Skocz do zawartości

"Tylko nie mów nikomu" - dokument Tomasza Sekielskiego nt. pedofilii w kościele


deleteduser110

Rekomendowane odpowiedzi

Filmu nie ogladałem, gdyż nie podążam za tłumem. Ale jest sprawiedliwość ludzka i boska. Ci, co uniknęli tej pierwszej, spotkają się ze 100 razy bardziej surową ta drugą. I bez znaczenia jest ilu ich było. Będą ukarani. A gadanie- ooo ja nie pójdę do Kościola, ooo ja już jestem niewierzący to podejście bez głębszego przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę zamieszczę zdjęcie Pana autora filmu. Nie jestem, żadnym wielkim katolem i nie bronię kościóła. Pedofilow nienawidzę. Ale kto normalny tatuluje sobie piramidę z okiem na ręku... Ciekawe co za religię wyznaje Pan Sekielski? Odpowiedzcie sobie sami.04838c04f13a33ecbcb8af16c600a2d1f0c375f4

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dyletant napisał:

Co by kto nie zakładał - jaką masz pewność że cokolwiek istnieje skoro nie ma żadnych dowodów? Pomijam fakt, że może jesteśmy celowo ograniczeni aby ciemność nie stała się jasnością.

Wszystko jest kwestia wiary, jakbyś wiedział nie musiałbyś wierzyć, aż takie trudne do ogarnięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że nieprawidłowości są, zgadzam się, że władze kościelne zamiatają to pod dywan, i skorumpowanej władzy bronić nie będę ale "dokument" jest czysto lewacki. Pan autor zapomniał wspomnieć o paru kwestiach. Jedną z ważniejszych jest to, że sporo jego bohaterów to byli agenci bezpieki, którzy jako agenci mieli powiedziane co mają robić więc wprowadzanie w błąd, dyskredytacja wszelkiej maści, donosicielstwo, knucie intryg itd., itp. to część arsenału agenta.

pkTD4w6.png

 

Zaopmniał wspomnieć, że ci którzy najgłośniej krzyczą teraz na Kościół sami są "niewinni".

 

rxV6vaM.png

 

Moim bardzo skromnym zdaniem to brat @EMKEJ ma rację - temat zastępczy, mydlenie oczu, zadyma i pic na wodę fotomontaż.

 

BB9j4L0.png

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, imprudent_before_the_event napisał:

Oraz z czytania Krytyki Politycznej (lewacka strona) w której często są wytykane/wyśmiewane prawicowe ideologie czy prawicowe rozważania, ale jakoś niezwykle rzadko podawane są przykłady nieprawidłowości w logice czy w faktach podawanych przez prawicową stronę

To dokładnie tak jak z drugiej strony, jeśli patrzy się na to bezstronnie. Dla lewaków ich argumenty też są argumentami. 

 

Jeśli zaś prawacy są tacy moralni, to jako pierwsi powinni się od kościoła katolickiego w takiej formie odwrócić. Bezwzględnie. Zamiast tego ja czytam o tym, że autor reportażu jest z TVN, że ma kurwa wytatuowaną piramidę (i żeby nie te, ja tam wiecie nic tego tamtego, no ale on ma wytatuowaną piramidę) - double facepalm. A czemu te dzieci tam chodziły, a co rodzice robili - ja jestem pewien, że nikomu nie trzeba tego tłumaczyć, z czego takie mechanizmy wynikają. 

 

Jeśli to jest ta prawacka moralność, żeby próbować sztuczkami retorycznymi bronić instytucji broniącej (nazwijmy to po imieniu) pedofilii to ja dziękuję. Bo kościół broni swoich pedofili zaciekle, uciekając się do manipulacji jakich nie wstydzi się żadna korporacja. Stosując na tych swoich przesłuchaniach ofiar takie chwyty retoryczne, żeby je jeszcze bardziej zakłopotać, upodlić, uciszyć. I robią to by chronić szeregowych księży. Żadnych tam biskupów nawet - szeregowych członków organizacji. Przerażające. Nie to, że oni tacy są, tylko że wierzący to akceptują a niektórzy jeszcze popierają. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Yolo napisał:

Gdzie byli rodzice, czemu pozwalali tuszować takie rzeczy

Kiedyś był podobny reportaż w telewizyjnym studiu, byli księża i dorośli, którzy byli kiedyś molestowani....

