Skocz do zawartości

Opony o podwyższonej wytrzymałości.


Yolo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie Bracia, jak w tytule.

Chodzi mi o porównanie takich opon ze zwykłymi. 

Jeżdżę na oponach o podwyższonej wytrzymałości na przeciążenia (ładowność), ale nie spełniają tej funkcji w moim samochodzie, używam go bardziej jako pojemnej osobówki. Opony niestandardowe, bo takie są dedykowane do tego samochodu.

 

Mam wrażenie że te opony są o wiele bardziej śliskie i zastanawiam się nad zmianą na normalne. Używam marek premium, to raczej nie jest wina wadliwego materiału.

 

Koś się na tym zna?

 

Ps. Jeździłem kiedyś starym Land Roverem, tym autem nie dało się jeździć po mokrej szosie.

Tyle, że tamte opony były dedykowane w teren, tutaj piszę o normalnych.

Edytowane przez Yolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2019 o 20:27, DOHC napisał:

Chodzi Ci o opony typu C do aut typu Berlingo itd? 

Jeżeli miałoby to być opony z przeznaczeniem w teren, musiałyby być z oznaczeniem MT - stosowane są najczęściej, gdy jeździ się sporo zarówno po drogach utwardzanych jak i bezdrożach. Opony HT to opony które stosuje się zwykle na utwardzonych nawierzchniach: szosach itd.

 

Chcesz mieć dobre opony, to zainwestuj w jakieś markowe typu Continental, Michelin czy Dunlop - np Dunlop Sprt Maxx RT 2: https://www.sklepopon.com/model-opony/dunlop-sp-sport-maxx-rt-2

Trochę się cenią, ale będziesz z nich zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robert_m napisał:

Chcesz mieć dobre opony, to zainwestuj w jakieś markowe typu Continental, Michelin czy Dunlop

Jest fajny filmik o jakości opon droższych i tańszych, warto zobaczyć - niestety po angielsku:

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.