Skocz do zawartości

Można coś z tym zrobić?


Byłybiałyrycerz

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę pracy samemu:

 

https://allegro.pl/oferta/system-polerowania-reflektorow-2-x-ceramika-7863642257?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Acategory&bi_c=MmE5ZmI4MGYtYzJjNC00MjNlLWE5NjMtOWQ4ZGMwNTRjNzc1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=efc8fa2d-80c8-46b9-b6e6-a0f010fca41b

 

https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/jak-naprawic-zmatowiale-lampy-renowacja-reflektorow-krok-po-kroku/lmghp7k

 

7 minut temu, Patricio napisał:

Jest taki z wewnątrz czy zewnątrz?

Wewnątrz mógłby być tylko zaparowany, lub już z nalotem po wodzie. To już zadający pytanie powinien wiedzieć. Taka regeneracja reflektorów samemu nie jest trudna, tylko się trzeba przyłożyć trochę :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E90 zdaje się? Jeśli to nie również wewnatrz to wystarczy wypolerować. Żeby ręcznie to zrobić to niestety trzeba się narobić, na wiertarce jak niemasz wprawy to mozesz zniszczyć klosz. Więc lepiej dać to komuś kto się tym zajmuje. Bo na materiały pastę i tak musisz wydać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klosz do regeneracji, podzwoń po warsztatach, dużo ma to w swojej ofercie - nawet firmy detailingowe się tym zajmują.

 

Jeśli chcesz polerować sam, to koniecznie papierami wodnymi o dużej gradacji, na koniec nanieś warstwę lakieru bezbarwnego, inaczej szybko zmatowieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Byłybiałyrycerz Mówiąc postojówka masz na myśli Ring'a ? Bo tam raczej nie ma żarówki W5W. I jaki koszt ringa to nie wiem, trzeba by sprawdzić bo ceny pewnie różne. Żarówki główne to xenon i H7 a te to się zaczynają od kilkunastu zł.więc nie wiem co on miał na myśli, może z robotą coś sobie pokombinował. Dokładnie co i jak masz w swoim aucie możesz sprawdzić w katalogach Minn na bmw Store. Po VIN'ie rozkladasz auto na czynniki pierwsze z nr katalogowymi części, ułatwia to kupno części zapasowych a i możesz sprawdzić  ile co kosztuje w aso ale czasami ceny absurdalne za pierdoły. https://www.bmwstore.pl/pl/

Edytowane przez MaxMen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaxMen W ASO podobno 600zł wymiana żarówki, ze względu na ciężki dostęp, z tego co wiem to faktycznie tam trzeba się natrudzić, ostatnio miałem kontrolę policyjną i nie miałem już postojówki ( ringa żółtego ) i sam policjant do mnie, że dostęp jest ciężki do niej i machnął ręką :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Byłybiałyrycerz Już wiem o co chodzi oryginał w Aso to 180 zł ale pewnie są tańsze zamienniki. Więc 420 za wymianę :) Nie wiem na ile tam ciężki dostęp ale osobiście bym sobie poradził, kwestia czy jesteś "majster klepka" i czy Ci się chce jak coś to każdy mechanik Ci to wymieni nie trzeba jeździć do ASO 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orybazy Mimo iż wszystko co potrafię (a potrafię wiele) to akurat to wolałbym dać do zrobienia komuś. Bo mniej więcej tyle się płaci za polerowanie lamp u ludzi którzy się tym zajmują. Więc po co się trudzić ? Tym bardziej jak nie ma się wprawy to można taką wiertarką przedobrzyć i przegrzać klosz za mocno nie równo zeszlifować no a ręcznie trzeba się narobić a efekt może być średni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.