Skocz do zawartości

"Tylko nie mów nikomu" - dokument Tomasza Sekielskiego nt. pedofilii w kościele


deleteduser110

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Carl93m napisał:

Boże dlaczego tak doświadczasz swój kościół? Kto pozwala, żeby Ci 'ludzie' zostali księżmi...

"Musisz godnie nieść swój krzyż, synu.

Cierpienie uszlachetnia.

 

A teraz odwróć się i wypnij pupkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na tych księży w filmie i wczujcie się w ich wybrakowanie i apetyt na sex. Przecież widać, że oni robią to między sobą.

Każe im się żyć w celibacie, bo wtedy wzbudza się społeczną przychylność i poczucie wyjątkowości - ale natury nikt nie oszukał ?.

Żeby nie było... nie usprawiedliwiam, ale zaczynam rozumieć.

 

Pomyślałem o nich w ten sam sposób co pani psycholog w dalszej części filmu - nie wszyscy są pedofilami - oni po prostu muszą używać. 

Zmarnowali ileś lat na studia/seminaria i nie mają odwrotu - bo co będą robić? Więc tkwią.

 

Z kościoła wyjdą nieliczni - reszta woli siedzieć cicho. Przecież oni sami nie wierzą w Boga ani żadne piekło bo najzwyczajniej nie robili by takich rzeczy jak robią - bali by się.

Dalej...

 

Skoro wstępujesz do milicji i widzisz że jest inaczej niż miało być - to albo kurwa rezygnujesz, albo kraczesz tak jak one. To samo dotyczy kościoła.

 

Kościół to dno i całkowicie niepotrzebna instytucja, ale nie da się tego wytłumaczyć komuś, kto nie ma z nim żadnych doświadczeń.

Ja mam, więc nikt mnie nie musi przekonywać czy to filmem czy pokazaniem garstki zakonników odizolowanych od świata, kontemplujących o kobietach obciągających im z jajami ?.

 

Natury nie oszukasz, człowieka tak.

 

Kościół wpaja nam kłamstwa od małego i to jest podstawowy błąd.

 

Konstytucja jakby nie patrzeć która jest "podwaliną" praw i obowiązków każdego z nas - jest tak naprawdę tylko pretekstem to szanowania i traktowania kościoła jak czegoś nad wyraz szczególnego - wręcz zbawczego w naszym życiu, a to jeden wielki błąd!

 

Albowiem wszyscy jesteśmy tylko małymi, ułomnymi ludźmi...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Byłybiałyrycerz napisał:

Ostatnimi czasy myślę o apostazji, był na forum poruszany ten temat?

po cholerę Ci jakaś widowiskowa drama w postaci apostazji albo w ogóle chocy  "myślenie" o tym?  W ten sposób składając jakąśtam apostazję  nadal jesteś petentem Watykańczyków. Nie lepiej zrobić to jak najprosciej ? Przestajesz chodzic , przestajesz przyjmowac. W moim przypadku, w następnym pokoleniu  także następujące bardzo proste kroki - nie ochrzciłem dziecka i nie wysyłam na religię. Szkoda by mi było nawet 20 minut aby gadać z jakims sukienkowym o apostazji albo wypełniac cokolwiek.

15 godzin temu, Ważniak napisał:

Dokument o człowiekopodobnych kreaturach, tudzież śmieciach humanoidalnych w czarnych sukienkach, którzy pretendują do miana autorytetów moralnych, lol:

 

 

A czy Twoje dziecko było już dzisiaj w kościele???

 

Jesteś pewien, że w buzi miało tylko opłatek???

Change my mind.

 

PS @arch, daruj sobie wywody o hydraulikach, spawaczach i innych chujach-mujach, bo kwestia pedofilii w kościele to zupełnie inna bajka, ale masz za małe moce obliczeniowe, żeby to ogarnąć.

