Skocz do zawartości

Pokłosie akcji metoo w firmach w USA


Rekomendowane odpowiedzi

Sheryl Sandberg była wiceprezesem Global Online Sales and Operations Google i jest szef operacyjnym (COO) Facebooka. Obie firmy to crème de la crème światowego lewactwa w wydaniu korporacyjnym więc te dane są mi mocno podejrzane. Należałoby dokładnie przebadać metodologię tego badania a potem dopiero wypowiadać się o wnioskach.

 

Druga sprawa, jeśli te wnioski są nawet prawdziwe to będzie to służyć takim jak Sandberg do przepychania coraz bardziej antymęskich, tfu, tfu, antypatriarchalnych przepisów.

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz

 

Tu masz reszte tego belkotu.

Szkoda nerwow na czytanie tego ale wszystko w klimacie “jestesmy w pracy traktowane nie fair, faceci robicie jeszcze za malo dla nas aby bylo fair” :)

 

https://leanin.org/sexual-harassment-backlash-survey-results

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bełkot. Nie ma tam żadnych wyników tylko "wnioski". Nie traktuję tego jako wartościowe badanie. Jako żadne badanie, A nawet jeśli takowe miało miejsce to wciąż jest to propaganda. Najlepsze, że te same "przyczyny" a prowadzą do różnych wniosków, w zależności, kto to interpretuje. Feministki, że to przez mężczyzn i #meetoo nie zadziałało dość dobrze, a rozsądni ludzie, że przez kobiety i #meetoo zadziałało aż za dobrze.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Patton said:

No że były dwie bezludne wyspy, na jedną dali mężczyzn, a na drugą kobiety. No i mężczyźni od razu zaczęli wszystko organizować, a u kobiet były tylko jakieś kłótnie itp, no i w efekcie nie dały sobie rady.

Pamiętam jak się z kumplami śmialiśmy że jak kobiety zbudują szałas to mężczyźni będą już rozpoczynać program kolonizacji marsa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 00:11, TheFlorator napisał:

Czyżby strach o procesy sądowe o napastowanie seksualne, seksizm i generalną nagonkę meetoo?

Tak.

Powstają poradniki jak postępować, np ten od Terrrence'a Popp'a:

 

Również w życiu prywatnym ludzie się chronią w USA.

Wczoraj natomiast słyszałem gościa (Donovan Sharpe), który zaleca strategię na ONS.

Zawsze po ons wysłać wiadomość "Hej fajnie było. Spotkamy się jeszcze?"

A odpowiedź od panny zachować na przyszłość jako dowód przy ewentualnym oskarżeniu o molestowanie.

 

Edytowane przez Imbryk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnę w tym wątku, co kilka lat temu w ramach "równości płci" zrobiła Szwecja - lider "postępu feministycznego".

Najpierw wprowadzono na uczelniach wymogi "parytetu płci". Następnie, nie przyjęci na medycynę studenci płci męskiej złożyli zażalenie, i w rezultacie ponad 20 % kandydatek dowiedziało się, że jednak nie są przyjęte - na ich miejsce przyjdą mniej zdolni mężczyźni bo "parytet płci". Skończyło się to dość szybko w 2010 r.

http://www.fronda.pl/a/szwecja-konczy-z-parytetami-na-uczelniach-w-imie-rownosci-plci,4847.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu mądrej kobiety wstydziłbym się wziąć stanowisko, które otrzymałem za "parytety". Cóż za upokorzenie - nie doceniono mnie jako wartościowego i perspektywicznego pracownika/managera, więc jakieś powody merytoryczne być musiały, jednakże muszę socjalistyczną ustawą ułatwić sobie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 16:35, TheFlorator napisał:

@Jan III Wspaniały

 

Akurat rozne normy fizyczne dla kobiet i mezczyzn mnie nie dziwia bo tego sie nie ominie.

 

A mnie właśnie dziwią. Wiem, że różnimy się biologicznie (temu nikt logicznie myślący nie zaprzeczy), ale wojsko, to nie przedszkole. Na wojnie nikt nie będzie się nad panienkami użalał, ani przerywał walki "bo się paznokietek złamał", czy "właśnie dostałam okres".

No chyba, ze to nowy model prowadzenia walk - wysłać przodem panie, żeby zaruchały przeciwników na śmierć...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z portali był przedwczoraj tekst, że terytorialsi sprawdzili się podczas powodzi. Tekst ilustrowany był zdjęciem, na którym faceci ubrani w mundury podawali sobie worki z piaskiem. Zaraz za nimi stała ich koleżanka ubrana też w mundur. I po prostu stała. Nie wiem, może to takie przypadkowe zdjęcie, ale to się rzucało w oczy jakoś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.