Skocz do zawartości

Dzień Dobry!


Agnes

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry!

Wylądowałam na tym forum za przewodnictwem @MagnusMagnesium, z którym często słuchałam audycji Marka.
Czytając forum, odniosłam wrażenie, że są tutaj ludzie, którzy biorą swe doświadczenia i naukowe przesłanki poważnie.
Jako młode jeszcze dziewczę bardzo bym nie chciała wpaść w pułapki opisywane na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Agnes napisał:

Dzień Dobry!
Jako młode jeszcze dziewczę bardzo bym nie chciała wpaść w pułapki opisywane na forum.

Dzień Dobry:)

Wpaść w pułapki byś nie chciała? Przecież to my kobiety je podstępnie organizujemy :D

Tutaj możesz się nauczyć, jak je sprawnie przeprowadzać ;)

Miłego dnia ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szamanka

Zawsze miałam duże problemy z kłamaniem i manipulacją.
Przez całe swoje dzieciństwo wychowywałam się w gronie chłopców i tak pozostało. Nawet zaczęłam się bać innych kobiet - co mnie niepokoi.
Nie miałam o czym porozmawiać z koleżankami z klasy - one interesowały się makijażem, modą, a ja - genetyką i fizyką. Do dziś nie umiem się ubrać, więc biorę pierwsze lepsze spodnie i koszulę z szafy.
Nie wiem, czy ja mam "to w sobie". Nazywają mnie "królową lodu" z powodu mojego skeptycyzmu.

Przez pewien czas nauczycielki zastanawiały się, czy mam autyzm.
Niektórzy psychologowie stwierdzili, że mam typowe objawy zespołu Aspergera, ale jakoś diagnoza zawsze wychodziła na granicy normalności

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Agnes napisał:

@szamanka

Zawsze miałam duże problemy z kłamaniem i manipulacją.
Przez całe swoje dzieciństwo wychowywałam się w gronie chłopców i tak pozostało. Nawet zaczęłam się bać innych kobiet - co mnie niepokoi.

Współczuję, najgorsze co się może człowiekowi przytrafić to brak umiejętności kłamania. Też mam z tym problem. Zazdroszczę ludziom, którzy potrafią zamknąć się i nie wyrzucić z siebie tego co jest dla większości jasne - ale niewygodne i zagłuszane:)

Co do kobiet - mam podobnie, średnio odnajduję się w ich towarzystwie, bać się na pewno należy ich bardziej niż Panów :)  

Dzisiaj to ludzie są dla siebie największym zagrożeniem - zatem im dalej od nich, tym spokojniej na duszy :)

Uszy do góry:)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ostatnio trafiłem na takim live na kobietę która została wyjebana przez bad boy`a który na nią wziął kredyt.

Jak jej prawdę powiedziałem to mnie z transmisji wyjebała.

Jak widać nie tylko kobiety manipulują, niektórzy faceci są nie lepsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, pillsxp napisał:

Ostatnio trafiłem na takim live na kobietę która została wyjebana przez bad boy`a który na nią wziął kredyt.

Jak jej prawdę powiedziałem to mnie z transmisji wyjebała.

Jak widać nie tylko kobiety manipulują, niektórzy faceci są nie lepsi.

Na pewno takie przypadki się zdarzają, ale więcej widzę ich u kobiet. To nie przypadek, że ponad 75% kobiet mają F (podążanie za uczuciami) w systemie MBTI i w Big Five. Raczej rzadziej spotyka się mężczyzn, którzy wiedzą, jaką strunę poruszyć. Ludzie są wyszukani w oszustwie z natury (chociaż, oczywiście, to kolejne spectrum), w szczególności, jak są introwertykami z dużą wyobraźnią i piekielnie dobrą pamięcią. Będą pamiętać każde twoje słowo i czyn; wykorzystają to.

 

@MagnusMagnesium

Z pewnością skorzystam. Show off to moja specjalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Agnes napisał:

@szamanka

Zawsze miałam duże problemy z kłamaniem i manipulacją.
Przez całe swoje dzieciństwo wychowywałam się w gronie chłopców i tak pozostało. Nawet zaczęłam się bać innych kobiet - co mnie niepokoi.

Masz ku temu lękowi powody?

1 godzinę temu, Agnes napisał:


Nie miałam o czym porozmawiać z koleżankami z klasy - one interesowały się makijażem, modą, a ja - genetyką i fizyką.

Znam ten ból. Nigdy mnie nie jarały pokemony, tibia, piłka nożna. Nie miałem nikogo z kim móglbym sam rozmawiać o tym czym się interesuje.

1 godzinę temu, Agnes napisał:

Do dziś nie umiem się ubrać, więc biorę pierwsze lepsze spodnie i koszulę z szafy.
Nie wiem, czy ja mam "to w sobie". Nazywają mnie "królową lodu" z powodu mojego skeptycyzmu.

Sceptycyzmu. Yuki-onna. To w sobie jest dla każdego czym innym. Dla jednych to będzie ciepło, dla innych uparcie w dążeniu do celu.

1 godzinę temu, Agnes napisał:


Przez pewien czas nauczycielki zastanawiały się, czy mam autyzm.

Znam to i wiem że takie podejrzenie będzie się Ci pałętać w głowie przez lata.

1 godzinę temu, Agnes napisał:


Niektórzy psychologowie stwierdzili, że mam typowe objawy zespołu Aspergera, ale jakoś diagnoza zawsze wychodziła na granicy normalności

Połowa ludzi ma typowe objawy większości chorób, mimo braku tych chorób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, Libertyn said:

Połowa ludzi ma typowe objawy większości chorób, mimo braku tych chorób. 

