Skocz do zawartości

"Tylko nie mów nikomu" - dokument Tomasza Sekielskiego nt. pedofilii w kościele


deleteduser110

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli generalnie wniosek jest jeden, szaraki i szeroko pojęty NARÓD był, jest i będzie dymany przez różnego rodzaju WŁADZĘ, a jedyne co my zwykli ludzie możemy zrobić to być ostrożnym bo zło kryje się na każdym kroku, sprawiedliwości nie było, nie ma i raczej nigdy nie będzie na tym swiecie, zawsze się znajdzie jakaś kanalia, którą kryje inna kanalia wyżej postawiona. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/11/2019 at 6:55 PM, Ważniak said:

A czy Twoje dziecko było już dzisiaj w kościele???

 

Jesteś pewien, że w buzi miało tylko opłatek???

Takie pytania padają w tym filmie czy to Twoja inwencja twórcza? Tak czy inaczej poziom bardzo górnolotny.

 

Nie będę tego oglądać. "Kler" też nie leżał w granicach moich zainteresowań. Poczekam aż wypuszczą film o gejach pedofilach, nauczycielach pedofilach, muzułmańskich pedofilach, Żydach pedofilach, pedofilii w polityce, gospodarce, wśród dziennikarzy i celebrytów, etc i przejrzę je wtedy wszystkie hurtowo by mieć pogląd na całą sytuację a nie poszczególne grupy zawodowe czy tam związki wyznaniowe.

 

Czy pedofilia powinna być karana? TAK. 

Czy kościół powinien ponieść konsekwencje za tuszowanie takich spraw? TAK.

Czy wszyscy księża to pedofile? ZDECYDOWANIE NIE.

Czy to co robi aktualny rząd pod publiczkę zaostrzając kary pomoże? NIE.

Czy to co sugeruje "opozycja" w postaci "latarników" i edukacji-dewiacji w szkołach pomoże? NIE.

 

Sterylizować lub od razu utylizować. Trzymanie morderców, pedofilii i tym podobnych w zamknięciu na nasz koszt mija się z celem. Ci ludzie po opuszczeniu ZK nigdy nie będą normalnymi obywatelami - a już na pewno nie po wyroku 15-25 czy 30 ileś lat co teraz jest proponowane ;) 

 

Chciałbym również zwrócić delikatnie uwagę na fakt, że mogę wam bez większego wysiłku w weekendowy wieczór znaleźć 14 letnią dupę wyglądającą jak 20tka. Tak ostatnio gość władował się na minę w UK.

Panna skłamała, że ma 19 a miała 12 (uwierzcie, w UK taka pomyłka jest możliwa, cycki im rosną na macu), odbyli stosunek, on zrobił jej fotkę i wysłał kumplowi żeby się pochwalić. Matka sprawdziła gdzie logował się jej telefon i ruszyła machina. Gość skończył z przeróżnymi zarzutami w tym rozpowszechnianie materiałów (fotka), wylądował na 2,5 roku w więzieniu razem z zakazami kontaktu z dziećmi włączając przebywanie i mieszkanie w jednym domu oraz dożywotnim wpisem na listę przestępców seksualnych i to pomimo iż sąd DAŁ WIARĘ że nie był świadomy jej wieku a stosunek odbył się za zgodą obu stron. 

https://www.dailymail.co.uk/news/article-6679531/Office-worker-spent-night-12-year-old-girl-jailed.html

 

Żeby nie było, nie usprawiedliwiam gościa, mógł się upewnić - ale dożywotni wpis na listę przestępców seksualnych? 

Może gdybym nie pracował w klubach i nie widział takich dup to bym przyklasnął, ale sam się nadziałem nie raz i to pomimo dość sporej wprawy (ja wręcz legitymowałem) :) 

 

Pamiętajcie również, że zaostrzanie kar "na pałę" odbije się też rykoszetem na mężczyznach w związkach małżeńskich gdy dojdzie do rozwodu. 

Ile razy kobieta chcąc pogrążyć męża po całości, w trakcie rozwodu rzuca fałszywe oskarżenia o pedofilię? 

Ok jeśli do czegoś doszło - utylizować takiego ojca  - ale miej jeden z drugim pecha i traf na zły dzień macic wydających opinię i pieczętujących Twój los w sądzie. Pozdro. 

