Skocz do zawartości

Wybory do PE 26.05.2019


Wybory do PE 26.05.2019   

67 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na kogo, bracia, będziecie głosować 26 maja?

    • LR
      2
    • PiS
      7
    • KE
      2
    • Wiosna
      2
    • Kukiz'15
      5
    • Konfederacja
      47
    • PFP
      2

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 26.05.2019 o 05:00

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Perun82 napisał:

I na frajerów zawsze można liczyć. A później będą pierdzielić - no roiliśmy, ale nic nie mogliśmy. Poza tym niezły hajs, dzieki!

Ależ oczywiście, standardowa śpiewka, jedziemy ''walczyć'' z tą okrutną UE, oczywiście nie za darmo, bo hajs się musi zgadzać, również okrutny jak ta cała UE.

Akurat znam jednego z liderów Konfederacji, i nie powierzyłbym mu nawet skarpet na przechowanie, a co dopiero głosować, pic na wodę, fotomontaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, imprudent_before_the_event napisał:

Bzdura do kwadratu. Właśnie wprowadzamy konkurencję czyli likwidujemy socjalizm.

Tak jest !! Najlepiej wprowadzić konkurencję ustawą. Koniecznie !! Żarcik ....

 

Poprzez ustawienie ceł zaporowych, koncesji i dodatkowych podatków dla firm zagranicznych próbujących konkurować na rynku wewnętrznym ?
Każde wykluczenie firmy oferującej produkt w lepszej cenie i w takiej samej lub podobnej jakości - nieważne czy lokalnie czy globalnie - jest zaprzeczeniem wolnego rynku.

Wtedy firmy narodowe korzystają z preferencyjnych warunków działalności na rynku wewnętrznym.

Jak to jest wolny rynek to ja jestem faraon Ramzes XXXV ;)

 

Nie mówiąc o tym, że nie działamy w próżni, więc takie działania prowadzą do retorsji celnych, więc z kolei nasze firmy są wycięte z działania na innych rynkach.

Edytowane przez GurneyHalleck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, GurneyHalleck napisał:

Poprzez ustawienie ceł zaporowych, koncesji i dodatkowych podatków dla firm zagranicznych próbujących konkurować na rynku wewnętrznym ?
Każde wykluczenie firmy oferującej produkt w lepszej cenie i w takiej samej lub podobnej jakości - nieważne czy lokalnie czy globalnie - jest zaprzeczeniem wolnego rynku.

Ale to jedna z lepszych metod na rozwinięcie firm wewnętrznych. Każde inne państwo tak robi.

No ale jak nie pasuje to można inaczej. Wystarczy odebrać przywileje firmom zewnętrznym.

Czyli właśnie wprowadzić pełny wolny rynek. Tyle że to wolniej będzie działać.

Edytowane przez imprudent_before_the_event
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, imprudent_before_the_event napisał:

Ale to jedyna metoda na rozwinięcie firm wewnętrznych. Każde inne państwo tak robi.

Z tym się akurat częściowo zgadzam, tylko nie używajmy pojęcia "wolny rynek" czy "konkurencja" na określenie takiego działania.
I też nie twierdzę, że jest ono generalnie złe. Tylko pytanie jaką drogę się obiera w celu realizacji tego celu.

Można to robić maczugą czyli walimy cła i  podatki i mamy resztę  świata w d..pie.
Można to robić bardziej subtelnie kiedy państwo wspiera firmy narodowe w działalności eksportowej, zdobywaniu kontraktów itp.
A jeszcze firmy narodowe potrafi ą się zjednoczyć działając wspólnie ...

 

Ale to nam off-top wyszedł ... ja w każdym razie głosuję na Gwiazdowskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dużego znaczenia kto zasiada w parlamencie EU. Realna władza jest w rękach komisarzy z komisji europejskiej i ich 32 tysięcy urzędników. To oni zarządzają finansami i polityką EU. Parlament to szopka dla gawiedzi by myślała że ma jakiś demokratyczny wpływ na EU.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaglosuje na konfederacje, ale nie zapominajmy, ze to sa wybory do europarlamentu. Wiec jak oni pojada tam, to kto w Polsce zostanie? Same smieci. Nie wspomne juz, ze znow beda wykolejencami w tamtejszym parlamencie i beda traktowani jak zwierzeta w cyrku przy takiej duzej sile lewicowej.

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy wyników tych wyborów, ale nie dlatego, bo wierzę że cokolwiek zmienią, tylko ciekawi mnie to, jak wyglądają obecne nastroje społeczne. Czy sam pójdę zagłosować? Nie wiem, jeśli już to bez większego przekonania. I pewnie na Konfederację albo Kukiza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nikogo nie będę głosował choć warto zauważyć dwa ugrupowania personalistyczne jak Konfederacja i Kukiz'15 reszta to ugrupowania gromadnościowe (socjalistyczne i kryptokomunistyczne) obce polskiej tradycji. Głosując na nie przyczyniasz się do przyspieszenia wprowadzenia eurokomunizmu i w końcu globalistycznego totalitarnego superpaństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten facet z filmiku ma po prostu zatwardziałe poglądy, i nie zauważył że komunistyczna Rosja i komunistyczne Chiny już minęły. On ciągle żyje ZSRRem.

Owszem Rosja i Chiny mają jakieś cechy komunizmu (nawet spore) ale to nie to samo co kiedyś. A do tego Eurokołchoz też jest komunistyczny i to bardziej. Więc "Rosja" to żaden argument.

Poza tym taka jest podstawowa zasada polityki zagranicznej, że się buduje koalicje z sąsiadami i buduje się je na podstawie krótkoczasowych interesów. Rosja i Chiny mogły nam coś dać więc zamiast się obrażać za przeszłość trzeba skorzystać.

Konfederacja być może to w końcu zauważyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, jaka ciekawa ankieta. Właśnie obejrzałem, jak PiS jedzie po Konfederacji - że to ruskie wpływy. Hehehe, a pod jakimi wpływami jest PiS? Podziwiam PiS za działania socjalne, ale na litość boską, tylko ślepy nie zauważy, że PiS jest opcją amerykańsko-żydowską. Gdyby nie działania służb amerykańskich, to ostatnie wybory wygrała by opcja niemiecka. Głosuję na "narodowców", jako przeciwwaga dla PiS, i tak naprawdę to nie chcę U.S. Army w Polsce i nie poprę żadnego rządu, który spróbuje oddać Żydom choćby złamanego grosza w ramach restytucji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.