Okazało się, że rodzicie nie chcieli im wierzyć, wierzyli księżom, nie własnym dzieciom, taki to mają czarni autorytet.

 

Powiedzmy sobie szczerze, wszystkie religie są wymysłem człowieka. Niech ktoś wyjaśni, jaka jest funkcja kościoła , ? Bo przecież można być wierzącym, nie będąc członkiem jakiegokolwiek wyznania, a jeśli ktoś potrzebuje gdzieś przynależeć, to jest wiele innych wyznań chrześcijańskich w których nie dzieją się takie cyrki, i nie pisze tu tylko o samej, tfu, pedofilii. Wszystkiemu winny jest sztuczny wymysł, jakim jest celibat. Nie wierzę, że można tak stłumić popęd ,żeby nie istniał. Gdzieś musi znaleźć ujście, tylko dlaczego dzieci ? Czemu taki nie pójdzie np na divy ? To jest jakieś zboczenie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę oglądać by wiedzieć, że nie pokazali najważniejszych rzeczy bo ludzie i tak by nie uwierzyli, swoją drogą nie wiem co w was taki szok budzi, przecież to wszystko wiadomo od dawna no ale dobrze, że do mas ludzkich trafił ten przekaz, szkoda iż tylko nie pełny.

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, SzatanKrieger said:

Nie muszę oglądać by wiedzieć, że nie pokazali najważniejszych rzeczy bo ludzie i tak by nie uwierzyli, swoją drogą nie wiem co w was taki szok budzi, przecież to wszystko wiadomo od dawna no ale dobrze, że do mas ludzkich trafił ten przekaz, szkoda iż tylko nie pełny.

Tez uwazam ze przekazu od Sanjaya raczej by nie zalapali ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, SzatanKrieger said:

@thyr

Ale mi Pan powiedział!

 

 

@SzatanKrieger To bylo takie pol-zartem,  pol serio  Chcialem wyczaic jak zareagujesz ;) Ten chlop w kapeluszu dosc czesto ( choc nie zawsze wg.mnie) trafia w sedno , no ale to kwestia indywidualna co kto uwaza za meritum zagadnienia .pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wrotycz napisał:

Zgadzam się, że nieprawidłowości są, zgadzam się, że władze kościelne zamiatają to pod dywan, i skorumpowanej władzy bronić nie będę ale "dokument" jest czysto lewacki. Pan autor zapomniał wspomnieć o paru kwestiach. Jedną z ważniejszych jest to, że sporo jego bohaterów to byli agenci bezpieki, którzy jako agenci mieli powiedziane co mają robić więc wprowadzanie w błąd, dyskredytacja wszelkiej maści, donosicielstwo, knucie intryg itd., itp. to część arsenału agenta.

Autor nie zapomniał. Będzie w książce. Powiedział, że nie umieścił tego bo może to być ostatni bastion chowania się pedofilii w kościele. Jeśli by wydźwięk filmu był taki, że agentów bezpieka werbowała bo miała kompromitujące materiały na nich o pedofilii zaraz podniosło by się larum, że to atak na kościół (zresztą nie wszyscy pedofile to byli agenci). Jak powiedział większość negatywnych bohaterów rzeczywiście była zarejestrowana, natomiast dla dobra sprawy uznał, że pedofilia powinna być pokazana jako grzech bez przebaczenia bez żadnych innych okoliczności. Chciał by przemówiły poszczególne tragedie ofiar i dlatego są głównie rozmowy z nimi choć materiałów innych miał bardzo dużo. 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście bym porównał sytuacje z księżmi, trochę do sytuacji z kobietami, zauważcie że księża są wyniesieni na piedestał, chyba tylko w Polsce jeszcze panuję mentalność że ksiądz to taki Pan Jezus na ziemi, jeszcze do niedawna całowani byli po rękach, w związku z czym dużo ludzi nawet w sytuacji dowodów na skurwysyństwo w kościele, będzie w to nie wierzyć i jeszcze bardziej będzie gloryfikować księży, używając tanich haseł, że to kłamstwa, że nie wszyscy są tacy, czyli element wyparcia :)

 

Dlatego film o pedofilach w sutannach wywołał takie a nie inne emocje, jakbyśmy np oglądali film o pedofili w środowisku murarzu, tynkarzy, to pewnie temat spaliłby się w progach, natomiast jeśli chodzi o KK, oburzenie jest wprost proporcjonalne do tego jak bardzo gloryfikujemy księży, stąd ciągle silne w Polakach odziedziczone po średniowieczu przekonanie, że ksiądz jest nadczłowiekiem.