 

Zresztą podobne akcje teraz dzieją się z oskarżeniami o gwałt. Na "zachodzie" to już jest PLAGA.

https://www.dailymail.co.uk/news/article-7008173/Rape-charged-dropped-woman-realises-FORGOT-consented-having-sex-man.html

https://www.unilad.co.uk/news/man-killed-himself-after-false-rape-claim-despite-texts-that-proved-his-innocence/

https://www.timeslive.co.za/news/south-africa/2019-01-23-father-held-after-vigilantes-kill-man-wrongly-accused-of-daughters-rape/

 

 

 

Jeszcze raz. Udowodnione przypadki sterylizować albo od razu utylizować - ALE - nie będzie na tym świecie sprawiedliwości tak długo jak długo osoby rzucające FAŁSZYWE oskarżenia nie będą karane z urzędu.

 

W kościele Latającego Potwora Spaghetti takie rzeczy się nie dzieją, serdecznie zapraszam w nasze kręgi ;) 

 

Edytowane przez nieidealny świat
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nieidealny świat napisał:

Nie będę tego oglądać. "Kler" też nie leżał w granicach moich zainteresowań. Poczekam aż wypuszczą film o gejach pedofilach, nauczycielach pedofilach, muzułmańskich pedofilach, Żydach pedofilach, pedofilii w polityce, gospodarce, wśród dziennikarzy i celebrytów, etc i przejrzę je wtedy wszystkie hurtowo by mieć pogląd na całą sytuację a nie poszczególne grupy zawodowe czy tam związki wyznaniowe.

I tutaj powraca pytanie, czy Kościół Katolicki to nie jest z definicji instytucja, w której poziom tego zjawiska i to, jak powinno być potępiane można porównywać do ww. grup. Wydawało mi się, że w zakresie moralności powinna to być organizacja nie tyle nieskazitelna, co surowo potępiająca tego typu zachowania. A nie przenosząca gościa z zakazem sądowym zbliżania się do nieletnich na drugi koniec kraju, gdzie prowadzi rekolekcje. 

 

O to się rozchodzi. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2019 o 13:58, Rnext napisał:

Może tłumaczenie zaproponuję: "A imię jego, czterdzieści i cztery" ;)

Ale to akurat nie żart. Istnieje teoria, że Mickiewicz pisząc miał w pamięci właśnie dyskusje czy liczyć okresy władzy podzielonej na kilku władców naraz, jako okresy rządów. Jeśli tak, Waza był 44 królem w serii władców Polski - i tak zapisał na kolumnie jego syn. Jeśli nie, to pierwszy król porozbiorowy, w nowej odrodzonej Polsce, byłby 44 królem rządzącym samodzielnie (według niektórych rachunków, według innych byłby "obok").

W odbiorze "Dziadów" przez współczesnych Mickiewiczowi, to było oczywiste odniesienie do następnego króla Polski.

 

 

3 godziny temu, Kapitan Horyzont napisał:

Wystarczyła grupa skorumpowanych księży, z szefem odpowiednio wysoko, aby taki proceder zorganizować

A co jeśli szefem tej grupy jest papież? A grupa obejmuje większość wysokich dostojników KK?

Od legitymizacji Hitlera w Reichskonkordat z 1933r, poprzez objęcie urzędu papieża w 1939r, aż po śmierć w 1958r, działalność Piusa XII generuje bardzo wiele wątpliwości. Tak wiele, że niedawno Franciszek ogłosił, iż 2 marca 2020r zostaną ujawnione wszystkie, w tym też tajne, dokumenty Watykanu na temat tego papieża.

Dlaczego dopiero wtedy, a nie po prostu "jutro"? Bo trzeba wprowadzić poprawki... - takie modus operandi.

sCWqFaQ.png

 

PS: Ciężko uwierzyć, że KK nie wiedział co się dzieje w hitlerowskich Niemczech - ale jakoś nie nagłaśniał sprawy, nie piętnował oprawców, nie mówił o morderstwach systemowych, a nawet ratował sprawców.

