Skocz do zawartości

"Tylko nie mów nikomu" - dokument Tomasza Sekielskiego nt. pedofilii w kościele


deleteduser110

Rekomendowane odpowiedzi

@Kapitan Horyzont przesłuchałem całe, krążą wokół tematu, i to, że do któregoś tam roku nie było obowiązku powiadomienia np prokuratury.  (I do wielu rzeczy mógłbym się doczepić...) To gdzie zdrowy rozsądek, gdzie jakaś dobra wola, gdzie logika, gdzie normalność?  Aby powiadomić prokuraturę, a nie było obowiązku, to chuj tam... (Oni siebie chyba kurwa nie słyszą)

Tam jeden ksiądz był pytany o to...

Kościół dostał po rajtach na własne życzenie. Nie było nic o ofiarach, tylko marne wybielanie instytucji, a film ma taka oglądalność już na całym świecie, że będzie wykorzystywany na zachodzie przez ultra lewą stronę do niszczenia tej instytucji... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Salius Ketman, @Kapitan Horyzont, @nieidealny świat mam wrażenie, że się nie zrozumieliśmy ;)

 

Zapytam więc dokładniej - czy wy naprawdę wierzycie, że w tej materii to są badania (pomijam, ile czasu minęło), które są metodologicznie wiarygodne? To tak, jakbyście napisali, że przypadków molestowania przez księży odnotowano tak jak na filmie - jakieś nieco ponad trzysta. Wydaje mi się, że nie trzeba zbyt wiele zdrowego rozsądku i wyobraźni, żeby wiedzieć, jak niedoszacowane są tego typu dane. Ile osób musiało przepaść na tych subtelnych "przesłuchaniach" u księży, w sytuacji poczucia upodlenia i przewagi 2vs1 przy składaniu zeznań (co do których każą przysięgać, że zachowają je w tajemnicy, co samo w sobie jest kuriozalne, bo molestowanie to przestępstwo), ile osób musiało w ogóle tego nie zgłosić? Jak sobie wyobrażacie wiejskiego chłopa, który pójdzie do biskupa i powie, że jak był mały to proboszcz w wiosce liczącej 700 osób go molestował? Nyga please. 

 

Naprawdę, nie trzeba złej woli - wystarczy odrobina rozsądku, żeby zdawać sobie sprawę, że te oficjalne przypadki to jest niewielki ułamek. Zachowanie przedstawicieli KK na większości szczebli jest kuriozalne, wymowne i bardzo jednoznaczne, bo pokazuje politykę tej instytucji wobec tego zjawiska. 

 

Dla mnie temat homoseksualizmu, bycia czy nie bycia TW (bo z argumentów niektórych wynika, że molestowali tylko ci będący TW, co jest tyle nieweryfikowalne, co po prostu naiwne), pochodzenia dziennikarza, wytatuowanych piramid masońskich na jego rękach, rzekomego niewygodnego timingu dla tego materiału (powstającego, przypominam, za hajs z patronite - chociaż zaraz się znajdzie ktoś, kto napisze że to też zmanipulowany spisek), % pedofili wśród murarzy to są wszystko tematy zastępcze.  Wybaczcie słownictwo - zwykłe pierdolenie.

 

To jest sedno sprawy:

 

Jest sobie instytucja, która z definicji i własnej kreacji ma być ostoją moralności. Ma przestrzegać zasad, które sama narzuca sobie i wiernym. W tym wypadku jest to złamanie normy będącej jedną z najsilniejszych norm w naszym szeroko rozumianym kręgu kulturowym (i nie tylko naszym) - nie krzywdzenia i nie próbowania wykorzystywać seksualnie dzieci. Jest więcej niż widoczne, że przedstawiciele tej instytucji dopuszczają się tego typu czynów, natomiast osoby decyzyjne w tej instytucji maskują temat, przerzucają księży do innych parafii, tuszują problem, udają wręcz, że jest nieważny, szukają głupich usprawiedliwień typu że każdego dotyczy grzech i inne tego typu pierdoły. 

 

Od ludzi, którzy sami z siebie czynią "tych moralniejszych" w przeciwieństwie do zdegenerowanego moralnie lewactwa (tzn. od prawaków) zwłaszcza, przede wszystkim od nich, oczekiwałbym nie pierdolenia o murarzach, tylko jednoznacznego potępienia faktu, że takich czynów dopuszczają się osoby, które powinny być krystalicznie pod względem moralnym bez zarzutu. Które w dodatku na mocy swojego autorytetu i z racji pełnionej funkcji mają komfortowy wręcz dostęp do dzieci i ułatwione zadanie. To wy pierwsi, drodzy prawacy, jeśli którykolwiek z nich czyta te słowa, powinniście żądać krwi, oczyszczenia, wyjaśnienia i konkretnych działań. 

