Skocz do zawartości

Chrzciny


Hovaki

Rekomendowane odpowiedzi

Dowiedziałem się, że mój kuzyn będzie chciał mnie prosić o bycie Chrzestnym. Jestem do tego bardzo sceptyczny, ponieważ zdaję sobie sprawę, że jest to duże zobowiązanie, później trzeba dawać kasę itd. Kuzyn jest osobą, którą widuje naprawdę rzadko (jakoś raz do roku się zdarzy i to tak przelotem). Mój ojciec już na mnie naciska, żebym gdyby coś to się zgodził, ale powiedziałem mu, że się nie zgodzę. Jakie jest wasze zdanie o byciu Chrzestnym, czy opłaca się to odbębnić, byle mieć spokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób to co uważasz za słuszne, jeśli nie czujesz, nie chcesz być chrzestnym to nie zgadzaj się.

Ja swoim siostrom odmówiłem, rodzinka się wkurwiła, ale potem im przeszło i znaleźli kogoś innego.

Nic nie rób na siłę bo będziesz potem żałował.

Ja sam to przerabiałem, uparłem się i dopiąłem swego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też odmówiłbym pójścia na Chrzestnego w tym czasie i może w przyszłości. Raz, że nie przepadam za dziećmi, denerwuje mnie twierdzenie, "bo to rodzina i nie wypada". Szczerze, mam to gdzieś, nikt nie będzie mi mówił co mam robić, nawet rodzina, z którą najlepiej tak naprawdę wychodzi się na zdjęciu. Przekonałem się o tym nie raz.

I zdanie na mój temat, też mnie nie obchodzi co sobie o mnie pomyślą.

Jak usłyszałem ile wydaje się na prezenty, czy to chrzciny, czy to komunia, czy tam ślub. To chyba bym zgłupiał do końca. Satysfakcja jest wtedy, kiedy słyszysz od tych ludzi, co mówią, w stylu "jak to tak, odmówić", że muszą dać x pieniędzy na różne okazje, typu chrzest, komunia, osiemnastka, ślub. Mają takie skwaszone miny. Dlatego, że jest pewien standard, że na chrzest to min. 500zł, a im większa uroczystość to tym więcej pieniędzy trzeba dać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2019 o 20:19, Hovaki napisał:

Jakie jest wasze zdanie o byciu Chrzestnym, czy opłaca się to odbębnić, byle mieć spokój?

Jeżeli Ci to nie leży to nie ma sensu. Po kiego ch... robić coś wbrew sobie, bo inni tak chcą? Czy życie to konkurs włażenia ludziom w dupę? ??

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.