Ciężko uwierzyć co się dzieje w KK w sprawie pedofilii - ale jakoś KK też nie nagłaśnia sprawy, nie piętnuje oprawców, a raczej ich chroni.

Po owocach ich poznacie.

 

Edytowane przez Kespert
Dodatek.
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, tytuschrypus said:

I tutaj powraca pytanie, czy Kościół Katolicki to nie jest z definicji instytucja, w której poziom tego zjawiska i to, jak powinno być potępiane można porównywać do ww. grup. Wydawało mi się, że w zakresie moralności powinna to być organizacja nie tyle nieskazitelna, co surowo potępiająca tego typu zachowania. A nie przenosząca gościa z zakazem sądowym zbliżania się do nieletnich na drugi koniec kraju, gdzie prowadzi rekolekcje. 

 

O to się rozchodzi. 

Skoro w znakomitej większości w KK wykorzystywani byli chłopcy to bardziej odpowiednio postawionym pytaniem było by - czy homoseksualiści pracujący dla KK odstają od średniej takich przypadków wśród wszystkich homoseksualistów?

 

23 minutes ago, Ważniak said:

@nieidealny świat Moja własna inwencja, cieszę się, że Ci się podoba.

Winszuję ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe, bo Pius miał po wojnie bardzo dobrą opinię. Zmieniało się to stopniowo, a proces jest stosunkowo niedawny. Głównym zarzutem była "bierność" wobec Hitlera. Oczywiście to jest zarzut fałszywy.

 

Poczekajmy zatem na odtajnienie archiwów. Ja raczej nie obawiam się korekt - zbyt trudna byłaby to praca i łatwa do wykrycia.

14 minut temu, Kespert napisał:

PS: Ciężko uwierzyć, że KK nie wiedział co się dzieje w hitlerowskich Niemczech - ale jakoś nie nagłaśniał sprawy, nie piętnował oprawców, nie mówił o morderstwach systemowych, a nawet ratował sprawców.

O jakim okresie piszesz? O 1933? Kto wówczas mógł przypuszczać, kim będzie Hitler? O wojnie? Jeśli tak, to kompletnie nie znasz realiów.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki - zapewne ktoś prócz mnie pamięta próbę nakręcenia przez Sylwestra Latkowskiego w 2005 r. filmu o siatce pedofilskiej m.in działającej na Dworcu Centralnym w W-wie? Film wg. mojej wiedzy jest "półkownikiem", w archiwach TVP. Żadna władza telewizyjna (czy z lewa czy z prawa, jedna w sumie swołocz) nie odważyła się na emisję.

 

Włoska Camorra to małe piwo przy potężnym lobby.

Edytowane przez Obliteraror
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie argumentacja "bo u murarzy jest więcej pedofilów", w kościele jest najmniejszy odsetek, więc film Sekielskiego to paszkwil - po prostu irytuje. To tak jakby mówić zostawmy polski rząd i jego afery, w Wenezueli więcej kradną. Było morderstwo w biały dzień w środku Warszawy? Dajcie spokój, wiecie jaki jest odsetek morderstw w stolicy Brazylii?

 

Każdego pedofila trzeba ścigać, ale pedofil murarz nie jest częścią organizacji zaufania publicznego, w której tuszuje się przypadki pedofilii, a która w wielu przypadkach stoi ponad prawem. Film Sekielskiego pokazał nie suche statystyki, że ktoś ma wujka, który zna sołtysa u którego we wsi był kiedyś ksiądz co dzieci macał. Film pokazał konfrontacje ofiara-sprawca! Jak można bagatelizować taki przekaz i mówić, że się tym nie przejmuje, bo to atak TVNu na KK. Niepojęte dla mnie...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się przejmować, to jasne. Po prostu chodzi o jakąś uczciwość. Ilu księży popełniło czyny pedofilskie, a ilu nie. Jaką była ich orientacja. Są na ten temat wiarygodne dane, przynajmniej z USA. Jak jest gdzie indziej, w innych zawodach. To daje punkt odniesienia.