 

A nie kompromitować się pytaniami, a czemu niby dziecko tam łaziło, jak mu się działa krzywda, bo to prymitywne do granic możliwości. I głupie. A naprawdę głupio czyta się to w gronie dorosłych chłopów, z których duża część była upodlana przez panny, a mimo to ciągle z nimi była albo do nich wracała - dorosłe chłopy. Jak można, co trzeba mieć w głowie, żeby oczekiwać czegokolwiek innego od często małych dzieci? 

 

Rzekłem. 

  • Like 8
  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus

Prawacy jak z koziej d trąba.

Dawniej się wieszało takich ludzi i był spokój a dzisiaj ich utrzymujemy i dajemy obiadki z deserkami we więźieniach  :) 

Jak to ma nie upaść? 

Ten kto nadal wierzy w święty powszechny kościół po TYLU sprawozdaniach to chyba ma oczy i mózg zaklejony cementem na ament. Przepraszam bardzo ale jasno na białym jest pokazane co się tam dzieje a ludzie nadal bronią tego całego syfu, trochę to przypomina syndrom Sztokholmski. 

 

Tak w ogóle ludzie poznajcie trochę nauk Jezusowych to zobaczycie, że ta gangrena nie ma nic wspólnego z tą wielką duszą, która stąpała 2000 lat temu.

Dziwnym trafem nauki Jezusowe w swojej formie pokrywają się z nauczycielami wszystkich czasów i miejsc, łącznie z Buddą i nie buddą, bo ich nauki zawsze są nacechowane prostotą natomiast wszelkie izmy i religie mają wymyślne historie.

 

Przejrzycie na oczy bo zostaliście oszukani. 

 

Pozdrawiam. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, SzatanKrieger said:

@thyr

Sanyaja bierze wiedzę z innych źródeł by służyły mu jego wizji siebie i jego sekty. Proszę nie rób teatrzyku tutaj bo umniejszasz cierpienie tych biednych dzieci, które są składane kij wie komu i czemu. Jeśli chcesz mnie prowokować i zaczepiać to rób to w innych wątkach.

A to, że Sanayaja miesza prawdę z fikcją i dodaje od siebie to inna sprawa, proszę nie przytaczamy więcej tu w tym wątku tego.

Pozdrawiam.

;) Ja tylko od czasu do czasu zerkne sobie na tego pana i tyle .Dobrze jednak ze poruszylem ten temat , troche ludzi z forum tez sie dowie o szerszym aspekcie "tego" problemu .pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, SzatanKrieger napisał:

Tak w ogóle ludzie poznajcie trochę nauk Jezusowych to zobaczycie, że ta gangrena nie ma nic wspólnego z tą wielką duszą, która stąpała 2000 lat temu.

 

Oczywiście. KK to sprytna, ogarnięta biznesowo instytucja, która zawłaszczyła sobie towar jakim jest wiara i sama siebie mianowała jedynym i wyłącznym dystrybutorem zbawienia. I tak dobrze, że w dzisiejszych czasach są inne sklepy, za pójście do których nie kończy się na stosie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się już nie chce klepać elaboratów, napisze łopatologicznie:

Jest różnica gdy dziecko zmolestuje Heniek z zawodu murarz, a gdy zrobi to osoba zaufania publicznego, aspirująca do moralnego autorytetu, z definicji stojąca na straży dekalogu. Owszem - czyn w obu przypadkach jest tak samo haniebny, ale ciężar gatunkowy jest inny, wyraźnie inny.

 

Koniec z mojej strony.

Edytowane przez Kim Un Jest?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tytuschrypus napisał:

 

Zapytam więc dokładniej - czy wy naprawdę wierzycie, że w tej materii to są badania (pomijam, ile czasu minęło), które są metodologicznie wiarygodne?

Wspomniany przeze mnie raport jest wiarygodny, ze względu na prestiż instytucji. Ten audyt był wydarzeniem bez precedensu. Jeśli chodzi Ci o to, czy zidentyfikował wszystkie przypadki pedofilii, to raczej nie ma (nigdy) takiej gwarancji. Sam raport jest dostępny w sieci i sądzę, że podaje zarówno źródła, metodykę jak i oszacowanie wyników pod względem precyzji. Bo tak się robi w poważnych opracowaniach, np historycznych.