To przekonanie jest tak fundamentalną potrzebą, że ludzie wolą tuszować najobrzydliwsze czyny swoich podziwianych nadludzi, niż wrócić ze świata ideałów na ziemię., bo trzeba być skrajnie naiwny aby sądzić że jak chłopina założy czarną sukienkę to automatycznie straci popęd seksualny, albo kutas nie będzie mu stawał, wymyślili celibat, niech się teraz z tym bujają, tragedią jest to że używają do tego dzieci i bezczelnie zamiatają sprawy pod dywan, mogą to robić, bo wiedzą jaką pozycje mają w danym społeczeństwie, że nikt konsekwencji od nich nie wyciągnie.

Tylko w społeczeństwie, które uznaje ich za nadludzi i daje im nieograniczony, boski immunitet, może w ogóle być taka sytuacja, że stuprocentowy pedofil przeżyje całe swoje życie w spokoju, bez kary, bez potępienia i bez większych problemów, co pewnie często gęsto ma miejsce.

Z kobietami podobnie, ile to mężczyzn stawia kobiety na piedestale? ile to facetów nie wymaga od swoich kobiet nawet krzty odpowiedzialności za swoje czyny? a potem się dziwo że ich wykorzystała, przyprawiła rogi, albo na nich żeruję, kiedy im to powiesz, następuję element wyparcia, że moja myszka to jest inna, taki sam boski immunitet dany kobietom.

 

 

  • Like 1
  • Dzięki 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, The Motha said:

...... chyba tylko w Polsce jeszcze panuję mentalność że ksiądz to taki Pan Jezus na ziemi, 

 

 

 

 

Nie rozumiem zdziwienia , nawet Marek czesto powtarza o programowaniu podswiadomosci na ta materie .Wyobraz sobie moja matke gdy xiadz po koledzie na pytanie gdzie moj zeszyt do indoktrynacji otrzymal odpowiedz w stylu : chodze tam tylko ze wzgledu na matke , i nie mam potrzeby przelewac te brednie na papier .Mi sie udalo z tego wyrwac lecz zdaje sobie sprawe ze ogromna czesc populacji nigdy nawet o tym nie pomysli 

Edytowane przez thyr
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, thyr napisał:

Nie rozumiem zdziwienia , nawet Marek czesto powtarza o programowaniu podswiadomosci na ta materie

Marek jest tylko człowiekiem i nie ma patentu na wiedzę, o wszystkim decyduje Bóg i zawsze staję się jego wola, zawsze, bo co tak naprawdę jest Twoje tutaj? nic, wszystko co dobre i złe pochodzi od Boga, a z tego co zauważyłem, Bóg lubi ludzi zdeterminowanych na osiągniecie celu, np jest o tym fajna historia w ST o walce Jakuba z Aniołem.

 

5 minut temu, thyr napisał:

Mi sie udalo z tego wyrwac lecz zdaje sobie sprawe ze ogromna czesc populacji nigdy nawet o tym nie pomysli 

No dokładnie, i to niestety daje gwarancje tego że kościół dalej będzie człapał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EMKEJ i inni. Jeżeli ten film jest zasłoną dymną dla innych tematów. To możecie mi podać kiedy taki film powinen wyjść? Bo jeżeli ta data jest nie dobra, to jaka jest? Np w cyklu wyborczym co 4 lata. Życie polityczne zawsze jest wielobiegunowe. Nie raz już jakiś news zmienił wyniki wyborów. Pełna zgoda. Ale idealnej daty do publikacji nie da się w moim przekonaniu określić. Zawsze będzie coś jeszcze...

 

A może film nie powinien powstać? 

 

Skąd tak duży odsetek, w seminarium już się tego uczą?