 

Bo inaczej jest napierdalanka. Jedni krzyczą o delegalizacji, a inni, że to paszkwil.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że od razu należy zaorać KK i na wszelki wypadek powsadzać wszystkich. Ale bagatelizowany jest - jak wspomniałem - pewien problem. Przykład: jeśli udowodnione przypadki nadużyć nauczycieli WFu wobec dzieciaków skutkowałyby w wielu przypadkach przeniesieniem do innej szkoły za aprobatą dyrektora szkoły, a potem wyszłoby że i w ministerstwie oświaty były sygnały i na tym szczeblu również zostały wytuszowane, to można by było przyjac, że wobec takiej zmowy milczenia było ich więcej niż kilka udowodnionych, skoro jest taka bezkarność? Czy jeden rodzić z drugim by mówili: eee spokojnie, 2 przypadki udowodnione, dajmy spokój, po co roztrzasać. No nie wydaje mi się to fantasmagorią. Oczywiście nie twierdzę, że tak musiało być, ale jakiś logiczny ciąg powstaje, który naturalnie daje do myślenia.

 

Afery pedofilskie wybuchły w USA, kościele irlandzkim, warto zobaczyć film o Legionie Chrystusa w Watykanie, teraz mamy nasz kraj. Są przesłanki do tego, że sama głowa Kościoła miała świadomość co się dzieje. Dlaczego w takim razie niektórzy tak mocno uchwycili się tego argumentu murarzy, że u nich niby więcej "bo udowodniono"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nieidealny świat napisał:

Skoro w znakomitej większości w KK wykorzystywani byli chłopcy

Są jakieś dane na ten temat? 

 

2 godziny temu, nieidealny świat napisał:

czy homoseksualiści pracujący dla KK odstają od średniej takich przypadków wśród wszystkich homoseksualistów?

Nie widzę związku z postawioną przeze mnie tezą. 

 

1 godzinę temu, Kim Un Jest? napisał:

Każdego pedofila trzeba ścigać, ale pedofil murarz nie jest częścią organizacji zaufania publicznego, w której tuszuje się przypadki pedofilii, a która w wielu przypadkach stoi ponad prawem. Film Sekielskiego pokazał nie suche statystyki, że ktoś ma wujka, który zna sołtysa u którego we wsi był kiedyś ksiądz co dzieci macał. Film pokazał konfrontacje ofiara-sprawca! Jak można bagatelizować taki przekaz i mówić, że się tym nie przejmuje, bo to atak TVNu na KK.

Wydawałoby się to oczywiste, nie? 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można obarczać winą cały Kościół. Ale to powinna być nauka dla ludzi w Kosciele na stanowiskach. Zabraklo elementu kontroli i karania w postaci natychmiastowego wydalenia ze stanu kapłańskiego. Jesli odpowiedni purpuraci wyciągna odpowiednie wnioski, to ten film będzie tylko z korzyscią dla KK, gdyż doprowadzi do oczyszczenia jego szeregów z ludzi, którzy nie nadają się do stanu kapłańskiego. Nie zastanawiam się o ile ten film powstał akurat teraz a nie np 3 lata temu, lub zaraz po wyborach. Film ma wpłynąć na wynik wyborów.

 

Teraz pewno wyrzuca trochę osób ze stanu kapłańskiego, ale nalezało to zrobić przed filmem. Ale to juz chyba prakttyka narodowa, że najpierw wybucha pożar lub wali się jakaś hala, a dopiero potem sa kontrole w całym kraju. Polak madry po szkodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, tytuschrypus napisał:

Są jakieś dane na ten temat? 

 

 

 

http://usccb.org/issues-and-action/child-and-youth-protection/upload/The-Nature-and-Scope-of-Sexual-Abuse-of-Minors-by-Catholic-Priests-and-Deacons-in-the-United-States-1950-2002.pdf

 

Jest nawet i cały raport z którego wynika, że  80,9 proc. ofiar molestowania nieletnich przez duchownych (księży i diakonów) było płci męskiej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, tytuschrypus said:

Są jakieś dane na ten temat? 

Zapewne. Nie jestem zafiksowany na kościół więc nie chce mi się szukać dokładnych statystyk - poprzestanę zatem na cytatach prasowych.

 

Za https://www.bbc.com/news/world-44209971 :

Quote

A Church-commissioned report in 2004 said more than 4,000 US Roman Catholic priests had faced sexual abuse allegations in the last 50 years, in cases involving more than 10,000 children - mostly boys.