 

Jeśli chodzi o resztę - tak, masz rację. Inna jest waga w przypadku księdza, a inna w przypadku, dajmy na to, "artysty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem:

Cytat

Choć rzecznik KEP ksiądz Paweł Rytel-Andrianik zapewnia, że decyzja o zaproszeniu abpa Scicluny zapadła w czerwcu 2018 roku, to trudno nie zwrócić uwagi na to, że potwierdzenie jego przyjazdu do Polski zbiega się w czasie z premierą filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Film pokazuje działania księży-pedofilów, z którymi arcybiskup Malty od lat walczy.

 
To właśnie on przygotował dla papieża Franciszka dokument na temat Chile. To sprawozdanie było podstawą dla późniejszych decyzji papieża. Po liście Franciszka do wiernych w tym kraju ponad 30 biskupów złożyło dymisje na ręce papieża, kilka z nich zostało już przyjętych. Maltański dostojnik od lat zajmuje się problemem pedofilii w Kościele. Jeszcze za czasów pontyfikatu Jana Pawła II prowadził on dochodzenia kanoniczne. z

 

Nie wiem czy ten film w tym przypadku przyśpieszył owe przybycie czy nie ale mam nadzieję, że efekt będzie taki sam i każdy dziadek w sutannie, który zamiatał sprawę pod dywan choć raz w życiu postąpi jak prawdziwy facet i przyzna się, że sprawę spartolił i poda do dymisji.

https://natemat.pl/272765,papiez-wysyla-do-polski-emisariusza-zajmowal-sie-pedofilia-w-chile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tytuschrypus faktycznie się nie zrozumieliśmy. I fakt jest to poniekąd moja wina.

 

Dla mnie niepokojąca jest pedofilia całościowo a nie jej wycinki jak w przypadku KK, zwróciłem jedynie uwagę że pedofilia jest problemem konkretnej społeczności - która jak widać występuje również wewnątrz kościoła. I w tym aspekcie właśnie nasze podejście się różni diametralnie bo ty wchodzisz w temat co KK twierdzi, że sobą reprezentuje VS co poszczególni kapłani w ramach hierarchii robią. Podstawą wiary chrześcijańskiej jest taka książka zwana Biblią. Niekonsekwencja pośredników to inny temat ;) Mnie z kolei istnienie korporacji watykańskiej z filiami w każdej wsi  po prostu nie obchodzi i bezpośrednio nie dotyczy - a co dopiero konsekwencja czy niekonsekwencja w tym co robią czy mówią.

 

Z mojego punktu widzenia winni tak samo jak i ukrywający te fakty powinni zostać ukarani - koniec tematu.

 

Problem z opublikowanym filmem mam tylko taki, że za kilka-kilkanaście dni jak już media przewałkują "pedofilię" w każdą stronę, to w większości używany będzie później przez lewicowe media i polityków do walki z KK jako całością - co za tym idzie i z jego wartościami - tylko tyle i aż tyle. Jeśli taka machinacja się w dłuższej perspektywie czasu powiedzie to sytuacja zacznie powoli przypominać sytuację kościoła w UK, gdzie bez niczego "w zamian" postępuje degradacja społeczeństwa oraz otworzy nas to na Islam, który jest ideologią progresywną i będzie zbierać te słabe społecznie jednostki, które nie mają już "w co" wierzyć i dawać im nie koniecznie pożądany cel :) 

 

Ujmując rzecz najprościej - nie interesuje mnie czy więcej pedofilii jest w KK, synagogach, meczetach czy gdziekolwiek. Interesuje mnie rozwiązanie konkretnego problemu całościowo oraz skutek społeczny jaki zostanie osiągnięty przez siły lewicowe wykorzystujące ten film długofalowo do walki z "wartościami" tej religii i następstwa tych działań w Polskim społeczeństwie, bo o ile z KK nie mam i nie chcę mieć nic wspólnego o tyle interakcje ze "społeczeństwem" mieć będę, tak samo jak i moje dzieci w przyszłości. 

 

Personalnie uważam, że katolicyzm jest dość dobrą podstawą narzucającą raczej zdrowe normy społeczne i istnienia oraz funkcjonowania jednostki w społeczeństwie dla mniej świadomych czy też słabszych psychicznie ludzi, których jest znaczna większość. W przeciwieństwie do niektórych tutaj nie zamierzam z kościołem walczyć bo.. nie mam na to czasu. Mam co robić ze swoim życiem zamiast toczyć jad przeciwko całości jakiejś korporacji i kłócić się z wierzącymi że mają urojenia a ja mam rację ;) Mają prawo wierzyć w co chcą.. Ich prawo. Ja mam prawo uważać ludzi, którzy mają wyimaginowanych przyjaciół jako ułomnych - moje prawo - ale to nie oznacza że muszę zbawiać świat.