 

PPS Tak, wiem; nie wszyscy pedofile to księża. Tak jak nie każdy terrorysta to muzułmanin. ?

 

Z wyrazami szacunku,

Ważniak

To jest film o nas o Polakach o naszych zaniechaniach i naszej głupiej tradycji. O naszych ojcach i dziadach bo film sięga też do przeszłości . O tchórzliwych politykach i dopiero w dalszej kolejności o Watykańczykach którzy wykorzystują to wszystko.  Odpowiadając na twoje pytanie czy moje dziecko było dzisiaj w kościele- nie nie było , Nie ochrzciłem go co kilkanaście lat temu było jednak sporym aktem odwagi. W konsekwencji nie chodzi na religie - co NADAL jest duzym aktem odwagi i  było tez u pierwszej komunii ani u bierzmowania. Jest już na tyle duże że śmieje sie z tych guseł. Jest też dużo spokojniejsze, podchodzące z większym dystansem  i mniej napastliwe niz niektórzy piszący tutaj.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat jest wypełniony po brzegi "złem", bo taka jest natura tego świata. "Życie" polega na oddziaływaniach antagonistycznych, np. drapieżnik, żeby przeżyć musi zabić i pożywić się ciałem swojej ofiary. Jest to kurwa genialny boski koncepy. Bóg tworząc życie na planecie Ziemia musiał się bardzo zapomnieć w swoim nieskończonym dobru i miłosierdziu.

Dobrze, że takie filmy powstają, źle że tylko powstają. Religie propagują konformizm i są też przykrywką dla zwyrodnień moralnych i etycznych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie jest zbyt duża władza i autorytet, tam w naturalny sposób gromadzą się patole, którzy to wykorzystują. W "czarnej sukience" łatwiej jest realizować swoje chore pomysły ?

Edytowane przez DanielS
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jako prosty człowiek, nie żaden wielki filozof tylko obserwator tego co dzieje się głównie w ostatnich latach w Polsce ale również na świecie (już nawet abstrahując od tego filmu) zastanawiam się DLACZEGO i KTO ma na celu osłabienie wizerunku kościoła, dlaczego akurat teraz czy też w ostatnich latach wzmocniła się tendencja to pokazywania tej zgnilizny panującej w kościele, wyciągania tego całego syfu na światło dzienne aż z taką częstotliwością. Dlaczego sam papież Franciszek akurat TERAZ zaczął walczyć z pedofilią, gdzie media chłoną to jak gąbka a ludzie słuchają, nie wierząc że to możliwe, że aż tyle tego gówna w kościele występuje.

 

Z drugiej strony nasi czarni "przyjaciele" imigranci napływający do Europy z częstotliwością o której nawet ciężko myśleć bo styki w głowie się przegrzewają, trafiają na jakże podatny grunt EUROPE, przykład Francji, mam pytanie gdzie są kościoły we Francji, ile kościołów zostało sprzedanych , w ilu kościołach powstały burdele, czy nie jest to idealny grunt dla naszych czarnych przyjaciół ? .

Dyskusje na temat wiary zawsze były ciężkie, tym bardziej na temat kościoła, natomiast jako prosty człowiek jestem pewien NIC tak nie jednoczy ludzi jak wspólny wróg i WIARA czy też wyznanie. Niestety tam gdzie imigranci czują się jak w domciu ludziom brakuje wiary, kościoła , Boga jak zwał. Odsuwając kościół na bok tworzy się automatycznie miejsce do NOWEGO, bo przyroda nie lubi "próżni" to nowe to oczywiście islam, bez dwóch zdań.

Do tego bez wątpienia  spora część muslimów to fanatycy religijni, którzy są w stanie zrobić wszystko dla swojej wiary, a przeciętny Europejczyk to myśliciel, człowiek wykształcony, oczytany, ale niestety jednej ważnej rzeczy mu brakuje moim zdaniem to DUCHA, ducha walki, a ducha walki daje WIARA, bez wiary i jedności narodu którą niewątpliwie daje wiara, żaden naród nie jest w stanie przetrwać na dłuższą metę, co już się dzieje, kto ma oczy i trochę rozumu ten to widzi.

