Skocz do zawartości

Czy posuwać się do tego?


Rekomendowane odpowiedzi

Moja ex małżonka pracuje a cała kasa przechodzi przez teściów. W sensie na nich jest działalność, a moja ex oficjalnie wykazuje jakieś minimalne dochody, chociaż w praktyce jest tego wielokrotnie więcej. Uczestniczą w całym procederze, co godzi w moje finanse, bo ona przed sądem płacze, że nie ma pieniędzy.

 

Zastanawiam się, czy zrobić donos do urzędu skarbowego, co równałoby się pewnie ze sporym domiarem, bo oni nieźle przycinają na podatkach. Nie chce tego robić, ale inaczej nie da się chyba dogadać. Jak to widzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz na nią haka, a ona o tym najprawdopodobniej wie, to radziłbym to wykorzystać najpierw jako kartę przetargową w ugodzie pozasądowej. Dopiero jeżeli będzie miała wywalone na porozumienie, wtedy zgłaszaj. Chyba że wasze status quo bierze się ze względu na to, że ona też może coś wywlec na wierzch wobec Ciebie.

 

Ale weź też pod uwagę, jaką osobą jest Twoja ex, bo jak się odsłonisz z tym, że masz zamiar zgłosić i finalnie to zrobisz, to będzie wiedziała na kim się odegrać, i to niekoniecznie na sali sądowej. No i tym samym wchodzisz na odcisk też dla ex teściów, więc radziłbym ostrożone przeanalizowanie całej sytuację właśnie pod tym kątem. 

Edytowane przez Throgg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.