Skocz do zawartości

Dywersyfikujcie dostawców hostingu i innych usług


Morfeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się złożyło że z powodu połączenia niskiej ceny z dostępem do usług i parametrów na których mi zależy przeniosłem wszystkie usługi do jednej firmy.

Dziś był był atak DDoS na całą ich serwerownię (sami przyznali), wszystkie moje usługi i strony zamuliły do takiego stopnia że nie dało się z nich korzystać.

 

Już znalazłem 2 inne firmy i część usług będzie tam przeniesiona. Przy kolejnym ataku nie padnie wszystko na raz.

 

Na przyszłość. Dywersyfikujcie Bracia i Siostry dostawców nie tylko hostingu ale i innych usług.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare amerykańskie przysłowie mówi, aby nie wkładać wszystkich jaj do jednego koszyka. Podobnie jest z finansami, ale tak jak tutaj kolega trafnie zauważył z innymi usługami w tym usługami hostingu czy domen. Wygodnie jest to trzymać u jednego operatora, ale ze względów bezpieczeństwa przy pewnej dużej skali działalności dobrze jest też rozbijać usługi na różnych operatorów.

 

A wybór jest duży... tutaj na przykładzie usług w Kylos: https://www.kylos.pl/domeny/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.