 

Brak relacji z drugą płcią w okresie młodzieńczym, potem studia i w okolicach czterdziestki, księża muszą dać sobie upust?

Coś jak spokojna dziewczyna, nagle musi poskakać po kutasach? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, The Motha napisał:

Dlatego film o pedofilach w sutannach wywołał takie a nie inne emocje, jakbyśmy np oglądali film o pedofili w środowisku murarzu, tynkarzy, to pewnie temat spaliłby się w progach, natomiast jeśli chodzi o KK, oburzenie jest wprost proporcjonalne do tego jak bardzo gloryfikujemy księży,

Myślę, że ważnym "szczegółem" jest jednak to, jaką pozycję w kontekście moralności i czystości mają mieć z założenia księża. To jednak nie to samo na tej płaszczyźnie, co murarz czy tynkarz. 

 

39 minut temu, The Motha napisał:

trzeba być skrajnie naiwny aby sądzić że jak chłopina założy czarną sukienkę to automatycznie straci popęd seksualny, albo kutas nie będzie mu stawał,

Ktoś mógłby powiedzieć, że skrajnie naiwne jest w ogóle uznawanie tej instytucji jako pośrednika w drodze do zbawienia :) Natomiast są to zasady, które sami kultywują. Ba! Są to zasady, których w jakiejś części sami wymagają od wiernych, np. zachowanie czystości do ślubu.

 

Dlatego ja nie mogę uwierzyć, że ludzie łykają argumenty w postaci jakiś pierdół o tym, że zło jest w każdym, grzech pierworodny bla bla bla. Ciekawe, czy gdyby jakaś np. obsługa lotniska w wieży kontroli lotów spowodowała zderzenie dwóch samolotów, w wyniku której zginęłoby 700 osób bo jeden z kontrolerów poszedł zaruchać sprzątaczkę w kiblu (albo na kawę, cokolwiek) i potem wyszedłby do mediów przedstawiciel lotniska mówiąc "To tylko ludzie, każdy czasem potrzebuje zaruchać/wypić kawę, no nie poradzisz" jaka byłaby ich reakcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, bioroboty ktorych jedyna refleksja jest co dzis do gara wlozyc , kogo by tu jeszcze wydupczyc zdecydwanie tej woli szukania autentycznosci nie maja  .Pytanie kto inicjuje chec zmiany swiatopogladu ? ps.Marek byl tu tylko najblizszym przykladem , ja go nie odbieram jako guru :)

@The Motha

Edytowane przez thyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tytuschrypus napisał:

Myślę, że ważnym "szczegółem" jest jednak to, jaką pozycję w kontekście moralności i czystości mają mieć z założenia księża

Do tego właśnie zmierzam.

Dlatego odpowiadałem już @Yolo w tym temacie, że jeśli ktoś uważa się za autorytet moralny, to jednak powinniśmy wymagać od nich trochę więcej, a z czego to się bierze? indoktrynacja od wieków, głosząca przedłużenie działalności Apostołów na ziemi w postaci księży, co jest nonsensem.

 

15 minut temu, tytuschrypus napisał:

Ktoś mógłby powiedzieć, że skrajnie naiwne jest w ogóle uznawanie tej instytucji jako pośrednika w drodze do zbawienia

Dokładnie, to mnie zastanawiało już jak byłem 15 letnim chłopcem, bo skoro kiedy chce zamówić pizze, to na cholerę mam dzwonić na policje, a dopiero policja przełączą mnie do straży, a ze straży do pizzeri, to absurd.

Zresztą, w Biblii jest wyraźnie napisane, że jest tylko jeden pośrednik.

19 minut temu, tytuschrypus napisał:

poszedł zaruchać sprzątaczkę w kiblu (albo na kawę, cokolwiek) i potem wyszedłby do mediów przedstawiciel lotniska mówiąc "To tylko ludzie, każdy czasem potrzebuje zaruchać/wypić kawę, no nie poradzisz" jaka byłaby ich reakcja. 

Co nie? :) .

