dziś przykładowo publikowałbyś w znanych pismach kulturalno społecznych i samo napędzałbyś sławę forum, aż dostałbyś zlecenie na książkę. Bo wykluło się tak jak powinno i było by w streamie/mainstreamie/ministreamie ale by było. Kolesie od hh robią to od dzieciaka, długo nic z tego nie mają, a cały fejm napędza KONGLOMERAT MACHINA social media crossy z innymi raperami, wytwórnie. To nie jest tak, że oni samoistnie robią dobry rap i to się shareuje wszystko samo to jest masa naczyń połączonych. Prowadzisz działalność powiedzmy terapeutyczno-socjologczną nie musisz być wszystkim na raz. Bit to też ważna sprawa bo tu jest potrzebny producent muzyczny, która kuma czaczę. Myślę, że fajnie jakby się ktoś tak serio z branży wypowiedział, jeśli mamy tu kogoś takiego. Mam nadzieję, że byłem pomocny  w ten czy inny sposób trzymam kciuki.

P.S. Marku w nagraniach nagminnie robisz błędy językowe, może akurat przeczytasz - WZIĄĆ nie wziąść, ŚMIAŁEM nie śmiełem, DOPUSZCZALI SIĘ ZROBILI nie zrobili tego.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaśnie Wielmożny powiedz mi proszę, co mają dwa błędy językowe które wymieniłeś, do deklamowania w hip hopie? Chyba nie uważasz że popełnię błędy w tekście, a później gdy ten tekst zarapuję?

 

Co do treningów, nie każdy musi od dzieciaka rapować, przykładem jest Piorun, który z tego co mi wiadomo pierwszy raz w życiu nagrał rap - i zrobił to lepiej niż wielu zawodowych raperów:

 

 

OK, to reżyser, ma środki itd., ale ja też mam jakąś publikę i mogę swój utwór zareklamować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński

Marku, na początku raczej nagrywa się utwory do tzw. "szuflady". 

Moim zdaniem ważne jest też fristajlowanie, dla wytrenowania np. trafiania w bit.

O.S.T.R. w jednym z wywiadów mówił, że codziennie nagrywał jeden utwór.

 

Moim zdaniem Marku, powinieneś nagrywać i nie pokazywać światu początków, ewentualnie komuś kto coś doradzi, oceni.

Zgadzam się z tym, że warto mieć jakiegoś producenta, który zajmie się obróbką, niekoniecznie samym robieniem bitów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.