 

A co do:

23 minutes ago, tytuschrypus said:
3 hours ago, nieidealny świat said:

czy homoseksualiści pracujący dla KK odstają od średniej takich przypadków wśród wszystkich homoseksualistów?

Nie widzę związku z postawioną przeze mnie tezą. 

Dla mnie miarodajnym zdiagnozowaniem występowania zjawiska w danym obszarze jest porównanie go z całością danej grupy. Sugeruję przez to, że może to nie jest problem księży w kościele tylko homoseksualistów w kościele - a skoro tak to jak to się ma do współczynnika ilości pedofilów wśród wszystkich homoseksualistów.

 

https://rense.com/general24/reportpedophilia.htm

Quote

The institute, after reviewing more than 19 studies and peer-reviewed reports in a 1985 "Psychological Reports" article, found that homosexuals account for between 25 and 40 percent of all child molestation.

Poszukałbym czegoś świeższego ale nie bardzo mam czas :) Zakładając nawet niższy 25% udział homoseksualistów wśród wszystkich molestowanych dzieci, przy założeniu że osoby homoseksualne stanowią niecałe 2% społeczeństwa... To SPORO :) 

 

Edytowane przez nieidealny świat
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film ma już 12.5 mln wyświetleni i oprócz nr 1 w Polsce (co oczywiste) dotarł do następujących pozycji w trendach na czasie (część w przybliżeniu):

#1 Norwegia

#3 Irlandia

#18 Holandia

#20 Szwecja

#25 Belgia

#30 Dania

#40 Austria

 

5 godzin temu, zuckerfrei napisał:

Może winno być: wolnomularzy.  Przepraszam musiałem. ?

Co by nie mówić, mason z angielskiego to właśnie murarz, kamieniarz :D

 

@Kespert

Akurat pewnym jest, że jest, że Zygmunt Waza jest 44. królem Szwecji, bo Polski na pewno nie ;)

Za to nie licząc Romanowów władców Polski było 43 (oczywiście tutaj wiele zależy od przyjętej metody), czyli rzeczywiście ten 44. mógłby dopiero nadejść.

 

Co do Niemców, ja czytałem że jeden z głównych szlaków przerzutowych wiódł przez Watykan i Hiszpanię.

Czy tak było naprawdę - kto wie, choć sporo prawdopodobieństwo jednak jest.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@thyr

Sanyaja bierze wiedzę z innych źródeł by służyły mu jego wizji siebie i jego sekty. Proszę nie rób teatrzyku tutaj bo umniejszasz cierpienie tych biednych dzieci, które są składane kij wie komu i czemu. Jeśli chcesz mnie prowokować i zaczepiać to rób to w innych wątkach.

A to, że Sanayaja miesza prawdę z fikcją i dodaje od siebie to inna sprawa, proszę nie przytaczamy więcej tu w tym wątku tego.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kapitan Horyzont napisał:

To ciekawe, bo Pius miał po wojnie bardzo dobrą opinię. Zmieniało się to stopniowo, a proces jest stosunkowo niedawny. Głównym zarzutem była "bierność" wobec Hitlera. Oczywiście to jest zarzut fałszywy.

To ciekawe, bo Pius Jankowski miał po wojnie śmierci bardzo dobrą opinię. Zmieniało się to stopniowo, a proces jest stosunkowo niedawny. Głównym zarzutem była "bierność" wobec Hitlera pedofilia. Oczywiście to jest zarzut fałszywy.

 

3 godziny temu, Kapitan Horyzont napisał:

Ja raczej nie obawiam się korekt - zbyt trudna byłaby to praca i łatwa do wykrycia.

KK podjął się takich "korekt" jak wymazanie z kart historii Bolesława Zapomnianego, króla Polski. Jak wymazanie całej historii Polski przedchrześcijańskiej (chociaż ślady pozostały w kronikach niemieckich, czeskich, rosyjskich, rzymskich, tureckich a nawet archiwach Watykańskich). I nie ma dziś znaczenia że błędy/edycje te są wykryte i udokumentowane - podważanie "oficjalnej nauki" KK jest "tabu", więc kontynuuje się kłamstwo.

