Skocz do zawartości

Marble machine X


Tomko

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu, a dokładnie 2 lata temu chyba wpadłem na film tego gościa: 
 

 

Facet - dokładnie jeden z muzyków zespołu Wintergatan - zbudował tę maszynę praktycznie ze sklejki, rurek, kulek łożyskowych. Ta melodia nie mogła mi wyjść z głowy przez długi czas i byłą moim dzwonkiem na komórkę. Byłem pod wielkim wrażeniem.

Niestety to byłą jednorazówka, która potem wylądowała w muzeum. Ale facet przystąpił do budowy dużo bardziej zaawansowanej technologicznie wersji. Śledziłem jakiś czas jego kanał - wycinarki CNC, spawanie, sklejanie, problemy, projekty w CAD 3D, wiele pomocy od widzów, ich propozycje. Zapomniałem na jakiś czas o kanale i dziś wchodzę a tu:

 


Niesamowite jaki umysł trzeba mieć, jaką pasję, jakie umiejętności, żeby coś takiego zbudować. Myślę, że gość jest geniuszem. Serio - nie ma się co oszukiwać. Wszystko robi sam, projektuje, konstruuje. Padam na kolana - myślę, że to jeden z najciekawszych kanałów na yt. 

Edytowane przez Tomko
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.