O to to!

 

A jak zaczniesz chodzić do psychiatrów to już w ogóle możesz dostać fajne diagnozy, kolega mówił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Libertyn

Ogólnie dziewczyny się ze mnie śmieją, że nie jestem wystarczająco kobieca. Czasem dochodziło do tego, że brały nożyczki, przecinały mi włosy mówiąc: "tylko dziewczyny mają tak długie włosy". Boję się ich, gdyż prawie zawsze miały wobec mnie złe intencje i starały się mnie poniżyć ze wszystkich sił. 

Ostatnio nazywają mnie "dziwką", nawet jeśli nigdy nie miałam żadnego stosunku płciowego. Natomiast, one miały, czasem z wieloma chłopcami w ciągu 4 godzin. Nie rozumiem ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Agnes napisał:

@Libertyn

Ogólnie dziewczyny się ze mnie śmieją, że nie jestem wystarczająco kobieca.

Czym jest kobiecość dla Ciebie? 

45 minut temu, Agnes napisał:

Czasem dochodziło do tego, że brały nożyczki, przecinały mi włosy mówiąc: "tylko dziewczyny mają tak długie włosy".

To w Liceum? Masakra. 

45 minut temu, Agnes napisał:

Boję się ich, gdyż prawie zawsze miały wobec mnie złe intencje i starały się mnie poniżyć ze wszystkich sił. 

A klasy równoległe? Inne roczniki? Coś poza szkołą?

45 minut temu, Agnes napisał:

Ostatnio nazywają mnie "dziwką", nawet jeśli nigdy nie miałam żadnego stosunku płciowego.

No cóż norma. Jesteś klasowym "chłopcem do bicia". Taki już los i raczej tego nie zmienisz. Musisz przeczekać

45 minut temu, Agnes napisał:

Natomiast, one miały, czasem z wieloma chłopcami w ciągu 4 godzin. Nie rozumiem ich.

Tego nie trzeba rozumieć. Trzeba unikać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @Agnes :) 

W dniu 21.05.2019 o 19:25, Agnes napisał:

Zawsze miałam duże problemy z kłamaniem i manipulacją.

I bardzo dobrze. Tak trzymaj :D 

 

W dniu 21.05.2019 o 19:33, szamanka napisał:

Co do kobiet - mam podobnie, średnio odnajduję się w ich towarzystwie, bać się na pewno należy ich bardziej niż Panów :)  

Twoja szczerość @szamanka jest rozbrajająca :P 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Libertyn napisał:

Czym jest kobiecość dla Ciebie? 

Dla nich jest to wygląd - łagodna twarzyczka, makijaż, stylowe ubrania.

Dla mnie jest to głównie zachowanie - prowadzisz się dobrze, masz współczucie, pomagasz, jesteś miła, odnosisz się z szacunkiem, nie odzywasz się, jeśli nie masz nic do powiedzenia, mówisz prawdę i jesteś szczera, nie robisz sobie wrogów bez powodu, potrafisz poradzić sobie sama, ale doceniasz kompanię i pomoc innych, rozwijasz się intelektualnie. Innymi słowy - jesteś ostoją bezpieczeństwa, wsparcia, porady. Kobiety są klasą wspierającą mężczyzn (z nielicznymi wyjątkami) oraz inne kobiety. 

Osobiście mam chłodny sposób spojrzenia na świat, ale to nie oznacza, że chcę rządzić - chcę być wsparciem intelektualnym dla świata, wyprowadzać ludzi z błędów, radzić, i może, w przyszłości, rozwiązać hipotezę Riemanna. 

Oczywiście, można podkreślić kobiecość wyglądem, ale jeśli nie ma powyższego, to co z Ciebie za kobieta?

12 godzin temu, Libertyn napisał:

To w Liceum? Masakra. 

Tak, w najlepszym liceum w moim mieście, gdzie idzie elita.

12 godzin temu, Libertyn napisał:

A klasy równoległe? Inne roczniki? Coś poza szkołą?

Cała szkoła oprócz dwóch dziewczyn z kółka matematycznego. A poza szkołą nie mam zbytnio kontaktów, raczej wszystkie dziewczyny mnie obrażały. Moja mama jest w porządku. Ona jest ze mnie dumna.

12 godzin temu, Libertyn napisał:

No cóż norma. Jesteś klasowym "chłopcem do bicia". Taki już los i raczej tego nie zmienisz. Musisz przeczekać

Tak. Jak nie jestem w towarzystwie męskiej części kółka matematycznego, to czasami dochodzi do fizycznego znęcania się. Byłam z tym u dyrektora, ale nic to nie dało... W końcu, kto by wchodził do damskiej szatni lub do damskiej toalety? A że większość nauczycieli to profesorowie z pobliskiego uniwersytetu... To średnio mogą sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agnes Poradzę Ci jedno. Nie zmieni to teraz Twojego życia teraz, ale może w przyszłości. Znajdź sobie jakieś hobby nieakademickie, niezwiązane z nauką sensu stricte. Coś co będziesz lubiła i co będzie ciekawe i przystępne dla wielu innych osób. Fizyka i genetyka są dość niszowymi zainteresowaniami  o których z większością osób nie porozmawiasz. Fokusując się stricte na tym będziesz wiele traciła towarzysko.

Ludzie lubią gadać o sobie i swoich pasjach. Im więcej pasji masz tym potencjalnie więcej wspólnych tematów do rozmowy. Tym więcej szans na tworzenie relacji z innymi osobami. Bo charakter to nie wszystko. Możecie mieć złoty charakter i być atrakcyjni. I może Was nic nie łączyć. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rnext zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.