 

PS.

Zwrócił ktoś uwagę, że PIS w ramach walki z pedofilią podniesie wiek "przyzwolenia" z 15 na 16? :) 

Więcej pułapek w klubach młodsi bracia ;) 

 

PS2.

Do czego to doszło.. Pośrednio bronię wiary chrześcijańskiej... 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kapitan Horyzont napisał:

Natomiast zmiana opinii o Piusie wynika ze stosunkowo niedawnego ataku ze strony żydowskiej

Już Pius XI musiał znosić krytykę swoich poczynań ze strony głównie protestanckiej, poczynając mniej więcej od słynnego pożaru. Miał natomiast silne poparcie ze strony "antykomunistów"... nie można zapominać, że wiele osób wspierało WSZYSTKO co tylko przeciwstawiało się ekspansji bolszewickiej Rosji, i jej sztandarowemu produktowi - rewolucji proletariackiej.

Jeszcze po anszlusie Austrii, oficjalnie pojawiały się opinie że jest to "cena za powstrzymanie bolszewii", i konieczna ofiara. W sumie, Wlk. Brytania ma długą historię "koniecznych ofiar" ponoszonych przez inne kraje :(

 

Natomiast o Jankowskim dowiedziałem się naprawdę niedawno... co jest o tyle niepokojące, że to moje okolice.

 

20 godzin temu, Kapitan Horyzont napisał:

Co roku raport o pedofilii

Nie trzeba wprowadzać nowego, czasem wystarczy naprawić istniejące.

Wystarczyłoby aby istniejący rejestr pedofili (z którego obowiązkowo muszą korzystać szkoły) nagle znowu zaczął "zauważać" księży i zakonników.

Ale nie-funkcjonowanie tego rejestru, jest już w świeckiej, a nie kościelnej jurysdykcji - tutaj politycy i prokuratura/policja rzeczywiście powinni się wytłumaczyć...

 

W ramach ciekawostki, jedyni księża którym dzisiaj ufam "pełną wiarą", mają wspólną cechę - trafili do seminarium nie po liceum czy po studiach, ale dużo później... po wypadku w którym zginęła jego rodzina... po rozwodzie...

 

20 godzin temu, SSydney napisał:

Utopia i niemożliwe do wykonania zbyt wysoko to poszło. Zaoranie tej instytucji i start od zera może pozwoliłby na to o czym piszesz

Zawsze można naprawiać, pytanie "jak" to szczegóły implementacyjne.

 

Niestety dochodzę do smutnego wniosku, że jedynym skutecznym sposobem przeciwdziałania pedofilii (nie tylko kościelnej, ale każdej) jest powszechny dostęp do broni... i wyniesienie Drasiusa Kedysa do rangi błogosławionych.

Żeby u nas, jak w Teksasie, ojciec złapany po zatłuczeniu pedofila gołymi rękami na śmierć, nie został o nic oskarżony.

Szczególnie jeśli pedofil był politykiem/księdzem/lekarzem/prawnikiem, czy inną "osobą zaufania publicznego".

"My przecież - sprawiedliwie, odbieramy bowiem słuszną karę za nasze uczynki..." Łk 23:41

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Kespert napisał:

Wystarczyłoby aby istniejący rejestr pedofili (z którego obowiązkowo muszą korzystać szkoły) nagle znowu zaczął "zauważać" księży i zakonników.

Zastanowiło mnie "znów". Nie mam jakiejś dużej wiedzy w tym obszarze - możesz rozwinąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedwojennych Włoszech (zwłaszcza na biednym Południu) występował często taki problem, że ksiądz przyjeżdżając na nową parafię wprowadzał zamieszanie, bo "kosił" nie tylko panny, ale i mężatki, Te i tamte nader chętnie nawiedzały wyro jurnego klechy dlatego wierni zmuszeni byli znaleźć takiemu gościowi w sutannie kochankę na stałe świadczącą seksualną "posługę".

Edytowane przez Endeg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

      Panowie, nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, ale wszyscy księża którzy są zawarci w materiale byli TW . WSW, lub SB.

Jakoś nikt w materiale nie zwrócił na to uwagę. Owszem jest to naganne, proszące się o wyrok z zakresu KK.

