Skocz do zawartości

Jak sprawdzić ile stron napisałem?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę nową książkę w wordpad - ilość znaków sprawdzam, wklejając je na jakąś stronkę w sieci. Ale chcę mieć świadomość, ile materiału stworzyłem - jak sprawdzić ile moja książka np. Stosunkowo dobry ma znaków? Albo inaczej - jaka ilość znaków przekłada się na jedną stronę tekstu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisane powyżej, właściwości pliku. WordPad tego nie ma, musisz przekopiować do OpenOffice Writer. Tylko jak używasz tego programu, to on zapisuje pliki .odt domyślnie. Zawsze zapisuj w formacie MS Word, czyli .doc lub .docx, wtedy nie bedzie problemów z udostępnianiem pliku czy wprowadzaniem zmian na innym PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zapiszesz w .odt potem mogą być problemy z właściwym otworzeniu edycji (głównie graficznej części, kolorków np.) w innym programie. Generalnie .doc jest formatem, na którym wzorują się różne programy edycji tekstu i jest najbezpieczniejszy jeśli chodzi o kompatybilność.

 

Osobiście miałem sytuację, gdzie dostałem plik stworzony w Wordzie do edycji, edytowałem, odesłałem i okazało się, że całe formatowanie diabli wzięli, bo są jakieś minimalne różnice w programach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.