Także Pismo Święte - Nowy Testament, nie oparło się "edycjom" - słynne "Każdy z nich pozostawił Ewangelię", dzieje synodów Konstantyna (każdy kapłan przyjechał z własną Biblią, a wyjechał z wersją "poprawioną oficjalną"), czy tematyka Źródła Q.

Przy tym, korekta historii życia jednego papieża, to błahostka - szczególnie w okresie wojennym gdzie oczywiście "działał w ukryciu", i jeden czy dwa dokumenty z "tajnej" działalności, łatwo będzie przeciwstawić setkom zdjęć ze spotkań, oficjalnym encyklikom i listom itd. Nie zaprzeczam że Pius XII nie prowadził działań zakulisowych, czy że nie ratował Żydów - to już dość udowodniono; ale skala z którą to robił, jest niewspółmierna do działań jego na rzecz "nowego świętego cesarstwa".

 

3 godziny temu, Kapitan Horyzont napisał:

O 1933? Kto wówczas mógł przypuszczać, kim będzie Hitler?

Wstępem do niesławnej Akcji T4 z okresu wojennego, był akt prawny z 14 lipca 1933 r. (Gesetz über die Verhütung erbkranken Nachwuchses), na mocy którego wysterylizowano przymusowo ok. 400 tys. obywateli III Rzeszy (początkowo tylko dzieci, później także dorosłych).

Jak dla mnie, przymusowa sterylizacja przy użyciu siły wprowadzona jako oficjalne prawo, już jest wystarczającym powodem by podnieść alarm.

 

4 godziny temu, Kapitan Horyzont napisał:

O wojnie? Jeśli tak, to kompletnie nie znasz realiów

Przyznaję otwarcie że w czasie wojny, czy nawet po Nocy Kryształowej, otwarte sprzeciwianie się Hitlerowi byłoby wyrokiem śmierci. Wielu księży protestanckich i katolickich taką śmierć poniosło. Biskupi na terenach Niemiec wybrali współpracę, a przynajmniej "mniejsze zło" czyli oficjalną obojętność, i naprawdę ciężko ich za to winić czy mieć pretensje.

Już odczytanie encykliki  Piusa XI „Z palącą troską” z 1937r, wiązało się ze sporą odwagą - to był właściwie ostatni zorganizowany jawnie akt oporu KK.

Natomiast presja ze strony nazistów na KK zaczęła się już w 1933r, z którego pochodzi to zdjęcie:

Bundesarchiv_Bild_183-1985-0109-502_Kirc

 

Tym niemniej, wybranie postawy chowania głowy w piasek przez tych biskupów/kardynałów/papieża, których życie nie było zagrożone bezpośrednio, jako żywo przypomina aktualną postawę KK - ci, którzy nie piętnują pedofilii w KK, nawet jeżeli sami jej nie praktykują, poprzez grzech zaniechania są jej współwinni. Biskup, który wiedząc o proboszczu skazanym za pedofilię, przeniósł go na inną parafię do dalszej pracy z dziećmi - jest dla mnie moralnie niemal takim samym ścierwem, jak ten proboszcz-pedofil; obaj powinni zostać wydaleni ze stanu kapłańskiego.

 

W moim osobistym odczuciu, każda próba bronienia przypadków bezspornych, szczególnie tekstami "może to dziecko uwiodło księdza", czy też poprzez pomniejszanie tragedii, jest osobistym ciosem w moją wiarę. W fundament tego, co nazywam Kościołem - "wspólnotą". Ja z takimi biskupami wspólnoty nie czuję. Paradoksem więc jest, że moją wiarę atakują - biskupi...

 

Sednem problemu nie jest to że zdarzyły się przypadki pedofilii w KK - problemem jest to, że KK jako instytucja, sprawców tych przestępstw chroni.

 

@Ancalagon, polecam na przykład lekturę księgi Die Theilung Polens in den Jahren 1773, 1793, 1796 und 1815 nebst einer Dynastien-Tafel der Könige von Polen und der Wiener Kongress im Jahre 1815, von F.V.S. [Podział Polski w latach 1773, 1793, 1796 i 1815 wraz z tabelą dynastii królów Polski i Kongres Wiedeński w roku 1815, przez F.V.S.]

https://books.google.pl/books?id=nZgBAAAAQAAJ&printsec=frontcover&hl=pl&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false

Jako księga wydana przez Niemców, pod zaborami, zaraz po klęsce Powstania Styczniowego - w 1864 roku, chyba trudno by autorów posądzić o stronniczość na rzecz Polski?