Ale uświadomcie sobie że jesteście manipulowani, nastawiani przeciw KK. Ja też oddalam się od kościoła, ale nie pod wpływem takich manipulacji.

wszyscy jesteśmy ochrzczeni w wierze KK. Na przykład ja nie potrafię się modlić inaczej.

Noszę na szyi, min. Peruna, Boga słowiańskiego, ale nie potrafię się do niego modlić. Dlatego uznałem Ojcze nasz, za modlitwę uniwersalną, 

do Boga.

 

Jest nagonka na KK, nie poddawajcie się manipulacji. KK jest jednym z tych rzeczy które nas konsoliduje. I tak ochrzcicie swoje dzieci w wierze KK.

Pozdro.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dyletant napisał:

No to wytłumacz mi bezsens znaczenia w słowach "... i nie wódź nas na pokuszenie ale nas zbaw ode złego"?

   Jak widać nigdy nie potrzebowałeś Boga bo prowadzisz swoje życie dobrze.

Nigdy nie spierdolił Ci się sufit na łeb. Ok żyjesz zgodnie ze swoimi zasadami.

Jest siła wyższa, ja to wiem, Ty to wiesz. KK wykorzystuje tą prostotę i niewiedzę ludu.

Lud potrzebuje tej wiary, jednocześnie konsolidacji, choćby spotkania w kościele.

Nie odbieraj im tego, niech poczują wspólnotę, bo to jest Polska!

 

... i nie wódź nas na pokuszenie ale nas zbaw ode złego"?

 

Złe wywodzi się od ulegania pokusom.

 

Ruchanie mężatek, kobiet zajętych?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dyletant napisał:

Chodzi mi o zwątpienie w Anioła Stróża - przecież to oczywiste.

 

 

   Nie wiem co jest dla Ciebie oczywiste.

Sam wierzę w mojego Anioła,, zaniedbuję go, ale szanuję.

Jest wart tego mojego minimalnego zainteresowania, 

Pozdrawiam Cię Aniołku, pomogłeś mi.

 

   Widzisz, takie głupoty, ale pozwalają mi przetrwać, pogodzić się z 

życiem na które nie mam wpływu. Powiesz, wszystko możesz zmienić.

Nie chce mi się, mam dobre życie, są pewne niedociągnięcia...

 

Nie przesadza się starych drzew, nawet w kwestii wiary.

 

Żyj i sam daj żyć innym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adolf Jak Cię szanuję i cenię tak w tej kwestii stanowczo się nie zgodzę.

Tutaj opisałem wiele przypadków pedofilii..

 

Czy uważasz, że pedofile z USA, Irlandii, Australii, Chile, Niemiec czy Włoch też byli TW? :)  Ja myślę, że nie.

I o ile rozumiem, że to niektórych katolików boli, to jedyne co możecie zrobić jako społeczność to wypalić tą zarazę wewnątrz, zgłaszać takie przypadki i reagować natychmiast.

W innym wypadku Kościół się stoczy jeszcze bardziej, teraz jest ten moment, kiedy może coś zrobić i powiedzieć: Patrzcie, pozbyliśmy się tych, którzy krzywdzili innych.

 

Jeśli kościół tego nie zrobi, to czeka go w dłuższym czasie upadek, bo nikt nie będzie chciał mieć do czynienia z taką hipokryzją większości hierarchów.

Oby nie upadł ale życie pokaże co się stanie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dyletant napisał:

No to wytłumacz mi bezsens znaczenia w słowach "... i nie wódź nas na pokuszenie ale nas zbaw ode złego"?

W oryginale (i zdaje się, Franciszek to już przywrócił) jest;

'nie wystawiaj'.

Nie chodzi o to że Bóg nas wodzi na pokuszenie. To modlitwa o to, by uniknąć sytuacji gdy Bóg mówi; 'sprawdzam'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Quo Vadis? napisał:

 

I o ile rozumiem, że to niektórych katolików boli, to jedyne co możecie zrobić jako społeczność to wypalić tą zarazę wewnątrz, zgłaszać takie przypadki i reagować natychmiast.

W innym wypadku Kościół się stoczy jeszcze bardziej, teraz jest ten moment, kiedy może coś zrobić i powiedzieć: Patrzcie, pozbyliśmy się tych, którzy krzywdzili innych.

Po wysłuchaniu Ks Isakiewicza dochodzę do wniosku, że trzeba wywalić cały episkopat. Nowi, zlustrowani, młodsi biskupi. Nowy rozdział. Odesłać całe pokolenie na emeryturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.