 

PS: zastanawiam  się komu zależy żeby to wszystko ROZPIERDOLIĆ? -  zależność upadek kościoła/ imigranci.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, SławomirP napisał:

Kościół obecnie przechodzi coś podobnego co cała Polska. W naszym przypadku mówi się tylko o polakach, którzy sprzedali/zabili/okradli jakiegoś żyda, a w ich tylko o księżach, którzy zrobili coś złego, głównie wątki związane z pedofilią.

Tylko kościół zrobił w PL więcej złego niż dobrego. Jp2 sprzedał Polskę pod lenno watykanowi. Kościół święcił niemieckie wojsko idące na Polskę w 39r.

 

Czy byli źli Polacy podczas wojny? Tak, ale był ich promil. 

 

A Polacy takich likwidowali. 

 

Co zaś robi kościół z pedolilami? Chroni. 

 

Czujesz różnicę? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kapitan Horyzont napisał:

Stwierdzenie "mafia w sutannach" jest efektowne, ale nieprawdziwe.

Ma wszelkie cechy mafii - bardzo poważnie inwestuje w ziemię/nieruchomości, robi potężne biznesy na niewyobrażalną kasę, wszystko zupełnie poza kontrolą i jurysdykcją państw i jeśli nie dostrzegłeś, obowiązuje tam coś na kształt omerty {omerta: zmowa milczenia; nieformalne prawo sycylijskie zabraniające członkowi mafii informowania o przestępstwach mafii osób z tym przestępstwem niezwiązanych, w szczególności sędziów i policji. Z tego powodu przestępstwa mafijne były tak trudne do rozwiązania}. 

 

W kontekście powyższego, odsetek porządnych księży może być mniejszy niż zakładasz, jako że księża mając wiedzę (a jest ona naprawdę szeroka) na temat bądź podejrzenie popełnienia przestępstwa, masowo (organizacyjnie) zatajają ten fakt, co poddaje w wątpliwość fundament kapłaństwa, czyli moralność. Mało tego - wręcz chronią się wzajemnie.

 

W każdym razie, właśnie skończyliśmy oglądać. Mimo, że temat całkiem nieźle nam znany, jednak w trakcie i po obejrzeniu musieliśmy się przejść przewietrzyć. Dobrze, że taki dokument powstał i jest nagłaśniany, bo ma szanse lepiej trafić przekaz kamery, gdzie są nagrane przyznania się do winy, niż jakiś tam kolejny artykuł, który łatwo odbiorca może uznać za "wyssany z palca atak na kościół".

 

Nie wiem jak odbiorą to przyjmujący na klęczkach komunię z ospermionej ręki. Pewnie wyprą albo zwalą winę na dzieło Szatana. No to ja się chętnie zapytam, że skoro to nie wina człowieka tylko Szatana, to czy wina nie powinna sięgać dalej, bo kto stworzył Szatana? No i co wówczas z wolną wolą???

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Rnext napisał:

w trakcie i po obejrzeniu musieliśmy się przejść przewietrzyć.

same' thing...

 

30 minut temu, Rnext napisał:

Pewnie wyprą albo zwalą winę na dzieło Szatana.

No przecież "ksionc to pan jezus", więc nie wolno źle mówić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film Sekielskiego zrobił robotę, Wałęsa już zmienił zdanie, a kiedyś bronił swojego kapelana. 

 

W kościele od dawna się działo źle. Internet, technologia, kamery, większa świadomość ludzi i szambo właśnie wybija z wielkim hukiem. 

