Skocz do zawartości

Którzy raperzy ze starej szkoły się dorobili?


Rekomendowane odpowiedzi

Poprawcie mnie proszę jeśli się mylę - z raperów/hip-hopowców starej daty, kto się dorobił?

 

Sokół szefem prosto, chyba największa kariera, Peja coś z marką "terrorym"? Ale nie widzę tego nigdzie, kto jeszcze? 

 

No i Popek oczywiście zbija hajs, zasłużenie.

 

Zna ktoś temat? Jestem bardzo ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję Marten, Daab znaczy.

Reszta to jakoś nie bardzo.

Rahim może.

 

Ale może źle mówię, nie mam kontaktu ani powodów do niego.

 

Wiesz. "Koledzy" z mojego podwórka to te swoje pięć minut nieco rozbimbali.

Zresztą to nie były czasy na robienie grubszego szmalu na hipopopo.

Na tu i teraz w dalszym ciągu cośtam robią, ale nowe twarze, nowe nurty, blablabla.

 

Fejmu się dorobili, ale tak to średnio jakoś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donguralesko ładnie trzepie hajs. 

 

15 minut temu, Marek Kotoński napisał:

No i Popek oczywiście zbija hajs, zasłużenie.

Bez obrazy Marku, ale według mnie Popek to zwykły idiota. Jego muzyka imponuje ludziom raczej niezbyt rozwiniętym intelektualnie.

 

Warto też wspomnieć o Kękę, ładnie wszedł na legal, ale odkąd przestał pić i wyszedł na prostą stracił 90% stylu według mnie. Z resztą sam rapował "Strzelam pięć szybkich, na trzeźwo nie gram
raz próbowałem, ale jakoś kurwa nie brzmi". 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Quo Vadis? napisał:

Tu nie chodzi o to czy on jest idiotą czy nie tylko o to, czy trzepie dobrą kasę.

Nie jest jakąś wielką tajemnicą, że w świecie showbiznesu nie trzeba być szczególnie inteligentnym, żeby dobrze zarabiać.

Dokładnie wystarczy popatrzeć na patostream picie piwa, burdy i za stream wpada ponad tysiak. Pozostaje kwestia moralności natomiast Magical jest przykładem, że wszystko może się wymknąć z pod kontroli. 

 

Co do Twojego tematu to tacy raperzy jak Sokół, Peja dorobili się dużo na swoich ciuchach. Z samej muzyki było by ciężko. Sokół kiedyś przyznał że jego firma Prosto przynosi koło 10 mln zł zysku rocznie. Z płyt i koncertów tyle nie zarobisz to nie USA. 

 

Swoją drogą Marek mógłbyś nagrać audycje o rapie Polskim co sądzisz, kogo lubisz styl kogo nie. Było by to ciekawe :)

Edytowane przez Kimas87
Błąd
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie TOP1 na Olisie jest TEDE z płytą Karmagedon więc pewnie trochę grosza wpadnie.

Trudno mi ocenić jego stan konta ale podejrzewam, że cienko raczej nie przędzie.

Wytwórnie ma swoją (NWJ) od dawna, marka PLNY, no i płyty w ostatnich latach się sprzedają coraz lepiej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnych czasach po boomie na hip hop, który miał miejsce po 2012 (Jestem Bogiem) oraz większych zarobkach z internetu rap jest top 2 jak nie najpopularniejszym gatunkiem muzycznym w kraju na równi z disco polo.

 

Osoby ze "starej szkoły" czyli ci, których kojarzymy od lat trzepią spore pieniądze. Czołówka to zdecydowanie Ostr, Paluch, Keke. Ich płyty utrzymują się nawet rok na Olisie. Sokół, Peja (chociaż obecnie spada), Sobota,Borixon. Popek oczywiście też, szczególnie dorobili się na Gangu Albanii, obecnie jego muzyka nie jest tak popularna, chłop się przebranżowią :D 

 

Natomiast pamiętajmy, że raperzy wbrew pozorom nie zarabiają najwięcej na sprzedaży swoich płyt ale na koncertach i ubraniach,. Topowi zawodnicy wymienieni powyżej za koncert liczą sobie minimum 5 cyfr. Trasa koncertowa ma średnio 20 miast. Rachunek jest prosty i daje to konkretne pieniądze, zwłaszcza że wielu z nich nawija o tym, że gra koło 100 koncertów w rok :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem Tede się dorobił, ale to kompletnie nie jest mój klimat.

 

Dla mnie dobrzy raperzy to przede wszystkim świętej pamięci Tomasz Chada(zawsze będę go słuchał), sokół(dorobił się), peja(dorobił się), sobota(dorobił się), Paluch(dorobił się) Eldo(dorobił się), O.S.T.R (dorobił się), małpa (nie mam pojęcia, ale to młody raper jeszcze w sumie.)

 

BTW. Uwielbiam słuchać jego kawałka jak się uczę postępowania karnego. xD

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popek stara szkoła? Chyba robienia pierogów, bo na pewno nie rapu.

 

Nie jestem starej daty, ale Panowie wymieniani powyżej, nie mają wiele wspólnego ze starą szkołą - Małpa, Kali, Paluch? Spoko - stara szkoła że hej. Trochę to tak jakby powiedzieć że 50cent to klasyka rapu.

Edytowane przez Byłybiałyrycerz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co ja słucham, to różnie.

Sokół- wiadomo.

Ten Typ Mes- raczej na plus, własna wytwórnia plus ciuchy.

Łona- robi to dorywczo, zawodowo jest prawnikiem.

Pro8l3m- na fali wznoszącej.

Szybki Szmal- ekipa się rozeszła, chyba tylko Procent i Szogun się dalej rapem zajmują. A szkoda, bo zajebiści byli. Ehhh szkoda, że Ciech nigdy nie wydał solo.

Pezet- poszedł na emeryturę, jak on tam się miewa finansowo to nie wiem.

Gural- z pewnością biedny nie chodzi.

Bisz- zarabiać na pewno zarabia ale żeby się dorobić? Wątpię, zbyt niszowy jak na nasze warunki, mimo że ceniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2019 o 20:24, Byłybiałyrycerz napisał:

Popek stara szkoła? Chyba robienia pierogów, bo na pewno nie rapu.

 

Nie jestem starej daty, ale Panowie wymieniani powyżej, nie mają wiele wspólnego ze starą szkołą - Małpa, Kali, Paluch? Spoko - stara szkoła że hej. Trochę to tak jakby powiedzieć że 50cent to klasyka rapu.

Wiesz o czym piszesz?

Kali z Firma dogrywał się już na składanke DJ 600V w 1998r.

Paluch nagrywa od 2003r. i wydał już coś koło 15 albumów.

Małpy nie słucham więc się nie wypowiem.

Edytowane przez bulletproof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.