Skocz do zawartości

Gdzie sprzedać pierścionek zaręczynowy?


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Mosze Red napisał:

Serwis aukcyjny, jak pierścionek jest nowy i masz papiery, opuść 15% poniżej aktualnej ceny rynkowej. 

Nowy nie jest. Ex nosiła go kilka miechów. Ryski są na nim. Myślę, że tylko na złom pójdzie. Przejdę się do jubilera i lombardu. Kto da więcej to zostawię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt raczej nie kupi używki. Co innego po babci. Niestety jeśli to "sieciówka" to pewnie co najwyżej można sprzedać go za maksymalnie 20% tego co zapłaciłeś - lombard czy jubiler kupi to w cenie złomu. Niestety mają zbójeckie marże, a ich diamenty to praktycznie piasek (w hurcie po kilka zł za sztukę, potem na certyfikacie dumnie wpisują sumę tych ziarenek). 

 

Do braci jeśli ktoś myśli o kupowaniu biżuterii lepiej iść do jubilera. Może nie pierwszy od razu bo też zdarzają się naciągacze, ale można znaleźć takich, że za równowartość tego z sieciówki zrobią na prawdę piękną rzecz. 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mpawel5 napisał:

Nowy nie jest. Ex nosiła go kilka miechów. Ryski są na nim. Myślę, że tylko na złom pójdzie. Przejdę się do jubilera i lombardu. Kto da więcej to zostawię. 

Zostaw sobie.

Kolejnej lubej mówisz, że to pierścionek po Babci. + 3 pkt, do expa dochodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy już pierścionka żadnej nie dam. Za kasę że sprzedaży wydam na swoje hobby:). To, że mam pierścionek przypomniało mi się, ponieważ dziś się z była widzialem(sprawa czysto służbowa). Zobaczyła mnie po kilku miesiącach i tekst:"boże, jak ty strasznie wygladasz". Mnie wmurowalo(rozstalismy się we względnej zgodzie), potem zaczęła pytać, co tam w robocie, ja tylko zdawkowo, że po staremu, a ta oczy wywrocila i poszła sobie. Kurna żadnych zgrzytow jej nie robiłem, nie odzywałem się ani nic, a ta jeb, z grubej rury. Kurcze, niby już trochę lat przeżyłem, a dalej pewne rzeczy we łbie się nie mieszczą. Ten Babol niby chciał się ze mną zestarzec(jej słowa), a tu takie miłe słowo na przywitanie. Nawet jakby moja była utyla że 20kilo to nigdy bym jej nie dojebal, że wygląda jak słoń. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mpawel5 napisał:

Zresztą inne panie mówiły mi, że jest wsio ok

Dlatego właśnie pani Babol zauważyła podobnie, ale ponieważ już nie jesteś "jej",  jej komentarz był prawidłowy:

11 godzin temu, mpawel5 napisał:

"boże, jak ty strasznie wygladasz"

 

11 godzin temu, mpawel5 napisał:

Za kasę że sprzedaży wydam na swoje hobby

Napisz z ciekawości ile zapłaciłeś i ile w efekcie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, mpawel5 said:

Zobaczyła mnie po kilku miesiącach i tekst:"boże, jak ty strasznie wygladasz". Mnie wmurowalo(rozstalismy się we względnej zgodzie), potem zaczęła pytać, co tam w robocie, ja tylko zdawkowo, że po staremu, a ta oczy wywrocila i poszła sobie.

Efekt osiągneła - tak aby Cidowalic, ale po cichu zapewne pomyslała jebaniec dobrze wygląda...

 

Gdzie sprzedać pierścionek zaręczynowy

Zostaw dla następnej, albo na Tinderze napisz mam pierścionek zaręczynowy gotowy szukam Yeti...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mpawel5 nie po to kobieta opuszcza faceta, aby dobrze się trzymał. Nie po to kobieta opuszcza faceta, aby mu się powodzilo. Tylko z nią miał się spełniać. Tylko ona była jego uzupełnieniem. Jeżeli kobieta po dłuższym czasie spotyka ex mężczyzne, to nie powie mu, zajebiscie wyglądasz. To tak jak by się przyznała do winy i żałuję rozstania.

Poza tym kobiety mówią co innego a co innego myślą. 

Pozdrawiam. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jubilera na polerkę, tak jak @Mosze Red napisał. Zapłacisz ze 30zł. Popytaj w różnych punktach.

Potem dobre zdjęcia, opis i wystaw w lokalnych ogłoszeniach, ewentualnie na Facebooku, jeśli masz konto. W jakiejś lokalnej grupie sprzedażowej.

Wyraźnie pokaż ile kosztował i zdjęcie certyfikatu. Możesz też i na allegro, ale tam odlicz sobie jeszcze prowizję.

Lepiej do jakiegoś jubilera pójść, może odkupi, niż do lombardu. W lombardzie możesz uzyskać jakieś 100zł/g przy próbie 585, jubiler powinien zaoferować trochę więcej (info od znajomego, który miał niedawno bardzo podobną sytuację).

 

@Piter_1982 dobrze pisze. Brylanty w sklepie mają zajebistą marżę i są drogie. W hurcie toż to całe gówno kosztuje, bo wychodzi im trochę więcej niż za cyrkonię. To ludzie swoim pojmowaniem prestiżu diamentów (brylantów) pompują ceny tych kamyków.

 

Jakby któremu kiedyś do łba strzeliło jeszcze się oświadczać nie idźcie do żadnych Apartów, Kruków czy innych sieciówek. Tam robią masówkę kiepskiej jakości i za horrendalne pieniądze. Kolega kiedyś w jednym z tych sklepów kupił pierścionek 333 (8karatów, najgorsze gówno) po blisko 400zł za gram. Ech, miłość. Podobno próbował ratować związek kolejną błyskotką dla ukochanej.

 

Jedyne, co mi się w tych lokalach podoba to naprawdę duży wybór i zazwyczaj atrakcyjne sprzedawczynie. Ale czy za to warto przepłacać?

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój sprzedałem na olx bez żadnej prowizji ze zdjęciami paragonu i certyfikatu. Lombardy odradzam, dostaniesz jakieś grosze. 

Wypolerować warto, podniesie cenę i możesz powiedzieć że nie używany. 

Edytowane przez Morfeusz
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.