Skocz do zawartości

Preferencje wyborcze kobiet i mężczyzn w przedziale 18-30


emrata

Rekomendowane odpowiedzi

Już jakiś czas temu trafiłam na sondaż, który pokazał różnicę w preferencjach politycznych młodych Polek i Polaków.

W skrócie, młodzi mężczyźni w większości wybierali opcję: konfederacja lub PiS, kobiety: wiosna, KE. Rozrzut jest znaczny. 

O ile jestem w stanie sobie wytłumaczyć czemu kobiety chcą oddać głos na lewo od centrum, o tyle zbieranina mężczyzn po prawej stronie wydaję się tak zróżnicowana, że nie wiem jak doszło do takiej konkluzji.

Ponizej zamieszczam link do artykułu, gdzie autor próbuje wytłumaczyć motywację wyborców, jestem ciekawa, co o tym sądzicie.

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1705494,1,dlaczego-mlodzi-polacy-sie-radykalizuja.read

Edytowane przez emrata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emrata

Im dalej w las z tym artykułem tym bardziej łapałem się za głowę jaki to shit a dotrwałem prawie do końca. Eweidentnie wszystko ustawione pod tezę i to by było na tyle z rzetelnością. Bo jak zwykle to mężczyźni są gorsi i powinni być bardziej kobiecy aby dostosować się do rzeczywistości. A nacjonalizm i patriotyzm to beee, kiła, mogiła... Itd. Nie. Jest potrzebny jak każda strona. Ale z umiarem aby zachować równowagę. Niestety wszystko za bardzo się przechyliło w stronę "nowoczesności". A to strona gdzie kobieta jest nadczłowiekiem (oczywiście do czasu, aż nie obudzi sie z ręką w nocniku). Przecież ten cały artykuł jest zbieżny z poglądami gender i feministek. Jedyne z czym mogę się zgodzić to fakt, iż cześć mężczyźn radykalizuje się bo zostali "wypchnięci".

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ksanti napisał:

Jedyne z czym mogę się zgodzić to fakt, iż cześć mężczyźn radykalizuje się bo zostali "wypchnięci".

Stąd ten artykuł, bo nawiazuje do mojego pytania skąd ta cała różnorodna zbieranina. Czy poczucie bycia "wypchnietym" to jest to, co najlepiej charakteryzuje te grupę wyborczą? Czy to jest tak, że można, mając odmienne zapatrywania na ustrój gospodarczy, światopogląd iść pod jednym sztandarem, bo najbardziej jednoczy wspólny wróg?

Czy tu chodzi jednak zgoła o coś innego? 

 

Edytowane przez emrata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, emrata napisał:

Czy poczucie bycia "wypchnietym" to jest to, co najlepiej charakteryzuje te grupę wyborczą? Czy to jest tak, że można, mając odmienne zapatrywania na ustrój gospodarczy, światopogląd iść pod jednym sztandarem, bo najbardziej jednoczy wspólny wróg?

Czy tu chodzi jednak zgoła o coś innego? 

Nie popadajmy w przesadyzm;) 

 

Sam mam konserwatywne poglądy i nie jest to żadna postawa 'przeciw'.

Faceci są nastawieni na rywalizację, zdobywanie, kształtowanie rzeczywistości i jednocześnie na jasne reguły gry.

Takiemu nastawieniu sprzyjają poglądy konserwatywne.

 

Lewica odwołuje się bardziej do empatii, współdziałania, podziału dóbr miedzy tymi ktorzy je wytwarzają, a tymi którzy tego nie robią.

Czyli, bardziej pierwiastek żeński.

 

Kuriozum jest w tym układzie partia rządząca- konserwatywna światopoglądowo, lewicowa gospodarczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuje się pod @leto.

Nie idę na wybory, mam ich głęboko w dupie. Raz byłem na prezydenckich, głosowałem przeciw Bronkowi.

 

Wolałbym kogoś pokroju Putina w Polsce, żeby trzymał całe towarzystwo twardą ręką niż ustrój gdzie tłuki idą głosować na manipulatorów.

Jakim prawem ludzie chcą jeszcze oddawać głos na PO to kurwa nie mam pojęcia. To znaczy wiem dlaczego ale chyba nie chce tego rozgrzebywać.

 

Jeśli chodzi o artykuł, to typowa narracja ostatnich lat:

Niezależne córki, sfrustrowani synowie

Łykają jak pelikany wszystko co im się zapoda. Niech się dzieje co chce, idę kosić trawę.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobiety zawsze będę skłonne popierać partię i organizacje lewicowe, bo te tworzą państwo opiekuńcze, a kobiety lubią jak się ktoś nimi opiekuję.

Zresztą kryteria jakimi kierują się kobiety przy wyborze osób do rządu, jest absurdalne, kiedyś babka powiedziała mi że głosowała na Dudę, bo to schludny i mądry facet(oczywiście to prawda) ale chciałem zwrócić uwagę na to że kobiety oceniają kandydata na podstawie jego aparycji, gadanego, fryzurze i tak dalej, a że mogą głosować, to mamy jak mamy :) .

Kiedyś gospodynie domowe głosowały na Krzaklewskiego, bo to przystojny facet, rodzinny, chodzi do kościoła i tak dalej, oto kobiece powody dlaczego akurat ten a nie tamten ma rządzić krajem :D .

 

Edytowane przez The Motha
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, komar napisał:

bo lewicowość oznacza akceptację dla ich manipulacji i podwójnej moralności.

Rozumiesz ten wątek bardziej?

 

47 minut temu, Wolverine1993 napisał:

skoro w większości  głosują na kogos ze względu na wygląd i aparycje. 

Charyzma z aparycją się wiąże.

Oczywiście wygląd nie jest żadną miarą programu wyborczego,  no bo jak ma być. Ale umiejętność odpowiedniej gestykulacji, postawa lidera, intonacja głosu w przemówieniach jest często o wiele więcej ważna przy uzyskiwaniu wyborów niż dobry program. Cały pr sie na tym opiera. I nie jest to domena kobiet, że się na to łapią, mężczyźni równie są na to poddatni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie akurat to kompletnie nie pasuje, zawsze byłam konserwatywna i głosowałam na prawicową partie (i jutro również zagłosuje), czasem nie mogę się patrzeć na to co wyprawiają lewaki i gwarantuje, że np taka Wiosna to partia sezonowa tak jak i te oszołomy z Ruchu Palikota. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewacy rzekomo stają w obronie pokrzywdzonych, a jednocześnie wiele kobiet uważa się za pokrzywdzone, chociażby dlatego, że jest im to wmawianie. Po prostu, liczą na to, że Wiosna i KE coś im da. Dodatkowo wydaje mi się, że są bardziej podatne na wpływy tak zwanych elit typu znani aktorzy, którzy są wykorzystywani przez KE do promocji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dyletant

To się mniej więcej pokrywa z moim otoczeniem, ale nie wiem jak wygląda to w większej skali.

Dziwi mnie fakt, że męska część znajomi, którzy mają naprawdę niewiele ze sobą wspólnego, tak jak obserwuję, głosują na tę samą opcję.

Tu jest dobry grunt, żeby o to pytać.

3 godziny temu, emrata napisał:
4 godziny temu, komar napisał:

bo lewicowość oznacza akceptację dla ich manipulacji i podwójnej moralności.

Rozumiesz ten wątek bardziej?

Teraz zauważyłam błąd.

*rozwiniesz 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.