Skocz do zawartości

Co trzeba by było zmienić aby w Polsce było lepiej?


Rekomendowane odpowiedzi

8 minutes ago, wrotycz said:

Bo to nie jest polska władza. Nasi umiłowani przywódcy nie działają w interesie polski i dlatego należy ich wywalić na śmietnik historii i zastąpić nowymi. Ci którzy są i byli przez ostatnie 30 lat pokazali co potrafią, i każdy rozsądny człowiek, który potrafi wyciągać wnioski potrafi wyciągnąć z tego jedynie słuszny wniosek - na śmietnik z nimi.

Zastąpienie idiotów innym idiotami niczego nie zmieni.

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na chwilę obecną, niestety, największy skutek przyniosłoby uwolnienie Polaków z kaftanu tego całego nacjololo-mesjanistyczno-katolskiego kompleksu. Do czego drogą jest głęboka reforma systemu edukacji, na co szanse są oczywiście w najbliższych latach praktycznie zerowe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest defetyzm. Powiedziałem wyraźnie, że bandę czworga trzeba odsunąć od władzy i dać nową. Historia radzieckiego wywiadu wojskowego oraz fizjologia rekinów uczy, że wymiana starych zębów na nowe nie przynosi szkody a pożytek choć jest chwilowo bolesna to szkody jakie czynią stare, spróchniałe zęby są większe niż chwilowy dyskomfort spowodowany wyrzynaniem się nowych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak powiem! 

 

Gdyby naprawdę miało się zmienić w Polsce trzeba by było ROZPIERDOLIĆ lokalne układy!

Nie jakieś wyimaginowane, tylko takie prawdziwe. Gdzie koledzy znają się od podwórka, od liceum!

Panowie! Mówię np. O Przemyślu!  Tu jest taki układ że nikt nie potrafi go rozjebać. Nie da rady i koniec. Były jakieś nadzieje gdy wygrywał prezydent z k15. Ale nawet on tego nie pokona. Tu znają się wszyscy. Komendant policji,  straży granicznej, pożarnej, prokuratorzy, politycy, biznesmeni itd. 

Gdyby zniszczyć takie " koalicje" , może coś by się zmieniło. Ale wydaje mi się że po prostu powstały by nowe? 

Tak że dramat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak ci się wydaje. Oni żyją z tego, że ludzie wierzą w to, że nie mogą nic zmienić. To ludzie uprawiają politykę i ludzie mogą ją zmienić. Jeśliby byli tacy wszechmogący to by nie potrzebowali wyborów a potrzebują. Nie ma ludzi wszechmogących. Bogów też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co gdybym Wam powiedział że Matrix to nie tylko białorycerstwo i różne złudzenia damsko-męskie, ale też cały system polityczny, bez względu na to kto jest u władzy i jaka banda ma akurat zcementowane układy na poziomie centralnym czy lokalnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, leto said:

Do czego drogą jest głęboka reforma systemu edukacji,

Jeżeli swoje dzieci w nauczaniu domowym będę uczył, że teoria strun jest fałszywa każesz do mnie strzelać?

1 hour ago, samiecżeta said:

Tu znają się wszyscy. Komendant policji,  straży granicznej, pożarnej, prokuratorzy, politycy, biznesmeni itd. 

To źle, że się znają?

1 hour ago, wrotycz said:

to by nie potrzebowali wyborów a potrzebują.

Potrzebują masy na której mogą pasożytować bez żadnej odpowiedzialności jak to w demokracji.

1 hour ago, wrotycz said:

Wybierzcie ludzi spoza sitwy to się zmieni.

Wybranie ludzi spoza sitwy to tylko zmiana na koleją sitwę, nie tędy droga.

2 hours ago, leto said:

z kaftanu tego całego nacjololo-mesjanistyczno-katolskiego kompleksu

Nie wiem o co chodzi możesz to rozwinąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, rycerz76 said:

Jeżeli swoje dzieci w nauczaniu domowym będę uczył, że teoria strun jest fałszywa każesz do mnie strzelać?

Raczej chętnie z Tobą omówię dlaczego tak uważasz (czasy, kiedy cokolwiek o tym wiedziałem, dawno minęły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wypierdolić 2/3 urzędasów z Polski, szczególnie tych o wyznaniu mojżeszowym.

Naprawić sądownictwo i pociągnąć do odpowiedzialności za błędy.

Następnie zrobienie porządku z VAT bo spoko firm na allegro istnieje i nie płaci VATu a obroty mają w mln. zł np taki bestcena.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/19/2019 at 8:49 PM, rycerz76 said:

Nie wiem o co chodzi możesz to rozwinąć?

O, pan Marek dziś o tym nagrał materiał, 

 

23 hours ago, rycerz76 said:

Sprytne uniknięcie odpowiedzi i pójcie naprzód czyżby postępowiec?

No jak nie lubisz dyskutować to Twoja sprawa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, leto said:

No jak nie lubisz dyskutować to Twoja sprawa

 

On 5/19/2019 at 6:48 PM, leto said:

Do czego drogą jest głęboka reforma systemu edukacji

Centralistyczne programy i centralistyczne nauczanie to największa krzywda jaką robi się ludziom, każdy idealista chce przy pomocy państwa wdrażać swoją jego wizję mn przez wykreowanie człowieka jakiego on che żeby był, dlatego jest taka wojna między partiami każda reprezentuje jakąś utopię, którą po zdobyciu władzy wdraża w życie. Osobiście jestem za likwidacją obowiązku szkolengo ale zdaje sobie sprawę, że przeciwnicy wolności a jest ich większość i nie tylko w Polsce nigdy na to się nie zgodzą więc pozostaje bon edukacyjny, niech wtedy w jednej uczą, że ziemia jest płaska a w drugiej że okrągła rynek zdecyduje jakie szkoły się utrzymają z tym, że nie jestem za prywatnym szkołami, nie jestem ich przeciwnikiem, a za społecznymi.

 

37 minutes ago, leto said:

O, pan Marek dziś o tym nagrał m

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim podatki 

 

Niemiec: 15 euro/h litr ON 1,36 euro 

 

Polak 15 zł netto/h litr ON 5,16 zł 

 

To się w głowie nie mieści, gdyby w DE litr kosztował 5 euro tam by była III wojna światowa. 

 

Opodatkować kościół 

 

Przestać karać ludzi pracujących podatkami i rozdawać pieniądze nierobom tylko dlatego, że rodzą dzieci.

 

Pensja Minimalna 2,500 netto. 

 

Żadne 500 plus, 300 plus. Zmniejszyć podatki za pracę, aby ludzie więcej zarabiali i sami decydowali co robią z pieniędzmi. 

 

Mniej administracji, setek ton przepisów 

 

Zmniejszyć wiek emerytalny dla mężczyzn, którzy z racji wykonywania cięższych zawodów pobierają mniej emerytury od kobiet, bo szybciej umierają. 

 

Zrewolucjonizować urzędy pracy, które nie spełniają w większości swojego zadania. Brak zasiłków dla ludzi, którzy wyraźnie nie chcą pracować. 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.