Skocz do zawartości

Jak bezstratnie połączyć filmy?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, właśnie nagrałem test kamer, i jak je połączyć żeby nie stracić na jakości?

 

Na shoutcat mam wrażenie, że jak ustawię 100% jakości to wychodzi większy rozmiar. 

 

Chcę je bezstratnie połączyć i wrzucić na youtube. Jak to uczynić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli oba filmiki mają te same parametry (rozdzielczość, fps, itd.), to można to dość łatwo zrobić za pomocą ffmpeg. Wystarczy utworzyć plik tekstowy z nazwami filmików, np. o takiej treści:

file 'wideo1.mp4'
file 'wideo2.mp4'

Przyjmijmy że jego nazwa to pliki.txt.

 

Następnie uruchomić w konsoli następującą komendę będąc w folderze gdzie znajdują się filmy wraz z plikiem pliki.txt :

ffmpeg -f concat -i pliki.txt -c copy output.mp4

Oczywiście w powyższych przykładach należy zmienić mp4 na właściwy format plików.

 

EDIT: Ale mimo wszystko yt kompresuje filmy więc i tak ostatecznie jakość zmaleje.

Edytowane przez Inny i Wyjątkowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Marek Kotoński said:

Z kilkuset mega zrobiło się prawie 7GB przy jakości 100%, jak to kur.. możliwe?

Bo nie ma kompresji albo jest słaba, bądź bezstratna. Wcale to nie musi oznaczać utraty jakości. Jeśli wynikowy nie wyglądał na gorszej jakości to nie był. A YT i tak skompresuje. Wtedy porównasz i będziesz wiedział czy jest utrata jakości czy nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.