 

Księża zaś ciągle powołują się na poddanie się procedurom i dezycjom Watykanu. Czyli dalej chcą omijać prokuraturę i sąd, jak korporacja która tylko zbywa powołując się na swoje jakieś tam wewnętrzne procedury. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ktoś złośliwie zauważył:

comment_GMBA4vSZasgzn1hL574BPgPEBevkV9Pj

 

Największym problemem jest, jak słusznie zauważono, nie samo istnienie pedofilów, lecz zamiatanie wszystkiego pod dywan, zamiast wypalenia wszystkiego gorącym żelazem.

Teraz każdy trzeźwo myślący zada sobie pytanie: "A kim Ty w takim razie jesteś, żeby mnie uczyć zasad moralnych?".

Czas na reakcję minął już jakiś czas temu, teraz wierchuszka może już tylko minimalizować straty.

 

7 godzin temu, Stary_Niedzwiedz napisał:

No przecież "ksionc to pan jezus", więc nie wolno źle mówić.

Jeszcze jako ministrant w gimnazjum miałem dialog z księdzem:

- Aleś Ty mały!

- A ksiądz wysoki i głupi!

 

Oczywiście od razu zostałem pouczony przez siostrę zakonną, że to grzech, bo... (nie pamiętam dokładnie, ale każdy z grubsza może dopisać odpowiednie zakończenie).

Teraz zapewne poszłoby coś w stylu: "a i inteligencją zbytnio nie grzeszy", no ale doświadczenie przychodzi z wiekiem.

Ksiądz się tylko z tego śmiał, bo młody i z dystansem, ale dewotki by mnie chyba zaciukały za taką uwagę :)

 

@Rnext

Do pełni szczęścia brakuje jeszcze tworzenia klanów rodzinnych, no ale nie można mieć wszystkiego ;)

Hierarchia kościelna bardzo przypomina mi partyjną - na dole zwykli ludzie, im dalej w las tym większe szambo, z pewną liczbą wyjątków.

No i pewnych okresach historycznych utrzymać się na szczycie mogły jedynie totalnie zdegenerowane kanalie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ancalagon napisał:

comment_GMBA4vSZasgzn1hL574BPgPEBevkV9Pj

Wracałem do tego fragmentu 2 razy bo myślałem że coś przeoczyłem, ale chyba nie. A mógłby to być zacny zwrot opinii na temat JP II.

 

Analogicznie - skoro był na samym szczycie, to albo wyrzucał czarnych albo umarzał takie zgłoszenia przez 27 lat.

Jak myślicie? ? Czy też ma coś na sumieniu> bo ja uważam że na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, dyletant napisał:

Z kościoła wyjdą nieliczni

...

Kościół to dno

 

...

Kościół wpaja nam kłamstwa

Precyzuj że mówisz o kościele katolickim.

Bo to nie to samo co "Kościół" jako taki.

@Obliteraror wyjaśnił wcześniej jaka jest różnica.

 

21 godzin temu, Obliteraror napisał:

Bo to nie jest kościół Chrystusowy. Po prostu :) I mowi o tym jasno nie tylko fragment Apokalipsy św. Jana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, slavex said:

Film Sekielskiego zrobił robotę, Wałęsa już zmienił zdanie, a kiedyś bronił swojego kapelana. 

 

 

To jest gra o wladze , wyciaga sie takie historie w odpowiednim czasie .Nic sie w temacie nie zmieni , politycy na smyczy kk pokrzycza pogroza palcem ze trzeba cos zmienic a bedzie tak jak bylo .Jestem w rp juz prawie tydz. i to co sie pierd.i w mediach kierowane do zwyczajnych zjadaczy cheba to nic innego jak przekierowywanie uwagi .Nikt sie na powaznie nie wezmie za kk bo oni tu r z a d z a , z tylnego siedzenia , to ich zerowisko .Ten film to tez taki wentyl bezpieczenstwa dla tej instytucji i dziala na ich korzysc ze niby odbywa sie tu jakies katharsis

Edytowane przez thyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aktualna akcja "oczyszczania" KK jest wykorzystywana w celach politycznych?