 

13 minut temu, thyr napisał:

ja go nie odbieram jako guru :)

Nienawidzę tego słowa, sugeruje mi jakoś sektę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piter_1982 napisał:

Jak powiedział większość negatywnych bohaterów rzeczywiście była zarejestrowana, natomiast dla dobra sprawy uznał, że pedofilia powinna być pokazana jako grzech bez przebaczenia bez żadnych innych okoliczności.

Mógł powiedzieć to czy tamto, natomiast jest faktem, że skompromitowani księża korzystali z parasola ochronnego władzy. Byli promowani na wyższe stanowiska. Władze komunistyczne musiały się zgodzić na nominacje biskupów. Jak to dokładnie wyglądało, nie wiem, ale część TW zaszła bardzo wysoko (niewiele brakowało, aby TW został prymasem Polski). Dlaczego ksiądz Jankowski został "legendarnym kapelanem" Solidarności? Bo władza się na niego zgodziła wiedząc, że SB ma na niego haki. Wałęsę też władza dostarczyła do stoczni.

 

Czy wytłumaczenie, że cała pedofilia w Kościele to jest skutek infiltracji bezpieki jest uczciwe? Nie wiem. Nie znam na tyle tematu. Na pewno jest to jedna z głównych przyczyn bezkarności księży-pedofilów.

Godzinę temu, The Motha napisał:

oburzenie jest wprost proporcjonalne do tego jak bardzo gloryfikujemy księży, stąd ciągle silne w Polakach odziedziczone po średniowieczu przekonanie, że ksiądz jest nadczłowiekiem.

No bez przesady. Byli w historii papieże wywołujący powszechne zgorszenie, byli biskupi, i to w katolickiej Polsce Jagiellonów.

 

Szacunek dla księdza mógł wynikać z różnych rzeczy, np z prześladowań w czasie wojny i w czasach komunistycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thyr

A mi chodziło nie o to co Pan Sanyaja mówi tylko o fakty czyli handlowanie dziećmi, kanibalizm, programowanie podświadomości i świadomości na biedę, nędzę, samobiczowanie się, na dziwne praktyki z poświęcaniem małych dzieci pod watykanem i inne "cuda boże" takie jak pomoc hitlerowcowm, klątwy rzucane na Polskę itd, itp. Wtedy to byśmy mogli mówić o liźnięciu prawdy a tak to podali ze 25% tego co kościół robi.

 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

Czy wytłumaczenie, że cała pedofilia w Kościele to jest skutek infiltracji bezpieki jest uczciwe? Nie wiem.

Nie jest, choć w polskich realiach ma dużą rację bytu.

Ta gangrena występuje we wszystkich religiach i na całym świecie, choć w judaizmie to tabu, a w islamie za mówienie o tym można stracić głowę.

 

Moim zdaniem przyczyną wszelakich nadużyć we wszystkich systemach religijnych jest autorytet, jaki zostaje nadany ich przedstawicielom.

Nie było by w tym nic złego, gdyby nie ślepota i głuchota dużej części wiernych.

O ile ksiądz jest dla mnie autorytetem w sprawach wiary i już wielokrotnie znajdowałem wśród nich odpowiedzi na kwestie, które łamały mi głowę, o tyle w każdej innej kwestii autorytetem może się stać, jeśli na to zapracuje.

Bo to człowiek, jak każdy inny. A jacy są ludzie, chyba nie trzeba tłumaczyć.

 

Niby z racji swojego stanowiska powinien być kimś stawianym za wzór. Znam takich, ktorzy się do tego nadają.

Ale to samo stanowisko psuje ludzi, nadając im szerokie uprawnienia, przywileje i autorytet, źle rozumiany.

I wreszcie, biorąc pod uwagę ostatnie zdanie, myślę że spora cześć duchowieństwa każdej religii wybiera ten zawód ze względu na wspomniane korzyści, z duchowością niewiele mając wspólnego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

Kto pomagał hitlerowcom?

Watykan, to nie tylko w czasie II WŚ, związki Watykanu i Niemiec sięgają znacznie, znacznie wcześniej, Niemcy to od wieków zbrojne ramie Stolicy Apostolskiej.

A na czym polegała ta pomoc w czasie II WŚ? np na tym że Hitlerowcy dostawali paszporty, ornat i jako ''księża'' uciekali do krajów Ameryki Południowej.

Edytowane przez The Motha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.