To otwieramy sobie na stronie XXIII i czytamy:

niemiecki-zaborca-o-krolach-lechii1.jpg

 

niemiecki-zaborca-o-krolach-lechii2.jpg

 

Tak więc według źródła niemieckiego (sic!) Mieszko I był 17 królem Polski (jeśli liczyć okresy wielowładztwa), albo 14 jeśli liczyć wyłącznie królów.

I tego nauczano w szkołach niemieckich, pod zaborami, aż do 1914 roku!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie dużo wątków poruszasz. Niestety, piszę na telefonie, co jest dość niewygodne.

 

Porównywanie Piusa i Jankowskiego fajnie wyszło, ale jest nierzetelne. O Jankowskim od dawna ludzie wiedzieli, że nie był ok. Natomiast zmiana opinii o Piusie wynika ze stosunkowo niedawnego ataku ze strony żydowskiej, a potem już poszła lawina. Czytałem kiedyś artykuł z dość dokładną chronologią tych wydarzeń. Może gdzieś znajdę.

 

Konkordat był istotnie kontrowersyjny. Nie znam dobrze tematu. Czasami jest coś za coś. Dla twardogłowych zwolenników Hitlera to też mogło być ustępstwo.

 

15 minut temu, Kespert napisał:

Biskup, który wiedząc o proboszczu skazanym za pedofilię, przeniósł go na inną parafię do dalszej pracy z dziećmi - jest dla mnie moralnie niemal takim samym ścierwem, jak ten proboszcz-pedofil; obaj powinni zostać wydaleni ze stanu kapłańskiego.

To wałkujemy w wątku już któryś raz. Masz oczywiście rację. Nawet jeśli biskup udowodniłby, że był naiwny, źle poinformowany itp, to i tak powinien stracić funkcję (przejść na emeryturę), bo okazał się nieudolny i nieskuteczny. I przyczynił się do przestępstwa.

 

Pedofile - won. Biskupi chroniący pedofili - won. TW - won. Jak nie można ich wyrzucić, to zesłać do klasztoru w Wypizdowie Mniejszym. Nowi, zlustrowani i zweryfikowani biskupi. Nowe procedury, z powiadamianiem policji włącznie. Zadośćuczynienie dla ofiar. Co roku raport o pedofilii - ile zgłoszeń, jakie wyniki śledztw, co się stało z winnymi księżmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kapitan Horyzont napisał:

Pedofile - won. Biskupi chroniący pedofili - won. TW - won. Jak nie można ich wyrzucić, to zesłać do klasztoru w Wypizdowie Mniejszym. Nowi, zlustrowani i zweryfikowani biskupi. Nowe procedury, z powiadamianiem policji włącznie. Zadośćuczynienie dla ofiar. Co roku raport o pedofilii - ile zgłoszeń, jakie wyniki śledztw, co się stało z winnymi księżmi.

Utopia i niemożliwe do wykonania zbyt wysoko to poszło. Zaoranie tej instytucji i start od zera może pozwoliłby na to o czym piszesz. Poza tym ponad kościołem są inne instytucje i Papież nie ma zbyt wielkiego pola manewru w zasadzie to taka sama marionetka jak nasi posłowie. Uprzedzając pytania, tak mam czapkę z folii aluminiowej na głowie i piszę głupoty w internecie. ?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kapitan Horyzont napisał:

Czy wytłumaczenie, że cała pedofilia w Kościele to jest skutek infiltracji bezpieki jest uczciwe? Nie wiem. Nie znam na tyle tematu. Na pewno jest to jedna z głównych przyczyn bezkarności księży-pedofilów.

A mentalność ludzi to nie. Gdzieś czytałem zeznania jednej z ofiar. Sąd zaczął przesłuchanie księdza, od szczerych i wylewnych przeprosin. Ławnicy i prokurator kiwali głową. Przepraszali, że musi się stawić, no ale cóż takie jest prawo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.