Oczywiście że tak. Co nie zmienia faktu, że oczyszczenie tej stajni Augiasza jest potrzebne.

 

15 godzin temu, Rnext napisał:

księża mając wiedzę (a jest ona naprawdę szeroka) na temat bądź podejrzenie popełnienia przestępstwa, masowo (organizacyjnie) zatajają ten fakt, co poddaje w wątpliwość fundament kapłaństwa, czyli moralność. Mało tego - wręcz chronią się wzajemnie.

To chyba najlepsze podsumowanie aktualnego problemu. Nawet pomijając pedofilię, sporo przestępstw jest zatajanych https://www.tvn24.pl/poznan,43/wikary-skazany-za-plantacje-na-plebanii-i-ciasteczka-z-marihuana,873640.html

Kiedyś ponadto była sprawa w pomorskim, że przechodzień rozpoznał na działce w środku miasta plantację, zawiadomił policję. Dwie godziny później przyjechało kilka młodych osób w sutannach, wszystko wycięli i zabrali. Policja oficjalnie przyjechała następnego dnia i nic nie znalazła - działka należy do dziś do opactwa.

 

Co z regułą, że skazani wyrokami księża nie trafiają do "rejestru pedofili"?

 

Kolejny problem to "resortowi księża". Co to jest za bezcenne źródło informacji, spowiedź. Praktycznie do końca 1989r SB posyłała do seminariów wtyki operacyjne - do dzisiaj ci ludzie funkcjonują w strukturach KK. Ostrożne szacunki mówią o kilku procentach, bardziej pesymistyczne podają szacunek 20%.

 

23 godziny temu, DOHC napisał:

Jp2 sprzedał Polskę pod lenno watykanowi.

Nie, nie on. Polskę pod lenno zaprzedał Mieszek I, a żeby było zabawniej, nie przyjął on chrześcijaństwa, a jedynie zmienił jego rodzaj, przechodząc spod obrządku słowiańskiego (Hadrian) pod obrządek łaciński (czyli niemiecki). Tak właśnie należy rozumieć zapis "był ślepy, ale otworzyły mu się oczy" - nie był poganinem, a heretykiem. Zrobił to w czasie, gdy zarówno papieże, jak i wyżsi urzędnicy KK musieli być zatwierdzani przez cesarza niemieckiego.

Na KK oparł się następnie Bolesław Chrobry, wprowadzając je tak gorliwie, że "święte księgi popalić kazał". Ta zbrodnia praktycznie zniszczyła jakiekolwiek ślady Polski przedchrześcijańskiej, pozwalając dzisiaj pro-germańskim naukowcom na twierdzenie, że Polacy przed chrztem byli niepiśmienni, a w ogóle to są odwieczne ziemie germańskie - i na to powoływał się KK "błogosławiąc" podboje Hitlera.

Przez ponad 500 lat pozostały na terenach Polski poprzednie wierzenia, zarówno pogańskie jak i ariański chrześcijanizm - KK był religią "elit".

Potem, działania KK zaczęły być skuteczniejsze, poprzez rządy trzech jezuitów, a kończąc na aprobacie rozbiorów.

Jeszcze w XIX wieku, poczet królów Polski był trochę szerszy niż naucza się teraz. "...REGNO IMPENSIS QVADRAGESIMVS QVARTVS IPSE IN REGIA SERIE..." - napis na kolumnie Zygmunta.

Tak więc mit Mieszka jako pierwszego władcy jest mitem nowym, stworzonym na potrzeby polityczne, propagowanym przez dzisiejsze "elity" i dzisiejszy Kościół Katolicki.

