Skocz do zawartości

OLX - kolejna maDka


Prezes

Rekomendowane odpowiedzi

Pany, 

 

Po krótce opiszę:

 

Ów sytuacja miała miejsce jak w temacie - na OLX.

Prezes wystawia na sprzedaż robota sprzątającego. Cena bez negocjacji 1250.

 

Napisała maDka Joanna: 
"A możemy cenę wynegocjować na 1000 i dziś kupuję."

 

Prezes:

"Mam dziś dobry dzień, zejdę z ceną o 5 dyszek na 1200 + kw"

 

 

maDka Joanna:

"Ok, to proszę go dla mnie zarezerwować, napiszę kiedy podjadę. A może na ten dojazd bedzie Pan łaskawy zrobić prezent z okazji Dnia matki dla mamy, która musi sprzątać i za 1050 sprzedać"

 

 

Teraz bracia podajcie Wasze odpowiedzi dla maDki Joanny, na koniec napiszę swoją propozycję.

 

 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia handlowego negocjacje są zakończone, bo napisała, żeby rezerwować i podjedzie. Ale szczwana lisica wykorzystuje kilka technik negocjacji:

a) zasadę, że najwięcej ustępstw jest czynionych na koniec negocjacji;

b) technikę na tzw. rumuna lub na kota ze Shrek'a;

c) oraz empatię kontrahenta.

 

I teraz zależnie od tego co chcesz zrobić:

a) sprzedać drożej - powiedz, że poszło za 1 400 zł - komuś tak zależało, że przebił jej ofertę mimo, iż mówiłeś, że jest zarezerwowane, opierałeś się jak mogłeś, ale takiej ofercie nie mogłeś odmówić. Może się wtedy okazać, że zapłaci jeszcze więcej.

b) pograć sobie z laską - powiedz, że właśnie potrzebujesz kasę na prezent dla swojej mamy i po namyśle stwierdzasz, że dobrze, że Ci przypomniała, bo już byś sprzedał za tanio i że jednak musisz sprzedać drożej i się wycofujesz. Znowu może się okazać, że zapłaci więcej.

c) chcesz ją wkurwić - powiedz, że sprzątać każdy musi i masz w nosie, że rozwarła przed kimś nogi, i czy jak chleb kupuje to też mówi, że popuściła szpary i jest głodna?

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z drugiej strony, z punktu widzenia handlowego to jej zabiegi są jak najbardziej uzasadnione, bo co jej zależy zagadać i zachachmęcić za 50 zł. Inni za tyle pół dnia jebią na taśmie czy z łopatą, a ona może tyle zarobić za tani tekst z tupetem. Tak się robi biznes, na tym Żydzi zbudowali swoją potęgę. Ktoś machnie ręką na 50 zł, a ktoś zarobi :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz, że pieniądze ze sprzedaży robota przeznaczasz na prezent dla swojej matki, z okazji dnia matki. Ponieważ trud matki włożony w wychowanie Ciebie uznajesz za bezcenny, cena robota wzrasta do 1500 zł. 

 

Ponieważ matka jest tylko jedna, a jedynie dzieci wszystkie nasze są 

 

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz poczekać ze sprzedażą to odmów i wykorzystaj lepszą ofertę. 

 

Jak coś wystawiam to nigdy się nie śpieszę i to działa wzorowo. 

 

Zarezerwuję Pani pod warunkiem potwierdzenia ceny 1200 złotych. Mam już 3 osoby wstępnie zainteresowane. W ramach prezentu ustawię Panią na początku rezerwacji, ale proszę się jednak pośpieszyć z decyzją. Dziękuję i pozdrawiam. 

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kim Un Jest? napisał:

Powiedz jej, że zjedziesz jej kolejne 50, ale ona też musi Ci "zjechać" z okazji dnia Alfy ? a że Alfy mają codziennie okazję, to reszta nie podlega negocjacjom ?

Kiedyś jednej odpisałem że zamiast 100 zł, które chciała opuścić w ramach pięknego uśmiechu, zjadę z ceną o 200 zł w ramach sprawienia mi przyjemności oralnej.

 

Spodziewałem się odpowiedzi w stylu... spieprzaj dziadu...

Jakież było moje zdziwienie, gdy mnie wyśmiała i napisała, że musiałbym za to zapłacić 500.

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prezes dlatego napisałem ironicznie, bo tylko tak można to chyba skwitować. Praktycznie pewne jest, że od słowa do słowa, od złotówy do złotówy można negocjacje rozszerzyć o "walutę cielesną" ? i z początkowego ty świno, zboku, szowinisto, zacznie się relatywizowanie - nikt nie zobaczy, nie jestem dziwką, bo i tak lubię seks, a i tak stary mnie wkurwia ?

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Doggie napisał:

Dobrze, że nie chciała tego robota "za uśmiech bombelka". ;)

Ja bym przyjął taką zapłatę. Niech mi tylko ktoś znajdzie uśmiechające się pęcherzyki powietrza. Za takie mówiące dziękuje  to oddam całe oszczędności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.