Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Obliterarorbardzo możliwe, chociaż ja i takich panienek trochę w życiu na swojej drodze spotkałem. Jedno trochę wiąże się z drugim - panienka ma się wskutek źle przeprowadzonej socjalizacji za lepszą od innych, choć powodów brak i z powodu własnego rozkapryszenia lubi czasem rzucić coś "ot tak", "na aferę", czując satysfakcję z tego, że kogoś to rusza w jakikolwiek sposób. Czyli taki trochę trolling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rnext napisał:

Masz 2 godziny od następnego zalogowania na forum, na spakowanie swoich zabawek, by zanim dostaniesz za to permbana, wyjść z twarzą i z klasą przeprosić na pożegnanie wszystkich forumowiczów. 

Nie wiem czy nie prosisz o zbyt wiele. Stawiam na zracjonalizowanie sobie tego wszystkiego i takie odkręcenie kota ogonem, że to ona będzie ofiarą a my tymi podłymi.

 

@Quo Vadis?A idąc w nowy, lepszy, wegański świat w swoich skórzanych bucikach miała przewieszoną przez ramię skórzaną torebkę;)

Edytowane przez Krugerrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leto ''

Nie ma zbyt wielu badań na próbach losowych (i prawdopodobnie nie będzie z przyczyn etycznych), które dostarczyłyby więcej jednoznacznych dowodów, potwierdzających korzyści lub szkody wynikające ze zwiększania poziomu IGF-1 u zdrowych osób w podeszłym wieku. Większość naukowców nie kwestionuje tego, że są pewne, niewielkie korzyści, takie jak zwiększenie napięcia skóry. Wydaje się również, że IGF-1 poprawia funkcje poznawcze. Ale istnieje też wyraźne ryzyko. Najpoważniejszym jest rak. Badania wykazały, że obniżenie stężenia IGF-1 o 50% znacząco zmniejsza ryzyko raka, a podwyższony poziom IGF-1 wyraźnie je zwiększa.

 

Jeśli chodzi o długowieczność, to niski poziom hormonu wzrostu też wydaje się być korzystniejszy. Liczne badania wykazały, że w przypadku wielu gatunków (myszy, muszek owocowych i ludzi) osobniki o niskim poziomie IGF-1 żyją dłużej.

 

Valter Longo, dyrektor Instytutu Długowieczności na Uniwersytecie Południowej Kalifornii odkrył wraz z zespołem, że osoby powyżej 65 roku życia, z podwyższonym poziomem IGF-1, wykazywały czterokrotny wzrost ryzyka zachorowania na raka i 75% wzrost ryzyka przedwczesnej śmierci, w porównaniu z przeciętną w swojej grupie rówieśniczej.''

 

http://zdrowiepowraca.pl/artykul,naukowcy-ostrzegaja-przed-hormonem-wzrostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leto

Różnice w wieku mężczyzn w badaniu (średnia to 52.8 w przypadku mięsożerców, 42.9 w przypadku wegan) powoduje, że wszelkie wnioski dotyczące testosteronu można sobie wsadzić wiadomo gdzie ;) 

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2374537/pdf/83-6691152a.pdf

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jednak samemu się dokształcić - erystyka posiadała zawsze negatywny wydźwięk. 

W przeciwieństwie do retoryki, z której też miałam zajęcia. 

Ale co ja tam wiem. W końcu podręczniki i lata studiów to nic w porównaniu z wiedzą internetową. 

Od kiedy też gawiedz nacechowana jest negatywnie? Skoro definiuje się ją jako gapiów? Ewentualnie jeśli chodzi o gawiedz intelektualną - to jako pozbawiona wyksztalcenia. 

A pisząc o wykształceniu miałam na myśli filozoficzne, które pozwala wychwytywac takie błędy.

Ciekawe, jeśli kogoś tym urazilam - to przepraszam. 

Niemniej od początku mojego pobytu na forum to ja jestem atakowana, a co najistotniejsze atakowana. 

Generalnie, wracając jeszcze raz do pojęć. Idealnie obrazuje to, jaki wpływ ma na nas opinia tłumu, a nie wiedza poparta argumentami, które nie są skierowane do osób. Polecam podręczniki  Jaroszynskiego, który się zajmował odroznieniem erystyki od retoryki. 

Tyle mam do powiedzenia w tym temacie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Cuba Libre napisał:

Od kiedy też gawiedz nacechowana jest negatywnie? Skoro definiuje się ją jako gapiów? Ewentualnie jeśli chodzi o gawiedz intelektualną - to jako pozbawiona wyksztalcenia. 

A pisząc o wykształceniu miałam na myśli filozoficzne, które pozwala wychwytywac takie błędy. 

@Cuba Libre ja zaś polecam Ci dokształcić się co do terminu wykształciuch, zwłaszcza według definicji Nikołaja Berdiajewa- którą odnosi  do odciętych od rzeczywistości społecznych grup inteligenckich charakteryzujących się inercją myślenia oraz powierzchownymi i zmiennymi fascynacjami, modami intelektualnymi. To takie określenie osób, które co prawda posiadają wyższe wykształcenie ale na poziomie niespełniającym wymogów koniecznych do osiągnięcia statusu inteligenta. To tyle od "gawiedzi":).

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Cuba Libre napisał:

Ale co ja tam wiem. W końcu podręczniki i lata studiów

Widać niewiele rozumiałaś. Już Cię kiedyś edukowałem, że chodzić na zajęcia nie oznacza studiować. Też poszło w las, żeby daleko nie szukać. Skąd przekonanie, że wiedza ta pochodzi z internetów - albo co gorsza nie przekonanie, a złośliwa supozycja - też nie wiadomo. Tak jak pisałem, jeszcze ładnych parę lat zanim mnie dogonisz stopniem naukowym. A i to jedynie na papierze, bo że niewiele rozumiesz z tego co studiujesz, już udowodniłaś - warto podkreślić jeszcze raz. 

 

23 godziny temu, Cuba Libre napisał:

Od kiedy też gawiedz nacechowana jest negatywnie? Skoro definiuje się ją jako gapiów?

Chryste nazarejski... A, Rnext już Cię doedukował. 

 

23 godziny temu, Cuba Libre napisał:

pisząc o wykształceniu miałam na myśli filozoficzne, które pozwala wychwytywac takie błędy.

Czyli jesteś merytorycznie niszczona w dziedzinie, w której powinnaś wiedzieć więcej niż inni. Kolejny raz potwierdzenie tego, co Ci wbijałem do głowy wcześniej. 

 

23 godziny temu, Cuba Libre napisał:

Tyle mam do powiedzenia w tym temacie. 

I znów zmiana tematu, droga weganko w skórzanych butach. Atakują biedaczkę. Szczyty bezczelności i tupetu osiągasz. 

 

Jeśli nie jesteś przyzwyczajona do bronienia swoich poglądów i nikt Ci jeszcze do tej pory nie uświadomił, jak są dziurawe i niekonsekwentne, to może odpuść sobie fora dyskusyjne i wróć do jakiegoś kółka wzajemnej adoracji, z którego bez wątpienia do nas przybyłaś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.