Za to jedno kłamstwo już, KK powinien stracić jakikolwiek status moralnej wyroczni.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja, rozpoczynając swoją aktywność na forum, poruszę wątek polityczny sprawy. Intrygująca jest tutaj reakcja partii rządzącej. Chcą podwyższyć wiek w którym kontakty seksualne uwaza się za pedofilię z 15 do 17 lat. https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/PiS-zaostrzy-kary-za-pedofilie.-Kaczynski-Trzeba-byc-tutaj-twardym?fbclid=IwAR3uRQjSqaP2lcq1e9nWbSiYRgZeuRYpIEhaWsyDwBttq8mYaF-7CWcze9E . Następstwem tego faktu jest sytuacja w której ginekolodzy będą musieli informować prokuraturę o nastolatkach uprawiających seks. Abstrahując od słuszności czy nie rozwiązania, to jeśli to wprowadzą to jest polityczny majstersztyk, gdyż stronie zauważającej nadużycia kościoła pokazują, że coś robią, a stronie "gdzie mi ruszacie kościół" pokazują, że dbają o konserwatywne prowadzenie się przez młodzież. Taka próba upieczenia dwóch pieczeni na jednym ogniu. Utrzymania elektoratu pro-kościelnego i przyciągnięcia ułamka krytycznego wobec kościoła.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kespert napisał:

poczet królów Polski był trochę szerszy niż naucza się teraz. "...REGNO IMPENSIS QVADRAGESIMVS QVARTVS IPSE IN REGIA SERIE..." - napis na kolumnie Zygmunta.

Może tłumaczenie zaproponuję: "A imię jego, czterdzieści i cztery" ;)

Nie mogłem się powstrzymać ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest tu min.:

1. Celibat. U prawosławnych i protestantów można mieć rodziny i dzieci, więc aspekt biologiczny oraz instynkty rodzicielskie mogą być normalnie realizowane. KK narzuca tu presję na księży i nie ma co się dziwić, że takie rzeczy wychodzą. To tak jakby komuś zakazać srać, bo coś tam. Tu jest pierwszy problem. 

 

2. Przymykanie oczu. JP2 jest uważany za największego papieża, ale z punktu widzenia KK był fatalny, choćby dlatego, że zamiatał sprawy pod dywan. Jego przyjaciel Marcial Maciel przez ponad 20 lat gwałcił dzieci, JP2 nie wiedział? Mając do dyspozycji najlepszy wywiad na świecie? Zamiast usunąć (nawet fizycznie) takich ludzi, zostawiało się ich w spokoju, jak gdyby nigdy nic.

 

3. Zbyt duża władza KK w państwie. Ziemie, majątki, wpływ na politykę. KK jest wciąż mocny i przez najbliższe 20-30 lat wciąż będzie, dopóki nie odejdzie pokolenie obecnych 50 latków +, 25 latkowie są już inni.

 

4. Księży się przenosi z parafii do parafii, 2-3 lata i dalej. To sprawia, że nie mają jakiejkolwiek stabilności, coś tam robią na parafii, organizują ludzi, a potem biskup ich przenosi i to co robili można sobie o kant dupy obić. To wpływa na psychikę. Ten system jest wogóle z dupy, nie dziwię się, że dużo księży pije. Nie mogą bzykać, nie mają stabilności, poczucie winy etc. Tak skonstruowany system ryje beret.

 

5. Nie ma próżni, wejdzie islam i wtedy nasza kultura będzie oficjalnie skończona. I tak KK zmienił kulturę ze słowiańskiej na łacińską, ale coś tam zostało. W przypadku islamu jest finito. To jak między młotem a kowadłem. Też kwestia kilku dekad.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, manygguh napisał:

Jego przyjaciel Marcial Maciel przez ponad 20 lat gwałcił dzieci, JP2 nie wiedział?

Może i wiedział, ale nie mówił i nie reagował bo w Watykanie byli więksi od niego i Wojtyle też mogli coś przyklepać, albo pozbawić go stanowiska w sposób mniej lub bardziej bezwzględny :) .

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.